Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
STF τα μισά να μου λέγανε... :p
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ωχ, προβλεπεται ο τριτος σινοιαπωνικος πολεμος...:cns:
Κοίτα, στη προκειμένη περίπτωση φταίει που είμαστε κουλομαρίες και όχι τα tenere που είναι όπλα στο χώμα! (Ουφ το 'σωσα)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το συμπαθώ πολυ αυτό το μηχανάκι. Πιστεύω με λίγα λεφτά κάνεις πολλά.

Στο θέμα αξιοπιστίας θα δώσεις λίγο χρόνο να κάνεις 10-15.000χλμ και αρκετό δύσκολο χώμα να φανεί η αντοχή σε βάθος χρήσης και χρόνου σε ολα τα επιμέρους μερη της μηχανής. Το σώμα είναι σκληρό περιβάλλον και καταπονεί διαφορά μέρη. Να δούμε αντοχή στα στεφάνια στα στραβωματα,ρουλεμάν μοχλικα, αναρτήσεις αντοχή και φθορές και μείωση απόδοσης, ξεσφιξιματα τριξιματα λασκαρισματα και πολλά άλλα.

Έχει δρόμο ακομα να ανακηρυχθεί ισότιμο σε αξιοπιστία. Σε απόδοση δεν αμφιβάλλω πως ίσως είναι και καλύτερο από crf300 rally στο χώμα τουλάχιστον όπως είδα τις αναρτήσεις του.

Ελπίζω να μη χτύπησες στη πτώση
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Το συμπαθώ πολυ αυτό το μηχανάκι. Πιστεύω με λίγα λεφτά κάνεις πολλά.

Στο θέμα αξιοπιστίας θα δώσεις λίγο χρόνο να κάνεις 10-15.000χλμ και αρκετό δύσκολο χώμα να φανεί η αντοχή σε βάθος χρήσης και χρόνου σε ολα τα επιμέρους μερη της μηχανής. Το σώμα είναι σκληρό περιβάλλον και καταπονεί διαφορά μέρη. Να δούμε αντοχή στα στεφάνια στα στραβωματα,ρουλεμάν μοχλικα, αναρτήσεις αντοχή και φθορές και μείωση απόδοσης, ξεσφιξιματα τριξιματα λασκαρισματα και πολλά άλλα.

Έχει δρόμο ακομα να ανακηρυχθεί ισότιμο σε αξιοπιστία. Σε απόδοση δεν αμφιβάλλω πως ίσως είναι και καλύτερο από crf300 rally στο χώμα τουλάχιστον όπως είδα τις αναρτήσεις του.

Ελπίζω να μη χτύπησες στη πτώση
Ακριβώς, αν το Voge καταφέρει και αποδείξει μακροπρόθεσμα την αξιοπιστία του, τότε νομίζω οι Ιάπωνες θα έχουν θέμα σε αυτά τα κυβικά.


Κοίτα, στη προκειμένη περίπτωση φταίει που είμαστε κουλομαρίες και όχι τα tenere που είναι όπλα στο χώμα! (Ουφ το 'σωσα)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Γραμμένη Οξυά από ποια μεριά ανεβήκατε;
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Λοιπόν το Voge πάει πάρα πολύ καλά... έτυχε να είμαστε και εμείς στη φάση του Χελιώτη και το είδα πολλές
φορές και σε αρκετά δύσκολά (σαθρά-ανηφορικά) περάσματα, νομίζω ότι αν είχε καμιά 10αριά αλογάκια θα
σκαρφάλωνε οργώνοντας.... και είναι και πολύ όμορφο από κοντά...

Georgecibix από Κρήτη και 'μεις, την επόμενη να οργανωθούμε καλύτερα...

Όλο χώμα... άνοδος από Μόρνο (ζόρικα) για Κλήμα - Διχωρι (καταρράκτη) - κορυφογραμμές στα νότια Βαρδούσια -
Κριάτσι - Καλονή - Κυδώνια - νότια από Λευκά - και από δυτικά Γραμμένη Οξεία
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Λοιπόν το Voge πάει πάρα πολύ καλά... έτυχε να είμαστε και εμείς στη φάση του Χελιώτη και το είδα πολλές
φορές και σε αρκετά δύσκολά (σαθρά-ανηφορικά) περάσματα, νομίζω ότι αν είχε καμιά 10αριά αλογάκια θα
σκαρφάλωνε οργώνοντας.... και είναι και πολύ όμορφο από κοντά...

Georgecibix από Κρήτη και 'μεις, την επόμενη να οργανωθούμε καλύτερα...

Όλο χώμα... άνοδος από Μόρνο (ζόρικα) για Κλήμα - Διχωρι (καταρράκτη) - κορυφογραμμές στα νότια Βαρδούσια -
Κριάτσι - Καλονή - Κυδώνια - νότια από Λευκά - και από δυτικά Γραμμένη Οξεία
Λεύκα για τους Αθηνέζους :p

Μικρή και Μεγάλη Παλούκοβα για τους ντόπιους. Επίσης ψησταριά Παντελέος στη Γραμμένη Οξυά, τα καλύτερα παιδιά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Λεύκα για τους Αθηνέζους :p

Μικρή και Μεγάλη Παλούκοβα για τους ντόπιους. Επίσης ψησταριά Παντελέος στη Γραμμένη Οξυά, τα καλύτερα παιδιά.
Επειδή θα κινηθώ σε εκείνα τα μέρη αύριο, ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι ο χωματόδρομος από Μανδρινη για Άμπλιανη;;
 
Reactions: STF

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Το συμπαθώ πολυ αυτό το μηχανάκι. Πιστεύω με λίγα λεφτά κάνεις πολλά.

Στο θέμα αξιοπιστίας θα δώσεις λίγο χρόνο να κάνεις 10-15.000χλμ και αρκετό δύσκολο χώμα να φανεί η αντοχή σε βάθος χρήσης και χρόνου σε ολα τα επιμέρους μερη της μηχανής. Το σώμα είναι σκληρό περιβάλλον και καταπονεί διαφορά μέρη. Να δούμε αντοχή στα στεφάνια στα στραβωματα,ρουλεμάν μοχλικα, αναρτήσεις αντοχή και φθορές και μείωση απόδοσης, ξεσφιξιματα τριξιματα λασκαρισματα και πολλά άλλα.

Έχει δρόμο ακομα να ανακηρυχθεί ισότιμο σε αξιοπιστία. Σε απόδοση δεν αμφιβάλλω πως ίσως είναι και καλύτερο από crf300 rally στο χώμα τουλάχιστον όπως είδα τις αναρτήσεις του.

Ελπίζω να μη χτύπησες στη πτώση
Χτύπησα λίγο γιατί έσκασα κάτω με την αριστερή πλευρά. Ο φίλος Στρατής που ήταν μαζί μου και είναι του ιατρικού κλάδου είπε για κάκωση μείζονα θωρακικού αλλά όχι κάτι τόσο σοβαρό που να μου χαλάσει το διήμερο.
Μου έχει ήδη σχεδόν περάσει.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Λοιπόν το Voge πάει πάρα πολύ καλά... έτυχε να είμαστε και εμείς στη φάση του Χελιώτη και το είδα πολλές
φορές και σε αρκετά δύσκολά (σαθρά-ανηφορικά) περάσματα, νομίζω ότι αν είχε καμιά 10αριά αλογάκια θα
σκαρφάλωνε οργώνοντας.... και είναι και πολύ όμορφο από κοντά...

Georgecibix από Κρήτη και 'μεις, την επόμενη να οργανωθούμε καλύτερα...

Όλο χώμα... άνοδος από Μόρνο (ζόρικα) για Κλήμα - Διχωρι (καταρράκτη) - κορυφογραμμές στα νότια Βαρδούσια -
Κριάτσι - Καλονή - Κυδώνια - νότια από Λευκά - και από δυτικά Γραμμένη Οξεία
Τι μηχανή έχεις? Μιλήσαμε καθόλου?

Δεν ξέρω εάν το πρόσεξες αλλά είμασταν δύο Voge. Το δικό μου είναι μαύρο-ασημί, του άλλου παιδιού, του Κώστα ήταν κίτρινο-ασημί και φορούσε τα μαμίσια λάστιχα ενώ εγώ τα έχω αλλάξει με 50/50.

Εάν έχεις βάση Κρήτη να κανονίσουμε να βρεθούμε στα σίγουρα.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Χτύπησα λίγο γιατί έσκασα κάτω με την αριστερή πλευρά. Ο φίλος Στρατής που ήταν μαζί μου και είναι του ιατρικού κλάδου είπε για κάκωση μείζονα θωρακικού αλλά όχι κάτι τόσο σοβαρό που να μου χαλάσει το διήμερο.
Μου έχει ήδη σχεδόν περάσει.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Περαστικα και γρηγορα!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Λεύκα για τους Αθηνέζους :p

Μικρή και Μεγάλη Παλούκοβα για τους ντόπιους. Επίσης ψησταριά Παντελέος στη Γραμμένη Οξυά, τα καλύτερα παιδιά.
Για τους εν Κρήτη ? ... γράψε λάθος τον τόνο...

Τι μηχανή έχεις? Μιλήσαμε καθόλου?
Δεν ξέρω εάν το πρόσεξες αλλά είμασταν δύο Voge. Το δικό μου είναι μαύρο-ασημί, του άλλου παιδιού, του Κώστα ήταν κίτρινο-ασημί και φορούσε τα μαμίσια λάστιχα ενώ εγώ τα έχω αλλάξει με 50/50.
Εάν έχεις βάση Κρήτη να κανονίσουμε να βρεθούμε στα σίγουρα.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Δε μιλήσαμε, χάζευα το μηχανάκι στη Γρ. Οξιά, εγώ ήμουν με 690.
Θυμάμαι πολύ καλά το πολεμικό μαύρο ασημί με τα χωμάτινα.....!

Βάση Κρήτη, Χανιά... να κανονίσουμε για καφέ ( που είσαι) αλλά μπορούμε να βρεθούμε και σε χωμάτινη βόλτα από ντόπιο
διοργανωτή... www.whitemountainsenduro.weebly.com έχει και fb, ετοιμάζει βόλτα τη 1η βδομάδα Δεκέμβρη για Ελαφόνησο, Αγ Δίκαιο (Φωλιά Γυπαετών) κλπ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
και σε αρκετά δύσκολά (σαθρά-ανηφορικά) περάσματα, νομίζω ότι αν είχε καμιά 10αριά αλογάκια θα
σκαρφάλωνε οργώνοντας....
Αν ειχε ακομα τοσα τοτε μαλλον θα ηταν 400cc που ειναι ευχη πολλων Αλλα τοτε στα ανηφορικα σαθρα σημασια δεν θα ειχαν τα παραπανισια ας πουμε 10 αλογα αλλα η αυξημενη ροπη των παραπανισιων cc
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Για τους εν Κρήτη ? ... γράψε λάθος τον τόνο...



Δε μιλήσαμε, χάζευα το μηχανάκι στη Γρ. Οξιά, εγώ ήμουν με 690.
Θυμάμαι πολύ καλά το πολεμικό μαύρο ασημί με τα χωμάτινα.....!

Βάση Κρήτη, Χανιά... να κανονίσουμε για καφέ ( που είσαι) αλλά μπορούμε να βρεθούμε και σε χωμάτινη βόλτα από ντόπιο
διοργανωτή... www.whitemountainsenduro.weebly.com έχει και fb, ετοιμάζει βόλτα τη 1η βδομάδα Δεκέμβρη για Ελαφόνησο, Αγ Δίκαιο (Φωλιά Γυπαετών) κλπ
Εγώ στο άλλο άκρο, Άγιο Νικόλαο. Αλλά έρχομαι Χανιά εύκολα! Θα παρακολουθήσω τα events των WMenduro, και μπορεί να βολέψει να βρεθούμε. Τα βουνά των Χανίων δεν τα έχω επισκεφτεί ποτέ.

Φορούσες στου Χελιώτη λαδί κράνος Knox?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Επειδή θα κινηθώ σε εκείνα τα μέρη αύριο, ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι ο χωματόδρομος από Μανδρινη για Άμπλιανη;;
Έχει κλείσει εδώ και χρόνια δυστυχώς. Έχει φαγωθεί τελείως, μόνο με ραπέλ περνάς απέναντι. Κρίμα και ήταν απίστευτη διαδρομή.
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Εγώ στο άλλο άκρο, Άγιο Νικόλαο. Αλλά έρχομαι Χανιά εύκολα! Θα παρακολουθήσω τα events των WMenduro, και μπορεί να βολέψει να βρεθούμε. Τα βουνά των Χανίων δεν τα έχω επισκεφτεί ποτέ.
Φορούσες στου Χελιώτη λαδί κράνος Knox?
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Τα καφεδάκια δικά μου.... αλλά και η παρέα έρχεται εκδρομικά στον Άγιο αρκετά... οπότε θα τα πούμε 'εν καιρώ'.

Ναι Knox λαδί....
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Τα καφεδάκια δικά μου.... αλλά και η παρέα έρχεται εκδρομικά στον Άγιο αρκετά... οπότε θα τα πούμε 'εν καιρώ'.

Ναι Knox λαδί....
Σε είχα σταμπάρει.. έχω και μια ιδιαίτερη συμπάθεια στα πορτοκαλί μοτόρια και το δικό σου είναι χάρμα οφθαλμών!!
Το κράνος σου επίσης είναι μέσα στα υποψήφια για αγορά. Το κράτησα και μου φάνηκε ποιοτικό και ελαφρύ και έχει σούπερ τιμή.
Πες αν θες τις εντυπώσεις σου από το Knox.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Σε είχα σταμπάρει.. έχω και μια ιδιαίτερη συμπάθεια στα πορτοκαλί μοτόρια και το δικό σου είναι χάρμα οφθαλμών!!
Το κράνος σου επίσης είναι μέσα στα υποψήφια για αγορά. Το κράτησα και μου φάνηκε ποιοτικό και ελαφρύ και έχει σούπερ τιμή.
Πες αν θες τις εντυπώσεις σου από το Knox.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Διόρθωση, είναι Nox και όχι Knox που γράφουμε!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Top Bottom