Voge 300 ds

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
για μενα μιλαω το αγορασα οντως,και ΝΑΙ ειμαι 1,85 ,140 κιλα.Και εχω χασει με προσπαθεια 15 κιλα,ξεκινησα να πεφτω απ τα 155 και συνεχιζω.
Κουράγιο, είχα φτάσει πάνω από 140 κάποτε, με κόπο και υπομονή... Ακόμα 15 μένουν για το "σωστό" βάρος. Όσο φεύγουν βαρίδια άλλου τύπου τόσο φεύγουν και κιλά. Εξηγούνται και άλλα τώρα με αυτό που έγραψες αλλά δεν είναι του παρόντος.



Ήρωας το Απρίλια...

Καλοτάξιδο το νέο.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ότι πληρώνεις, παίρνεις.
( και ορισμένες φορές τον παίρνεις )
Ο παππους μου το λεγε αυτο. Τα χρονια περασαν.
Ψαξε στο YT για
"blown s1000rr motor",
"tha valo fotia sto KTM na to kapso"
"La mia aprilia kaboom"
κλπ
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Πέρασαν δε πέρασαν τα χρόνια , αποδεικνύεται πολύ περισσότερες φορές ότι το φθηνό είναι και ακριβο.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Πέρασαν δε πέρασαν τα χρόνια , αποδεικνύεται πολύ περισσότερες φορές ότι το φθηνό είναι και ακριβο.
Αποδεικνυεται απο τι στατιστικες εν προκειμενω?
Ενα, δυο, δεκα μηχανακια, στα ποσα?
Εγω εχω την αισθηση πως τα καλα κινεζικα ειναι μια απο τα ιδια με τα μη κινεζικα, απλα σε κοροιδευουν λιγοτερο τιμολογιακα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αποδεικνυεται απο τι στατιστικες εν προκειμενω?
Ενα, δυο, δεκα μηχανακια, στα ποσα?
Εγω εχω την αισθηση πως τα καλα κινεζικα ειναι μια απο τα ιδια με τα μη κινεζικα, απλα σε κοροιδευουν λιγοτερο τιμολογιακα.
Μιλάω από προσωπική πείρα καθαρά .
Ότι πήρα φθηνό γιατί το τσιγκουνευτηκα ,το ξαπληρωσα πολλάκις.
Δεν το λέω για να αποτρέψω καποιον απ' το να προτιμήσει κάτι φθηνό.
Για εμένα απλά το ρίσκο είναι μεγάλο.

Μακάρι ο σύντροχός να βγάλει άκρη με το μηχανάκι του .
Είναι γνωστό ότι η βοτζ είναι καλή - χρυσή αλλά δίκτυο ακόμα σοβαρό δεν έχει.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μιλάω από προσωπική πείρα καθαρά .
Ότι πήρα φθηνό γιατί το τσιγκουνευτηκα ,το ξαπληρωσα πολλάκις.
Δεν το λέω για να αποτρέψω καποιον απ' το να προτιμήσει κάτι φθηνό.
Για εμένα απλά το ρίσκο είναι μεγάλο.

Μακάρι ο σύντροχός να βγάλει άκρη με το μηχανάκι του .
Είναι γνωστό ότι η βοτζ είναι καλή - χρυσή αλλά δίκτυο ακόμα σοβαρό δεν έχει.
Πώς προφέρεται;;;;; :wacky:

Είναι.... Βοτζ, ή Βογκ;;;;; (από το.... Βογκάω;;; ) :laugh:
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Πάντως στο φμπ ενώ υπήρχε μέχρι χθες η δημοσίευση, σήμερα δεν υπάρχει. Κρίμα που σβήστηκε μια τέτοια δημοσίευση, θα ήταν χρήσιμο για υποψήφιους αγοραστές να δούμε τι μπορεί να πήγε στραβά.

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Όντως. Την έσβησαν…. Εντάξει τραγικοί οι τύποι. Όλα τέλεια παιδιά. Και στη voge και παντου…
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Καλά μην τρελαθούμε κιόλας...

Η πληροφορία που παρατέθηκε για το σπάσιμο του κινητήρα είναι μονομερής και συνοπτική.
Οκ μπορεί να είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα, αλλά μπορεί και να είναι μια πληθώρα άλλων πραγμάτων .

Δεν λέω ότι ο άτυχος ιδιοκτήτης λέει ψέματα, αλλά έχω δει ή ακούσει τόσα απίθανα πράγματα (πετρέλαιο κίνησης αντί βενζίνη στο ρεζερβουάρ, μη σφίξιμο τάπας λαδιού, σακάτεμα κάρτερ σε λακκούβα, πέτρα ή πεζοδρόμιο, χωρίς ο αναβάτης να δώσει σημασία κλπ κλπ), που είμαι λίγο επιφυλακτικός μέχρι να ψαχτεί το πράγμα.

Αλήθεια για πιο λόγο μπορεί να κατέβηκε η ανάρτηση?
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Αλήθεια για πιο λόγο μπορεί να κατέβηκε η ανάρτηση?
Συνηθως ζητειται κατι τετοιο απο την αντιπροσωπεια με ανταλλάγματα. Άλλα πόσα τέτοια θα έχουν γίνει που δε τα πήραμε πρέφα
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολλά μπορεί να παίχτηκαν. Ακόμα και να έγινε μαλακια στο σέρβις να του τεντωσαν πολύ την αλυσίδα αυτή να έσπασε και κα τα έκανε όλα πουτανα.

Ρώτησα τονπαιδι εκεί αν ξέρει τι ζημιά έγινε και τα μασαγε. Μάλλον αυτό εκείνο. Αν σπάσει μπιέλα θα δεις μια τρύπα στο κάρτερ τόση.. Δεν είναι έτσι σπάει ένα μοτέρ..

Αν έγινε μαλακια στο σέρβις λοιπόν θα κοιτάξουν να το αποσιωπήσουν και να του καλύψουν τη ζημιά η πολλά άλλα σενάρια όπως κατέβασε την ανάρτηση αλλιώς μήνυση για συκοφαντηση κλπ κλπ κλπ
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εχθές ανέβασε ο διαχειριστης της σελίδας ποστ ότι μόνος του έσβησε την εν λόγω δημοσίευση ο χρήστης και καθώς και ότι άλλο είχε ανεβάσει. Ποιος ξέρει τελικά τι συμβαίνει…
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Λογικό να το έσβησε και καλά έκανε αφού θα μπλέξουν δικηγόροι κτλ. Ή το έσβησε για να ΜΗΝ μπλέξουν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτά είναι.

Χάλασε οτιδήποτε στο μηχανάκι και δεν θα το λες μην σε κυνηγήσει η εταιρεία.

Να δεις τι μου θυμίζει άλλο πρόσφατο...
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Ίσως κάποιες φορές δεν θα πρέπει να συμβουλεύουμε όποιον ρωτάει ποιό μηχανάκι να πάρει στα λεφτά που διαθέτει.
Ειδικά αν δεν είμαστε κάτοχοι και μας άρεσε απλά η τιμή.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ίσως κάποιες φορές δεν θα πρέπει να συμβουλεύουμε όποιον ρωτάει ποιό μηχανάκι να πάρει στα λεφτά που διαθέτει.
Ειδικά αν δεν είμαστε κάτοχοι και μας άρεσε απλά η τιμή.
Άσχετο με το θέμα αλλά αστοχίες σεοτερ η οτιδήποτε άλλο έχει συμβεί σε όλες τις εταιρείες. Η loncin συγκεκριμένα κατασκευάζει κάνα εκατομμύριο μοτέρ ετησίως και προμηθεύει μεγάλες εταιρείες μεταξύ αυτών και η bmw. Τα bmw f850gs έχουν επάνω μοτέρ loncin.

Στην προκειμένη περίπτωση δεν μάθαμε τελικά τι συνέβη. Μπορεί να υπήρξε αστοχία στο σέρβις να του τεντωσαν τέρμα την αλυσίδα και να έσπασε και να τα έκανε όλα π@τανα. Και ο τυπος να νόμιζε έσπασε το μοτέρ.

Το συγκεκριμένο μηχανάκι και γενικά αυτό το μοτέρ το έχουν χιλιάδες αναβάτες χωρίς να έχει ακουστεί κάτι παρόμοιο. Νομίζω μάλιστα πως είναι το ίδιο μοτέρ με το bmw 310gs.

Από εκεί και έπειτα ο καθένας μπορεί να προτείνει ότι θέλει και ο αγοραστής να κάνει την έρευνα του και να πάρει την απόφαση του.

Σίγουρα πάντως η συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι χαρακτηριστική της αξιοπιστίας των μοτέρ από Κινα και ειδικά της loncin. Μιλάμε για εκατομμύρια μονάδες.
 
Top Bottom