Vespathlon

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Ξεκινησα απο Λαρισα την περασμενη πεμπτη κινώντας για Γιάννενα που ηταν η χειμερινή συναντηση βεσπα,σημερα το πρωι μπηκα Αλβανια χαμηλα απο Ηγουμενιτσα και αυριο επιστροφη ξανα για σπιτι.

Παρ ολο το ψwφοκρυο της πέμπτης,σημερα ηταν ο καλύτερος καιρος για μοτοβολτα.

 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Και πέτυχα χθες κάτι βεσπες μαζεμένες κατέβαιναν προς Αντίρριο.
Δυστυχώς δεν πήρα χαμπάρι για τη συνάντηση εγκαιρως
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Νεοαποκτειθεν οχημα απο Αλβανακο ειπα να την παω στο «φυσικο» της περιβαλλον μια βολτα (ο πιτσιρικας Ελλαδα ζουσε οπως κ η βεσπα)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξεκινησα απο Λαρισα την περασμενη πεμπτη κινώντας για Γιάννενα που ηταν η χειμερινή συναντηση βεσπα,σημερα το πρωι μπηκα Αλβανια χαμηλα απο Ηγουμενιτσα και αυριο επιστροφη ξανα για σπιτι.

Παρ ολο το ψwφοκρυο της πέμπτης,σημερα ηταν ο καλύτερος καιρος για μοτοβολτα.

Εθεάθησαν σήμερα να κατεβαίνουν προς Πύλη γύρω στις 6-7 βέσπες...
Εάν πρόσεξα καλά κάποιες ήταν από Λήμνο ή από Λέσβο...
Πολύ ψύχραιμους πάντως τους είδα δεδομένου ότι εκείνη τη στιγμή χιόνιζε και πιο ψηλά σίγουρα θα συνάντησαν χιόνι εάν κατέβαιναν από Ασπροπόταμο.
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Εθεάθησαν σήμερα να κατεβαίνουν προς Πύλη γύρω στις 6-7 βέσπες...
Εάν πρόσεξα καλά κάποιες ήταν από Λήμνο ή από Λέσβο...
Πολύ ψύχραιμους πάντως τους είδα δεδομένου ότι εκείνη τη στιγμή χιόνιζε και πιο ψηλά σίγουρα θα συνάντησαν χιόνι εάν κατέβαιναν από Ασπροπόταμο.
Ειναι αρρωστακια αυτοι!Ανεβασαν ενα βιντεο στο fb εχθες απο Μέτσοβο ή Ασπροποταμο μεσα στα χιονια οι βέσπες.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εθεάθησαν σήμερα να κατεβαίνουν προς Πύλη γύρω στις 6-7 βέσπες...
Εάν πρόσεξα καλά κάποιες ήταν από Λήμνο ή από Λέσβο...
Πολύ ψύχραιμους πάντως τους είδα δεδομένου ότι εκείνη τη στιγμή χιόνιζε και πιο ψηλά σίγουρα θα συνάντησαν χιόνι εάν κατέβαιναν από Ασπροπόταμο.

Ε και τι α κανς ?
Το δαγκώινς και τσλας.

Μπράβο στα παιδιά που αγαπούν και φροντίζουν τα πολυαγαπημένα βεσπάκια τους και δεν το βάζουν κάτω με τίποτα.

Ρεσπεκτ που λεν και στο χωριό μου.
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Μακρια απο πανελλήνιες συναντήσεις Vespa για χρονια,ξεκινησα ξανα με την καλοκαιρινη που εγινε τον Αυγουστο του 2022 στην Καβαλα απ το τοπικό βεσπα κλαμπ,οπου φορτώσαμε εγω και ενας φιλος τις βέσπες μας στο βανακι.

Την χειμερινή πανελληνια ανέλαβε το κλαμπ που ζήτησε την διοργάνωση για το 2023.Των Ιωαννίνων.Λιγο πριν εκπνεύσει ο χρονος,απέκτησα μια κοκκινη Vespa Px 200.Τελευταια φορα που οδήγησα μια,ηταν το σωτήριο ετος 2003.Την αγορασα απο εναν πιτσιρικά π με διαβεβαίωσε πως το μοτερ ηταν «λουλούδι» και πως αν ειχα θεμα να του το λεγα.

Απο κεινη την στιγμη μου καρφώθηκε στο μυαλο πως επρεπε να παω μ αυτην στην συναντηση.Ο χειμωνας βγηκε με εξαιρετικες θερμοκρασίες,ομως πριν το τριημερο της εκδήλωσης,χιονια και οι χαμηλότερες θερμοκρασίες της χρονιας ηταν εκει.Απο εξοπλισμό δεν φοβόμουν μιας που δεν μ λειπει τιποτα.

Ενα κράνος Touring αγορασα καινουριο και δρομο…


Συνεννοήσεις με παιδια της λέσχης κλασσικης μοτο και βεσπα Λαρισας,οπου θα ξεκινάγαμε μονο εγω με τον Γεράσιμο με τα μηχανάκια.Εγω ελεγα πεμπτη ο Γεράσιμος παρασκευη.Ο καθ ενας ξεκινήσαμε χωρια τελικα.

Ξεκινησα 11:00 περιπου.Χαλαρα και αλάργα.Ψω@ος κρυο.Εγω πηγαινα 70-80 στο κοντέρ.Μια ταχύτητα π υιοθέτησα τα τελευταια χρονια σε καθε μου οχημα.Αποφεύγω τις εθνικές οδούς σα το διάολο το λιβάνι.Μ αυτες τις ταχύτητες περισσοτερο ελέγχω μεσω καθρέφτη τους πισω παρα εμπρος.

Περνωντας το Μουργκανι ενιωσα τα δαχτυλα να «πέφτουν».Αρχισε η χιονόπτωση.Ο ψωφος ηταν εκει ομως τα χιλια τοσα συναισθηματα π βίωνα μεσα απ το κράνος ηταν επισης εκει.Αυτα εξ αλλου με ώθησαν να καβαλήσω και οχι ο καιρος π δεν καταφερε να με αποτρέψει .

Στον Κορυδαλλό πριν βγω Μαλακασι,μπηκα σ ενα ταβερνάκι το οποιο ηταν παρατημένο για χρονια,οπου το ζευγαράκι μεσηλίκων μ εφτιαξε το πιο τελειο τσάι που θα μπορουσα να πιω στη ζωη μου,αναμεσα απο σομπα και τζακι.







 
Top Bottom