Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν φαίνεται κακός ο θώρακας. Άμα και με αυτόν έσπασε 12 κόκκαλα τότε είτε σαν κορμί ο άνθρωπος έχει πολύ ευπαθές και αγύμναστο ή γενικά πρέπει να κόψουμε λίγο ρυθμούς γιατί ένας σοβαρός τραυματισμός δεν είναι και τόσο δύσκολος. Εγώ τον είδα να πηγαίνει χαλαρά πάντως. Έχουμε πάει ΠΟΛΥ πιο γρήγορα και με ρίσκο.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Βαγγέλη, αν δεν κάνω λάθος, αυτόν φοράει.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά αυτός ο θώρακας δείχνει να μην έχει καμια προστασία στα πλευρά. Στο θώρακα ναι, αλλά πλευρά δε βλέπω κάτι, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οπως λεει ο stefos ο συγκεκριμενος θωρακας δεν παρεχει καμια προστασια στα πλευρα οπως και περισσοτεροι αυτου του τυπου
Εχω ραγισει δυο φορες πλευρο φορωντας θωρακα τετοιου τυπου
...Δεν ειναι δυσκολο... :roflmao:
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Τα πλευρά είναι πολύ συνηθισμένο σπάσιμο σε τέτοιες πλαϊνές πτώσεις.
Αυτό που πολλές φορές συμβαίνει είναι οτι το ίδιο το χέρι με την πτώση προκαλεί τη συμπίεση στα πλευρά με αποτέλεσμα ράγισμα ή σπάσιμο.
Υπάρχουν πολύ λίγοι θώρακες που καλύπτουν στο πλάι, ένας από αυτούς είναι ο Leatt 5.5.
Δε μπορείς πάντως να είσαι σίγουρος οτι θα γλυτώσεις πλευρό, είναι και λίγο θέμα τύχης - σίγουρα πάντως είναι καλύτερο από μια ανύπαρκτη προστασία..


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρέπει να κάνουμε μάθημα Τούμπας....κάποιος δάσκαλος ενόργανης θα υπάρχει.:p
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Πρέπει να κάνουμε μάθημα Τούμπας....κάποιος δάσκαλος ενόργανης θα υπάρχει.:p
ε ναι, αν είναι να ραγίσουμε (ξανά) κάτι, ας είναι σε προπόνηση :D
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κανείς σας όμως δεν είπε ότι αν είχε BMW με μπόξερ κινητήρα, το πιθανότερο να μη πάθαινε τίποτα. :)
Γιατί θα έβρισκε πρώτα ο κύλινδρος που προεξέχει, αυτός ενστικτωδώς θα συγκρατιόταν όσο μπορούσε από τα τιμόνια και την σέλα που θα έσφιγγε ανάμεσα στα πόδια του, και τελικά θα έπεφτε πιο ομαλά στο χώμα.
Το λέω από προσωπική εμπειρία.

Χίλια προβλήματα μου δημιουργούν οι κύλινδροι που προεξέχουν, αλλά με έχουν προστατεύσει σε ατυχήματα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Κανείς σας όμως δεν είπε ότι αν είχε BMW με μπόξερ κινητήρα, το πιθανότερο να μη πάθαινε τίποτα. :)
Γιατί θα έβρισκε πρώτα ο κύλινδρος που προεξέχει, αυτός ενστικτωδώς θα συγκρατιόταν όσο μπορούσε από τα τιμόνια και την σέλα που θα έσφιγγε ανάμεσα στα πόδια του, και τελικά θα έπεφτε πιο ομαλά στο χώμα.
Το λέω από προσωπική εμπειρία.

Χίλια προβλήματα μου δημιουργούν οι κύλινδροι που προεξέχουν, αλλά με έχουν προστατεύσει σε ατυχήματα.
Ισχύει !
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Θα μας μπλέξετε εσείς με τα μικρά πάνω που οι αποφάσεις (σχεδόν) έχουν παρθεί
Ποιες ειναι οι αποφάσεις;
990 μπλε?
Αν και σε εχω ανετα για κανα hp enduro

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ποιες ειναι οι αποφάσεις;
990 μπλε?
Αν και σε εχω ανετα για κανα hp enduro

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν το μπατζετ έφτανε σε hp , θα το είχα ήδη.
Κανά χοντρό ψηνόμουν να πάρω και να το ταλαιπωρήσω και αυτό και τη μέση μου μαζί ,αλλά να έχω και τις ανταποδοτικές ασφάλτινες. Αλλιώς κάνα 640 να δω πως είναι οι σωστές αναρτήσεις.
Τώρα , με τα μικρά μπλέκεται και άλλο το πράμα. Μάλλον θα χρειαστώ τη βοήθεια του γκουρού του φόρουμ , στα θέματα αγοράς.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τα πλευρά είναι πολύ συνηθισμένο σπάσιμο σε τέτοιες πλαϊνές πτώσεις.
Αυτό που πολλές φορές συμβαίνει είναι οτι το ίδιο το χέρι με την πτώση προκαλεί τη συμπίεση στα πλευρά με αποτέλεσμα ράγισμα ή σπάσιμο.
Υπάρχουν πολύ λίγοι θώρακες που καλύπτουν στο πλάι, ένας από αυτούς είναι ο Leatt 5.5.
Δε μπορείς πάντως να είσαι σίγουρος οτι θα γλυτώσεις πλευρό, είναι και λίγο θέμα τύχης - σίγουρα πάντως είναι καλύτερο από μια ανύπαρκτη προστασία..


Αυτόν έχω εγώ και τον είχα αγοράσει για αυτό ακριβώς το λόγο. Εύχομαι να μη χρειαστεί ποτε να το ανακαλύψω.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Αν το μπατζετ έφτανε σε hp , θα το είχα ήδη.
Κανά χοντρό ψηνόμουν να πάρω και να το ταλαιπωρήσω και αυτό και τη μέση μου μαζί ,αλλά να έχω και τις ανταποδοτικές ασφάλτινες. Αλλιώς κάνα 640 να δω πως είναι οι σωστές αναρτήσεις.
Τώρα , με τα μικρά μπλέκεται και άλλο το πράμα. Μάλλον θα χρειαστώ τη βοήθεια του γκουρού του φόρουμ , στα θέματα αγοράς.
Δικαβαλο ασφάλτινα σκοτώνουν οποιαδήποτε σκέψη για μικρο+640.
Εκτός και αν θες αντι για τη μεση να ταλαιπωρείς το κεφάλι σου και τα αυτια σου από τη γκρίνια.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δικαβαλο ασφάλτινα σκοτώνουν οποιαδήποτε σκέψη για μικρο+640.
Εκτός και αν θες αντι για τη μεση να ταλαιπωρείς το κεφάλι σου και τα αυτια σου από τη γκρίνια.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ή κόβω το χώμα ή χωρίζω
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Γρηγορη ερωτηση στους κατοχους - δε σας φαινετε οτι καθεται λιγο ψηλα στο stand? δεν εχει πεσει αλλα μου φαινεται κακομελετημενο απο το εργοστασιο, 2 εκατοστα λιγοτερο θα ηταν καλα πιστευω.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Γρηγορη ερωτηση στους κατοχους - δε σας φαινετε οτι καθεται λιγο ψηλα στο stand? δεν εχει πεσει αλλα μου φαινεται κακομελετημενο απο το εργοστασιο, 2 εκατοστα λιγοτερο θα ηταν καλα πιστευω.
Στο voge το σταντ ειναι πιο μεγαλο απο οσο πρεπει, στο crf ειναι πιο μικρο απ οσο πρεπει
:ida:Να ανταλλαξουμε σταντ να ερθουν και τα δυο στα ισα τους; :roflmao::roflmao:
 

Kon83

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
BMW F700GS
Voge 300 Rally
Vespa 300GTS
Γρηγορη ερωτηση στους κατοχους - δε σας φαινετε οτι καθεται λιγο ψηλα στο stand? δεν εχει πεσει αλλα μου φαινεται κακομελετημενο απο το εργοστασιο, 2 εκατοστα λιγοτερο θα ηταν καλα πιστευω.
Ισχύει. Η πτώση κάποια στιγμή είναι σίγουρη θεωρώ.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου, κάθε άλλο θα λεγα .Δεν έχει και κεντρικό σταντ οπότε βολεύει στις εργασίες, καθαριότητα κλπ, που κάθεται πιο όρθιο .

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom