Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Για το πλαίσιο πραγματικά δεν έχω ιδέα αν και της cfmoto θυμίζει το πλαίσιο τα kawasaki επίσης αλλά άντε βγάλε άκρη!
Όταν είχα πάρει το CF το είχα ψάξει και απο ότι θυμάμαι είχε βασιστεί στο Kawasaki er6n (μοτέρ, πλαίσιο), συμφωνα με ενα αυστραλέζικη ιστοσελίδα η Kawasaki τους είχε πουλήσει την γραμμη παραγωγής του ερ6 οταν αυτό καταργήθηκε (δεν ξέρω κατα πόσο είναι αληθές)

Και μετά βγάζει η κινέζικη αναβίωση της Morini ένα βελτιωμένο CF, που παίζει να είναι πολύ καλύτερο απο το CF και μας το πασάρουν ώς παρθενογένεση ...
ε στα δικά μου μάτια δεν είναι, αν και μου αρέσει πιο πολύ η έκδοση της Morini (εκτός από το ταμπλέτ) ...
Όπως και να έχει καλό είναι να βγαίνουν πολλά και διάφορα μοντέλα για να έχουν επιλογές οι πιθανοί αγοραστές ...
οβερ εντ ουτ για να μην χαλάω το θέμα του Voge
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όταν είχα πάρει το CF το είχα ψάξει και απο ότι θυμάμαι είχε βασιστεί στο Kawasaki er6n (μοτέρ, πλαίσιο), συμφωνα με ενα αυστραλέζικη ιστοσελίδα η Kawasaki τους είχε πουλήσει την γραμμη παραγωγής του ερ6 οταν αυτό καταργήθηκε (δεν ξέρω κατα πόσο είναι αληθές)

Και μετά βγάζει η κινέζικη αναβίωση της Morini ένα βελτιωμένο CF, που παίζει να είναι πολύ καλύτερο απο το CF και μας το πασάρουν ώς παρθενογένεση ...
ε στα δικά μου μάτια δεν είναι, αν και μου αρέσει πιο πολύ η έκδοση της Morini (εκτός από το ταμπλέτ) ...
Όπως και να έχει καλό είναι να βγαίνουν πολλά και διάφορα μοντέλα για να έχουν επιλογές οι πιθανοί αγοραστές ...
οβερ εντ ουτ για να μην χαλάω το θέμα του Voge
Ναι μωρέ έχει γίνει λίγο η φάση σαν τις αυτοκινητοβιομηχανίες. Χρήση μερών από διάφορους κατασκευαστές. Πράγματι επειδή είχα και το er6 και το versys ίδια φαίνονται και τα πλαίσια και το πιο πιθανό είναι να είναι κιόλας. Νταξει κακο δεν είναι υποχρεωτικά απλά σημάδια των καιρών!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ναι μωρέ έχει γίνει λίγο η φάση σαν τις αυτοκινητοβιομηχανίες.
Η ΦΙΑΤ πουλούσε στους κου μουνιστές ολόκληρες γραμμές παραγωγής
(124 πχ)
Ξέρουν αυτοί απ αυτά
Το ζήτημα όμως παραμένει ότι τα μόσκοβιτς δεν ήξταν τόσο καλά όσο τα φιατ λέγανε
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Κανένα πρόβλημα με την εξάτμιση Κώστα.
Σου προτείνω τη βάση της Givi και φθηνότερους σάκους 20lt. Νομίζω δεν αξίζει να δώσεις 70+70€ για τους σάκους της Givi.
Πειραματίσου εάν θες και για λίγο μεγαλύτερους πχ 22-25lt.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Είδα σήμερα στο δέκαθλο κάτι 10lt σάκους γύρω στα 15 αλλά και το motoraid έχει 20lt με 15€
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Η ΦΙΑΤ πουλούσε στους κου μουνιστές ολόκληρες γραμμές παραγωγής
(124 πχ)
Ξέρουν αυτοί απ αυτά
Το ζήτημα όμως παραμένει ότι τα μόσκοβιτς δεν ήξταν τόσο καλά όσο τα φιατ λέγανε
Τωρα εξηγειται η καταρρευση του υπαρκτου...που πας με fiat 124? :ok::rolleyes:
Δωρεαν εγκυκλοπαιδικη γνωση...
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Η ΦΙΑΤ πουλούσε στους κου μουνιστές ολόκληρες γραμμές παραγωγής
(124 πχ)
Ξέρουν αυτοί απ αυτά
Το ζήτημα όμως παραμένει ότι τα μόσκοβιτς δεν ήξταν τόσο καλά όσο τα φιατ λέγανε
Οντως,δεν σκουριαζανε σαν τα fiat:roflmao:
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Αυτή η βάση που λέτε, δεν ακουμπάει ή δεν καίγεται στην εξάτμιση?
Επίσης δεν τρίβετε στα πλαστικά???

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Αυτή η βάση που λέτε, δεν ακουμπάει ή δεν καίγεται στην εξάτμιση?
Επίσης δεν τρίβετε στα πλαστικά???

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι φτιαγμένη από ειδικό βιομηχανικό ύφασμα (μου διαφεύγει το όνομα) που είναι πολύ ανθεκτικό σε τριβή και θερμοκρασία.
Από εμένα έχει χρησιμοποιηθεί σε δύο βόλτες, 5 ημέρες σύνολο, σε διαδρομές με πολύ κοπάνημα.
Η βάση μπορεί να τοποθετηθεί πάνω στη σχάρα ή εναλλακτικά στη θέση του συνοδηγού.
Στην πρώτη περίπτωση η βάση σκεπάζει όλη την εξάτμιση και ακουμπά στο πλαστικό της. Οι σάκοι έρχονται πιο οριζόντια και κάθονται πιο όμορφα πάνω στη μηχανή αλλά παρατήρησα ότι οι βίδες που προεξέχουν στη σχάρα έγδαραν εσωτερικά το ύφασμα της βάσης.
Στη δεύτερη βόλτα τοποθετήθηκε στη θέση του συνοδηγού οπότε οι σάκοι έρχονται πιο μπροστά από την εξάτμιση αποφεύγοντας και την επαφή με τις βίδες της σχάρας.
Και οι δύο τρόποι είναι απολύτως λειτουργικοί, οι σάκοι παραμένουν σταθεροί και δεν εμποδίζουν καθόλου στο χειρισμό.
Βάζω και δύο φωτό, όχι πολύ κατατοπιστικές αλλά δεν έχω άλλες.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Καλησπέρα στη παρέα - κάτι σε πιο ασφαλτινο λάστιχο στυλ anakee adventure εχει δοκιμασει κανείς; γιατι σκεφτομαι οταν τελειώσει το μαμα να παω στα απο πάνω αλλα να εχω και ενα ζευγάρι ασφάλτινα για τις βροχές ή για το 36ωρο.. στην Ευβοια σε μια βολτα προχθες εβρεχε ασταματητα και το χωματινο το μαμα στο δρομο ηταν "τσουλήθρα"..
 
Reactions: n.l

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα στη παρέα - κάτι σε πιο ασφαλτινο λάστιχο στυλ anakee adventure εχει δοκιμασει κανείς; γιατι σκεφτομαι οταν τελειώσει το μαμα να παω στα απο πάνω αλλα να εχω και ενα ζευγάρι ασφάλτινα για τις βροχές ή για το 36ωρο.. στην Ευβοια σε μια βολτα προχθες εβρεχε ασταματητα και το χωματινο το μαμα στο δρομο ηταν "τσουλήθρα"..
Δοκιμασε το......για εμένα είναι πολύ καλό λάστιχο στην άσφαλτο σε όλες τις συνθήκες.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλησπέρα στη παρέα - κάτι σε πιο ασφαλτινο λάστιχο στυλ anakee adventure εχει δοκιμασει κανείς; γιατι σκεφτομαι οταν τελειώσει το μαμα να παω στα απο πάνω αλλα να εχω και ενα ζευγάρι ασφάλτινα για τις βροχές ή για το 36ωρο.. στην Ευβοια σε μια βολτα προχθες εβρεχε ασταματητα και το χωματινο το μαμα στο δρομο ηταν "τσουλήθρα"..
Βάλτο ,δε θα το μετανιώσεις.
Στην βροχή παίζει να ναι καλύτερο από το στεγνο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλησπέρα στη παρέα - κάτι σε πιο ασφαλτινο λάστιχο στυλ anakee adventure εχει δοκιμασει κανείς; γιατι σκεφτομαι οταν τελειώσει το μαμα να παω στα απο πάνω αλλα να εχω και ενα ζευγάρι ασφάλτινα για τις βροχές ή για το 36ωρο.. στην Ευβοια σε μια βολτα προχθες εβρεχε ασταματητα και το χωματινο το μαμα στο δρομο ηταν "τσουλήθρα"..
36ωρο με αυτή τη σέλα?! θαρραλέος! Όσο για το λάστιχο το Michelin μια χαρά
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
36ωρο με αυτή τη σέλα?! θαρραλέος! Όσο για το λάστιχο το Michelin μια χαρά
Θα το παλέψω και αν το βγαλω το εβγαλα.. το εβαλα ενα διχτυωτο καλυμμα εξ ανατολων και παραδοξως εγινε λιγο μαλακοτερη.. δε βρισκω μαλλον anakee και μου αντιπροτειναν tourance (τα ειχα στο gs και τα ξερω), mitas mc24 και trailmax k760.. μαλλον για tourance με βλεπω.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Πήραμε κ το σταντάκι[.
Το λινκ για όποιον ενδιαφέρεται


Βλεπω στο λινκ που εβαλες οτι το συγκεκριμενο σταντ εχει υψος 30-43 εκ Αρα το voge εχει αποσταση απο το εδαφος ανω των 30 εκ. ;
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Σωστή παρατήρηση, ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ-οριακά, να μπει άνετα από κάτω .

Οπότε :
ή από αριστερά, όπως το κρατάς κ το σηκωνεις από το πλαϊνό σταντ, το γερνεις λίγο προς τα δεξιά και σπρώχνεις με το πόδι το σταντ να μπει από κάτω (δεν βολεύει κ δεν πατάει καλά το μηχανάκι πάνω στο σταντ)
ή όπως μ είπε ένας φίλος, η πίσω ρόδα χρειάζεται να πατήσει κάπου λίγο πιο ψηλά, σε ένα ξύλο (?), σε μια πλάκα (?), κάπου λίγο πιο ψηλά τέλος πάντων ώστε να γλιστρήσει άνετα από κάτω το συγκεκριμένο σταντ.

Είχα δει στο μοτομαρκετ ένα 28cm, να χωράει ανετα δηλαδή απο κατω, αλλά ήθελε με την έκπτωση 70-80€ περίπου τη στιγμή που αυτό με τα μεταφορικά μου βγήκε 35€, μιας κ το βγάζει συχνά με έκπτωση κλπ.

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom