Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Έχει βάλει κανείς κάποιο από τα παρακάτω?

Ξέρω ότι έχει βάλεις φίλος εδώ μέσα αυτό
.

Έχω 2 αδιάβροχους σάκους από 21 brothers, 2 50ρηδες από Louis και ένα 30αρι λουκάνικο και θέλω κάτι για να φορτώνω δίχως κάγκελα

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ώρε φόρτωμα!!!!
Σχάρα ή συνοδηγό το βάζεις να πατήσει?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
συνοδηγο το εχω βαλει αλλα μπαινει και σχαρα ,μετατοπιζονται ολα πιο πισω
Δοκιμαστηκε στην εκδρομη στο Λαδωνα και την δευτερη μερα ηταν ετσι φορτωμενο και δεν κουνηθηκε τιποτα ,χωρις να μου χαλασει το κεντρο βαρους της μοτοσυκλετας ,στην μεση της διαδρομης ειχα ξεχασει οτι κουβαλαω ολα αυτα
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Τα λουκάνικα εκατέρωθεν givi είναι κ αυτά? Λίτρα?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
Τα λουκάνικα εκατέρωθεν givi είναι κ αυτά? Λίτρα?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ναι, 18 λιτρα ,παιρνει σιγουρα και τα civi canyon 20 λιτρα που ομως ειναι ακριβα αλλα πιο σκληροτραχηλα και με λιγο ψαξιμο παιρνει και 25 λιτρα αλλου κατασκευαστη
 
Reactions: n.l

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
ναι, 18 λιτρα ,παιρνει σιγουρα και τα civi canyon 20 λιτρα που ομως ειναι ακριβα αλλα πιο σκληροτραχηλα και με λιγο ψαξιμο παιρνει και 25 λιτρα αλλου κατασκευαστη
πιστεύεις παίρνει και τετράγωνης σχεδίασης σαμάρια?
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Καλή ερώτηση, αν ναι είμαστε κομπλέ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
πιστεύεις παίρνει και τετράγωνης σχεδίασης σαμάρια?
Ο περιορισμός ειναι στην διάμετρο του σαμαριου γιατι το αγκαλιάζει και το σφίγγεις με τους ιμαντες του ,απλα δεν θυμάμαι το οριο
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Αν μπορέσεις να το υπολογίσεις κάπως, θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπάρχει εδώ μέσα σαν πληροφορία

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά αυτός ο θώρακας δείχνει να μην έχει καμια προστασία στα πλευρά. Στο θώρακα ναι, αλλά πλευρά δε βλέπω κάτι, αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.
Ο θωρακας αυτός από άποψη προστασίας είναι αστείος, εκτός και θες να γλυτώσεις καμία μελανια ή είσαι ντουκι και οι μυς σου κρατάνε τα πάντα.
Το Δεκέμβριο έπεσα με πολύ παραπάνω χλμ από τον άτυχο τύπο φορώντας τον leatt 5.5 και δεν έσπασα τίποτα, παρά μόνο έβγαλα τον ώμο που δεν ήταν δουλειά του θωρακα να προστατεύσει από εξάρθρωση.τα χλμ τις πτώσης μου ήταν 60+ και εκτός από το τιμόνι που έφαγα στο στήθος και μάλλον στο σαγόνι προσγειώθηκε όλος πάνω στον αριστερό μου ώμο. Στο κατ ο γιατρός απορούσε πως δεν έσπασα την κλειδα και δεν έκοψα τον τένοντα.
Παίδες μην κάνετε εκπτώσεις με τον εξοπλισμό. Καταλαβαίνω ότι τα καλά πράγματα κοστίζουν πολύ,αλλά τα λεφτά που γλυτώνεις μετά από αποκατάστασεις ορθοπεδικες είναι πολύ περισσότερα και γλυτώνεις ταλαιπωρία και κουσούρια
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ο θωρακας αυτός από άποψη προστασίας είναι αστείος, εκτός και θες να γλυτώσεις καμία μελανια ή είσαι ντουκι και οι μυς σου κρατάνε τα πάντα.
Το Δεκέμβριο έπεσα με πολύ παραπάνω χλμ από τον άτυχο τύπο φορώντας τον leatt 5.5 και δεν έσπασα τίποτα, παρά μόνο έβγαλα τον ώμο που δεν ήταν δουλειά του θωρακα να προστατεύσει από εξάρθρωση.τα χλμ τις πτώσης μου ήταν 60+ και εκτός από το τιμόνι που έφαγα στο στήθος και μάλλον στο σαγόνι προσγειώθηκε όλος πάνω στον αριστερό μου ώμο. Στο κατ ο γιατρός απορούσε πως δεν έσπασα την κλειδα και δεν έκοψα τον τένοντα.
Παίδες μην κάνετε εκπτώσεις με τον εξοπλισμό. Καταλαβαίνω ότι τα καλά πράγματα κοστίζουν πολύ,αλλά τα λεφτά που γλυτώνεις μετά από αποκατάστασεις ορθοπεδικες είναι πολύ περισσότερα και γλυτώνεις ταλαιπωρία και κουσούρια
Νταξ μην τα κανουμε ολα ισιωμα Μπορει ο leatt να προστατευει περισσοτερο δεν ξερω, αλλα και ο alpinestar μια χαρα φαινεται να προστατευει τα κρισιμα σημεια Πλην των πλευρων βεβαιως οπως και οι περισσοτεροι ομως αυτου του ειδους Χωρις να τον εχω τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου εχει δωσει εμενα απο κοντα που τον εχω δει
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ο θωρακας αυτός από άποψη προστασίας είναι αστείος, εκτός και θες να γλυτώσεις καμία μελανια ή είσαι ντουκι και οι μυς σου κρατάνε τα πάντα.
Το Δεκέμβριο έπεσα με πολύ παραπάνω χλμ από τον άτυχο τύπο φορώντας τον leatt 5.5 και δεν έσπασα τίποτα, παρά μόνο έβγαλα τον ώμο που δεν ήταν δουλειά του θωρακα να προστατεύσει από εξάρθρωση.τα χλμ τις πτώσης μου ήταν 60+ και εκτός από το τιμόνι που έφαγα στο στήθος και μάλλον στο σαγόνι προσγειώθηκε όλος πάνω στον αριστερό μου ώμο. Στο κατ ο γιατρός απορούσε πως δεν έσπασα την κλειδα και δεν έκοψα τον τένοντα.
Παίδες μην κάνετε εκπτώσεις με τον εξοπλισμό. Καταλαβαίνω ότι τα καλά πράγματα κοστίζουν πολύ,αλλά τα λεφτά που γλυτώνεις μετά από αποκατάστασεις ορθοπεδικες είναι πολύ περισσότερα και γλυτώνεις ταλαιπωρία και κουσούρια
Ακριβώς τον ίδιο έχω και εγώ και χαίρομαι αρχικά που γλύτωσες τα χειρότερα και δευτερον που ανακάλυψες ότι όντως είναι καλός. Συμφωνώ απόλυτα σε ότι αφορά τον εξοπλισμό που αναφέρεις.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Νταξ μην τα κανουμε ολα ισιωμα Μπορει ο leatt να προστατευει περισσοτερο δεν ξερω, αλλα και ο alpinestar μια χαρα φαινεται να προστατευει τα κρισιμα σημεια Πλην των πλευρων βεβαιως οπως και οι περισσοτεροι ομως αυτου του ειδους Χωρις να τον εχω τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου εχει δωσει εμενα απο κοντα που τον εχω δει
Δε νομίζω ότι ο Δημήτρης απαξιώνει τον άλλο, απλά μεταφέρει τη δική του εμπειρία. Υπάρχουν θώρακες και θώρακες και όλα έχουν να κάνουν με το τι θέλει ο κάθε αναβάτης. Αν ήμουν ο Μπιρτς θα είχα κάτι πιο ελαφρύ, αλλά επειδή είμαι ο Στέφος και τούμπες τρώω αβέρτα, better safe than sorry.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Νταξ μην τα κανουμε ολα ισιωμα Μπορει ο leatt να προστατευει περισσοτερο δεν ξερω, αλλα και ο alpinestar μια χαρα φαινεται να προστατευει τα κρισιμα σημεια Πλην των πλευρων βεβαιως οπως και οι περισσοτεροι ομως αυτου του ειδους Χωρις να τον εχω τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου εχει δωσει εμενα απο κοντα που τον εχω δει
Αν τον δεις από κοντά, τα προστατευτικα του είναι εύκαμπτα και μαλακά. Έχει η Alpinestars καλό θώρακα αλλά δεν είναι ο συγκεκριμένος
 
Top Bottom