Voge 300 ds

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Τελικά αξίζει ρε παιδιά το 300ds; Θα μπορέσει να γεράσει ομοιόμορφα και χωρις να σκορπίσει λέτε; Ψάχνω παντού πληροφορίες στο net αλλά δεν βρίσκω κάτι ιδιαίτερο σε long term, αυτά τα 2.5 χρόνια πάντως που κυκλοφορεί δεν βλέπω κάτι συνταρακτικό που να αποθαρρύνει σημαντικά κάποιον

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικά αξίζει ρε παιδιά το 300ds; Θα μπορέσει να γεράσει ομοιόμορφα και χωρις να σκορπίσει λέτε; Ψάχνω παντού πληροφορίες στο net αλλά δεν βρίσκω κάτι ιδιαίτερο σε long term, αυτά τα 2.5 χρόνια πάντως που κυκλοφορεί δεν βλέπω κάτι συνταρακτικό που να αποθαρρύνει σημαντικά κάποιον

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα είχε ακουστεί αν είχε κάτι συνταρακτικό πρόβλημα σαν μοντέλο.
Ζούμε την εποχή της πληροφορίας.
Αν σου αρέσει, θεωρώ ότι ;ξιζει να πάρεις το ρίσκο που υπάρχει σε κάθε νέο σχετικά μοντελο
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Θα είχε ακουστεί αν είχε κάτι συνταρακτικό πρόβλημα σαν μοντέλο.
Ζούμε την εποχή της πληροφορίας.
Αν σου αρέσει, θεωρώ ότι ;ξιζει να πάρεις το ρίσκο που υπάρχει σε κάθε νέο σχετικά μοντελο
Σωστός, κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, σαν την 1η μηχανή μετά από scooter που θα χρησιμοποιηθεί ως καθημερινο μέσο μετακίνησης αλλά και για εκδρομές μικρές κυρίως μέσω επαρχιακών διαδρομών. Κι επειδή θέλω κάτι γενικά ελαφρύ και οπωσδήποτε με abs, μάλλον ικανοποιεί τα περισσότερα απ' τα κριτήρια μου σε budget έως 5k.

Καλώς σας βρήκα!

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστός, κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, σαν την 1η μηχανή μετά από scooter που θα χρησιμοποιηθεί ως καθημερινο μέσο μετακίνησης αλλά και για εκδρομές μικρές κυρίως μέσω επαρχιακών διαδρομών. Κι επειδή θέλω κάτι γενικά ελαφρύ και οπωσδήποτε με abs, μάλλον ικανοποιεί τα περισσότερα απ' τα κριτήρια μου σε budget έως 5k.

Καλώς σας βρήκα!

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει ετοιμοπαραδοτο?
Ισχύει η τετραετής εγγύηση?
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Υπάρχει ετοιμοπαραδοτο ναι, αλλά η εγγύηση 2ετης. 4ετη δίνει το zontes αλλά σε εκείνο διαβάζω αρκετή γκρίνια είναι η αλήθεια, όπως και για το aftersales support του εισαγωγέα (σε αντίθεση με τον εισαγωγέα της Voge)

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχεις καταλάβει να πω καμμία λάθος πληροφορία ποτέ?
Υποκειμενικες αλήθειες λέω και έχω αναφέρει ότι έχει και δεν έχει συμβεί σε αυτά τα 350000 χλμ με την μαύρη και το επετειακό.
Χαλάω εγώ χατηρια;;;; :p
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λαθος συμπερασμα βγαζεις.Η προταση αγορας και η συσταση καποιου αγαθου,εχει μεγαλυτερη αξια αν αιτιολογειται.Φυσικα και μπορει να προτεινει καποιος κατι και χωρις αιτιολογηση,και χωρις να ζητησει την αδεια κανενος.Απλως λιγοτεροι θα πεισθουν, ή θα παρουν σοβαρα την συσταση.
Με το μπαρδον...

Αλλά πολύ ανάλυση πέφτει και μάλιστα...

 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Με το μπαρδον...

Αλλά πολύ ανάλυση πέφτει και μάλιστα...

Αν δεν υπεραναλυσουμε τωρα στην εποχη της πολιτικης ορθοτητος, ποτε θα το αναλυσουμε ,οταν τους ρομα τους λεγαν γυφτους,και τους gay αδερφες.Περασαν αυτες οι εποχες,αλλαξαν τα πραμματα.Τωρα ενα δευτερολεπτο πραξης θελει μιας ωρας αναλυση πριν ,και μιας ωρας αναλυση αφου το κανεις.:yew:
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
δηλαδή το σκέφτηκες για να προσβάλεις και υποτιμήσεις ανθρώπους...εξηγούνται πολλά.
Ουτε προσεβαλλα,ουτε υποτιμησα κανεναν,γεγονοτα ανεφερα απο την παλαιοτερη καθημερινοτητα των συνελληνων.Ιστορικη αναφορα ,για να θυμομαστε εμεις οι πουρογεροι,και να διδασκονται οι νεωτεροι που δεν τα προλαβαν,και νομιζουν οτι η ζωη ειναι το σημερα.(οπως και μεις αλλωστε οταν ειμαστε νεοι.)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ουτε προσεβαλλα,ουτε υποτιμησα κανεναν,γεγονοτα ανεφερα απο την παλαιοτερη καθημερινοτητα των συνελληνων.Ιστορικη αναφορα ,για να θυμομαστε εμεις οι πουρογεροι,και να διδασκονται οι νεωτεροι που δεν τα προλαβαν,και νομιζουν οτι η ζωη ειναι το σημερα.(οπως και μεις αλλωστε οταν ειμαστε νεοι.)
Γράφω σβήνω , γράφω σβήνω. Το αφήνω εδώ, ας μείνω στο γράψιμο.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Εγώ σύμφωνα με τα πρότυπα της εποχής που ζούμε θα πρεπε να βγάλω το ποπ κορν τώρα και να παρακολουθήσω. Αλλά επειδή είμαι σε δίαιτα από τα βλαβερά τον τελευταίο καιρό μπας και στρώσω. Θα κατσω σταυροπόδι και θα κάνω chant το «γκους….φραμπααα» η ότι άλλο ζεν σκεφτώ.
Σας το προτείνω!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τελικά αξίζει ρε παιδιά το 300ds; Θα μπορέσει να γεράσει ομοιόμορφα και χωρις να σκορπίσει λέτε; Ψάχνω παντού πληροφορίες στο net αλλά δεν βρίσκω κάτι ιδιαίτερο σε long term, αυτά τα 2.5 χρόνια πάντως που κυκλοφορεί δεν βλέπω κάτι συνταρακτικό που να αποθαρρύνει σημαντικά κάποιον

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει μια τάση από κάποιους ιδιώτες να μη θέλουν να μαθευτεί τυχόν βλάβη της μοτοσυκλέτας τους.
Οπότε οι πληροφορίες από το net ίσως να μην είναι και τόσο αξιόπιστες.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ο καθένας μπορεί να προτείνει ότι θέλει στον οποιονδήποτε. Εγώ προτείνω πολλές φορές μοντέλα που έχω απλα οδηγήσει από ένα φίλο η ένα test ride. Και αφορά καθαρά την εμπειρία οδήγησης και απόδοση.

Όσο αφορά την αξιοπιστία αυτό είναι πάντα σχετικο και στις μέρες μας η πλειονότητα των οχημάτων είναι αξιόπιστα σε μεγάλο βαθμό. Από εκεί και έπειτα πιο σημαντικό είναι το κόστος σέρβις και ανταλλακτικών σε μια μακρόχρονη συμβίωση ανά εταιρεία παρα καθεαυτή η οποία πιθανότητα για βλάβη. Όπως και η ποιότητα του aftersales και δικτύου υποστήριξης μιας μάρκας

Σε βάθος χρόνου έχουν γίνει γνωστά που πάσχει ένα μοντέλο από την πληροφορία που είναι πλούσια στο internet.

Όσο αφορά το 300ds είναι ένα μοντέλο της VOGE της ευρωπαϊκής φίρμας της LONCIN ενός κολοσσού Κινεζικού. Vfm στα λεφτά του και τωρα πως θα γεράσουν όλα αυτά θα δείξει. Έχουμε δει και μοντέλα μεγάλων εταιρειών να κακογερνανε πάντως
 
Top Bottom