V strom 650

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Μέχρι πέρυσι ήταν δικό μου.
Το πήρε συνάδελφος,πρωτο μεγάλο μηχανακι για αυτόν, μετά από σκούτερ,το δίνει να πάρει κάτι πιο χωμάτινο μιας και κάναμε κάνα δυο βόλτες παρέα και γουσταρε.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Μέχρι πέρυσι ήταν δικό μου.
Το πήρε συνάδελφος,πρωτο μεγάλο μηχανακι για αυτόν, μετά από σκούτερ,το δίνει να πάρει κάτι πιο χωμάτινο μιας και κάναμε κάνα δυο βόλτες παρέα και γουσταρε.
Παρααα πολυ ωραιο αυτο Ακη...νομιζω κατι τέτοιο ψαχνει...βεβαια στα χρηματα δεν ξερω αν μπορει να φτασει εκει...θα του το πω παρολαυτα...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Παρααα πολυ ωραιο αυτο Ακη...νομιζω κατι τέτοιο ψαχνει...βεβαια στα χρηματα δεν ξερω αν μπορει να φτασει εκει...θα του το πω παρολαυτα...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξέρω τα τελευταία 6.5 χρόνια τι έχει κάνει το μηχανάκι.
Και ο νέος ιδιοκτήτης στον ίδιο μηχανικο πήγε, είναι άριστα συντηρημένο και δεν θέλει τίποτα.νομιζω τα λάστιχα είναι προς αλλαγή αλλά οκ.
Έκανε σέρβις τον Δεκέμβρη αν θυμάμαι καλά και έστειλε και την πίσω ανάρτηση στον k shock για συντήρηση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα το κανεις τραμπα με το 950...
Κατάλαβες κύριος εκεί σε ρίχνει η πορτοκαλί εταιρεία, ξεκινάς Ρέντη του Ρέις και καταλήγεις Ρέντη λαχαναγορά με προβολάκια και λεντοταινίες, οτιδήποτε αρκεί να γλιτώσεις από το κατσαβίδι το στουπί και την φλατζόκολλα.

Βεστρομ "πορτοκαλί" 1050 Χεσλερ μετά το 950, να το δούμε. Πρώτα λέω να γράψω κανένα χιλιόμετρο. Βασικά πριν από όλα πρέπει να το πάρω, να κεράσω φρέντο τον σκληρό, να ραντίσω με το Άγιο χοντέλαιο, να πάρω την ευχή της κυρά Λένης, τα σέρβις μανιουαλ τα έχω ηδη τηλέφωνο και τάμπλετ, ένα νέο σετ εργαλείων, λεβιεδες και μπαλώματα για λάστιχα, μία μπάρα για gps πάνω από τα όργανα δεν υπάρχει στην αγορά γιατί ο κστρμάς δεν χάνεται απλά εξερευνά το άγνωστο, τέλος πάντων, ο Άγιος Στέφανος ο Αυστριακός ο Πίρερ και όχι φύρερ θα μας ελεήσει.

Αφού δεν θα πάρουμε ποτέ σύνταξη, να ζήσουμε λίγο χωρίς παππουδιέρα.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Θα σου έλεγα για το δικό μου, αλλά δεν έχει προβολακια....
Στα τόσα χρόνια δεν έχω βρει v-strom που να είναι ίδιο με κάποιο άλλο, παρά μόνο αυτά σε βιτρίνες καταστημάτων.
Μια ψύχωση οι βεστρομάκιδες την έχουμε! Εγώ την λέω ..."κακές παρέες". :D:D:D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μια ψύχωση οι βεστρομάκιδες την έχουμε! Εγώ την λέω ..."κακές παρέες". :D:D:D
Βστρόμ ο βασιλιάς του κάστομ και της "κακίας", είναι V2, τι άλλο καστομάρεται και είναι V2 να σκεφτώ, είναι και Αμερικάνικο, εδώ το 'χω....

Πως νομίζει ο μέσος βεστρομάς ότι δείχνει όταν βγαίνει βόλτα τελικά;

Και εδώ σταματάω γιατί με την ιστορία αυτή θα πάρω όντως βεστρόμ στο τέλος και δεν νιώθει τόσο παραιτημένος από την ζωή στην τοποθεσία σπίτι του ακόμα. Έχει και πιο μεγάλα πλυντήρια και νεκροταφεία από το βεστρόμ, να, κάτι Brutale 1000, κάτι Tuono V4, ξέρεις, αυτά τα Ευρωπαϊκά τα άσχημα που στάζουν και που στοιχίζουν όσο ένα Ελληνικό βστρόμ 650 5ετίας στις αποσχισμένες αγορές.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Βστρόμ ο βασιλιάς του κάστομ και της "κακίας", είναι V2, τι άλλο καστομάρεται και είναι V2 να σκεφτώ, είναι και Αμερικάνικο, εδώ το 'χω....
Ε καλά κόψε λίγο.... Υπάρχουν και οι τδμάδες, που αν βρεις 1 μαμά θα σου κάνουν δώρο άλλο ένα, υπάρχουν οι πεμφεδάκιδες με όλο τον κατάλογο της τουρατεκ που νομίζουν ότι είναι τουλάχιστον το κέντρο του σύμπαντος, οι κατεμάδες με όλες τις πατέντες που την έχουν δει αυτομάτως Χριστάκηδες.... Και όλοι αυτοί με περίσσεια κακία, ασηκωτη μαγκιά και @@ που αν κουνηθούν επηρεάζουν τους πόλους της γης και την γαλαξιακή ισορροπία....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε καλά κόψε λίγο.... Υπάρχουν και οι τδμάδες, που αν βρεις 1 μαμά θα σου κάνουν δώρο άλλο ένα, υπάρχουν οι πεμφεδάκιδες με όλο τον κατάλογο της τουρατεκ που νομίζουν ότι είναι τουλάχιστον το κέντρο του σύμπαντος, οι κατεμάδες με όλες τις πατέντες που την έχουν δει αυτομάτως Χριστάκηδες.... Και όλοι αυτοί με περίσσεια κακία, ασηκωτη μαγκιά και @@ που αν κουνηθούν επηρεάζουν τους πόλους της γης και την γαλαξιακή ισορροπία....
Θοδωρή έλεγα χρόνια (και επιμένω) ακριβώς σε αυτό που λες, δυστυχώς μετά πόσα χρόνια συνύπαρξης με οχήματα ο κόσμος κρατάει πολύ γερά την "κακή" εικόνα του μέσου ως ιδανικό. Έχει πενφεδάκηδες για φτύσιμο (που θα τους πετύχει γιατί είναι ακράνωτοι), έχει τιντιεμάδες, αφρικαναίους, βεστρομάδες, κατεμάδες, φτουκαταίους, γκουτσαίους, εμαρσιτζαίους, παποσκουτεραίους, ο μάγκας με το entitlement attitude ζει παντού.

Το Vstrom λόγω τιμής έκανε τόσες πολλές πωλήσεις ώστε στατιστικά να βλέπεις πολλά τέτοια. Άλλο 2500 οχήματα το χρόνο τις καλές εποχές, άλλο 300., άλλο 30 Αν το 10% του πληθυσμού είναι "χαζόμαγκες", για το ένα μοντέλο βγαίνουν 250, για το άλλο 30. Το βλέπεις πιο πολύ.

Δεν έχει να κάνει με το Vstrom, το οποίο είναι πραγματικά ελβετικός σουγιάς, ο περίεργος φίλος του πρωταγωνιστή στις ταινίες που θα πει "ναι" σε ότι χαζομάρα του κατέβει και ας μην την υποστηρίζει "σε κανονικές συνθήκες". Δυστυχώς η αγιοποίηση και η καλτίλα οδηγεί και σε άλλα κωμικά.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το βεστρομ έκανε πωλήσεις για απλά δεν έχει όριο η τελική του ταχύτητα. Να τα λέμε αυτά!!!! Διαδώσετε!!!!!

Παντού θα υπάρχουν οι ψεκασμενοι, παντού και οι φυσιολογικοί (που θα κρύβονται από ντροπή.... Ακούς εκεί βεστρομ χωρίς προβολακια....)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Kαι γω συμφωνω μαζι σου στο θεμα του abs...οσο για τα χλμ νομιζω ειναι το ψυχολογικο πιο πολυ παρα η ουσια...ευχαριστω Σωτηρη...αν δουμε κατι εκει κοντα θα σου πω αν ειναι να ριξεις μια ματια..η αν δεις εσυ κατι πες μου..και ας μν πληρει απαραίτητα αυτα που σου ειπα..θα το κουβεντιασω και μαζι του βεβαια.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγω θα διαφωνησω στο θεμα του abs.Καλυτερα 100000 χλμ και abs.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το βεστρομ έκανε πωλήσεις για απλά δεν έχει όριο η τελική του ταχύτητα. Να τα λέμε αυτά!!!! Διαδώσετε!!!!!

Παντού θα υπάρχουν οι ψεκασμενοι, παντού και οι φυσιολογικοί (που θα κρύβονται από ντροπή.... Ακούς εκεί βεστρομ χωρίς προβολακια....)
Εγώ αγαπάω todor για πολλούς λόγους και το εννοώ!
Αυτό με τα προβολάκια, δικό μου κόλλημα όχι αυτών που βάζουν. Να τα λέω όπως είναι τα πράγματα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ αγαπάω todor για πολλούς λόγους και το εννοώ!
Αυτό με τα προβολάκια, δικό μου κόλλημα όχι αυτών που βάζουν. Να τα λέω όπως είναι τα πράγματα.
Συμφωνώ Στέφανε!!!
Όταν μου πουλήσεις το wrr, δεν θα είχα καμμία όρεξη να ξηλώνω προβολακια!!!!!! :ok:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εγώ αγαπάω todor για πολλούς λόγους και το εννοώ!
Αυτό με τα προβολάκια, δικό μου κόλλημα όχι αυτών που βάζουν. Να τα λέω όπως είναι τα πράγματα.
Φυσικά και δεν πήγαινε σε σένα το σχόλιο για τα προβολακια!!! Απλά η πλειοψηφία των βεστρομ έχουν τουλάχιστον 1 ζεύγος από αυτά...
Το starter pack του βεστρομά που σέβεται αυτό που καβαλάει είναι προβολάκια, φτιαγμένη σέλα, raceκατι εξάτμιση, ανοικτό φίλτρο και αυτοκόλλητα VSadventure all around the world. Πολλά +++ παίρνει η σχάρα πάνω από το μπαουλοtoo case και Οπωσδήποτε να γυαλίζει ακόμα και η βίδα που κρατά το κεντρικό σταντ.
Για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλιοί....
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Αυτοι που εχουν παει μεχρι το ....λουτρακι ,ναι τα βαζουν ολα τα πιο πανω για να τα στολισουν σαν λατερνα
υπαρχουν ομως κ αυτοι ,που ειναι δυστηχως λιγοι για διαφορους λογους ,που τα εχουν λιωσει στα χλμ γυριζοντας ευρωπη κ βαλκανια.
δεν μιλαω μονο για την αφεντια μου.υπαρχουν ατομα ,απλως ειναι χαμηλων τονων κ δεν τα διαλαλουν σε ολα τα φορουμ
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φυσικά και δεν πήγαινε σε σένα το σχόλιο για τα προβολακια!!! Απλά η πλειοψηφία των βεστρομ έχουν τουλάχιστον 1 ζεύγος από αυτά...
Το starter pack του βεστρομά που σέβεται αυτό που καβαλάει είναι προβολάκια, φτιαγμένη σέλα, raceκατι εξάτμιση, ανοικτό φίλτρο και αυτοκόλλητα VSadventure all around the world. Πολλά +++ παίρνει η σχάρα πάνω από το μπαουλοtoo case και Οπωσδήποτε να γυαλίζει ακόμα και η βίδα που κρατά το κεντρικό σταντ.
Για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλιοί....
Ναι Θοδωρή το ξέρω. Εγώ έχω εκφράσει μια απέχθεια προς τα προβολάκια, ίσως αδικαιολόγητη. Για αυτό το λόγο διευκρινίζω πως είναι προσωπικό μου θέμα γιατί δε θέλω ποτέ να προσβάλλω τις όποιες επιλογές κάθε συναδέλφου. Άλλο ο χαβαλές άλλο μια σοβαρή συζήτηση.

:friendship:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τα προβολακια είναι λίγο μυστήριο θέμα.
Εγώ είμαι υπέρ του να βάλεις ένα σετ βοηθητικών φώτων, χωρίς να γίνεται εντερπραιζ.
Είναι πολλοί που ταξιδεύουν και νύχτα και πέρα από το ότι γεμίζουν περιφερειακά τον φωτισμό, ξεκουραζουν τον αναβάτη.
Εγώ ας πούμε που πήγαινα 2-3-4 φορές τον χρόνο Πάτρα Τζουμέρκα κι έφευγα Παρασκευή βράδυ μετά την δουλειά,ε ναι μου χρειάστηκαν.
Μέσα στην πόλη δεν τα ανάβω.
Ένας φίλος τα έχει μόνιμα αναμμένα για να φαίνεται περισσότερο.
Οκ το ακούω κι αυτό σαν άποψη.
Και πλέον αφού βρίσκονται προβολακια αξιοπρεπέστατα με 20-30€ γιατί να μην βάλεις ένα όπλο στην φαρέτρα σου κι ας τα ανάψεις 10 φορές τον χρόνο.
Το μαμησαμε το θέμα του φίλου :angl:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Φυσικά και δεν πήγαινε σε σένα το σχόλιο για τα προβολακια!!! Απλά η πλειοψηφία των βεστρομ έχουν τουλάχιστον 1 ζεύγος από αυτά...
Το starter pack του βεστρομά που σέβεται αυτό που καβαλάει είναι προβολάκια, φτιαγμένη σέλα, raceκατι εξάτμιση, ανοικτό φίλτρο και αυτοκόλλητα VSadventure all around the world. Πολλά +++ παίρνει η σχάρα πάνω από το μπαουλοtoo case και Οπωσδήποτε να γυαλίζει ακόμα και η βίδα που κρατά το κεντρικό σταντ.
Για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλιοί....
Κατσε μάστορα, να κατέβω μία κάτω να θυμηθώ τι μεκανακι εχω,γιατι με μπέρδεψες....τι είναι όλα αυτά;;; :p
 
Top Bottom