Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν χθες έγινε δεύτερη 15λεπτη βολτίτσα και βγήκαμε και ΒΟΑΚ. Το μοτοσυκελτάκι ταξιδεύει ξεκούραστα μέχρι 90-95km/h, από εκεί και πάνω φέρνει κραδασμούς σε τιμόνι και πόδια καθώς επίσης και πολύ μουγκρητό από το μοτέρ. Τα 100km/h τα έχει στις 7000rpm, στις 8000 έχει 115km/h. Πάει κι' άλλο, μετά από τα 120 είχε λίγη αστάθεια το μπροστινό. Εντυπωσιακά καλή διαχείριση ανέμου από το τεπόζιτο και το ζελατινάκι! Για τις ταχύτητες που κινείται είναι κομπλέ.
Επίσης παρατήρησα λίγο παραπάνω θερμοκρασία από ότι την πρώτη φορά, ίσως επειδή το ζόρισα παραμάνω στην εθνική. Το καλό είναι ότι οφείλεται από την εξάτμιση οπότε και νομίζω ότι το πρόβλημα λύνεται εύκολα. Βεντιλατέρ δεν άναψε πουθενά.

Τα κινέζικα λάστιχα περιέργως δε μου πέρασαν ανασφάλεια στο στεγνό, οπότε μπορούν άνετα να μείνουν για το στρώσιμο ίσως και παραπάνω και μετά τα αλλάζεις με ένα 60-40 και είσαι έτοιμος!!

Επίσης η σέλα τελικά δεν είναι τόσο καλή όσο μου φάνηκε την πρώτη φορά γιατί η καμπύλη που έχει στο σημείο του οδηγού σπρώχνει τη μέση λίγο μπροστά, είναι βέβαια μαλακή.
Νομίζω το σηκώνει άνετα ένα δόντι μεγαλύτερο γρανάζι μπροστά το παρακάναν οι Κινέζοι. Να ταξιδεύει 100-105 ήσυχα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Νομίζω το σηκώνει άνετα ένα δόντι μεγαλύτερο γρανάζι μπροστά το παρακάναν οι Κινέζοι. Να ταξιδεύει 100-105 ήσυχα.
Με τόσα ταξιδεύω και με το CCM που έχει 5 ταχύτητες και είναι πιο στιβαρό, πιο γκαζερόκαι γενικώς πιο γκ@υλερό . Μακάρι να έβγαζαν και ένα 500-600 γιατί αυτό μάλλον θα μου πέσει λίγο από δύναμη.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με τόσα ταξιδεύω και με το CCM που έχει 5 ταχύτητες και είναι πιο στιβαρό, πιο γκαζερόκαι γενικώς πιο γκ@υλερό . Μακάρι να έβγαζαν και ένα 500-600 γιατί αυτό μάλλον θα μου πέσει λίγο από δύναμη.
Από αίσθηση ροπής ειδικά μεγάλη διαφορά υπολόγιζε. Δεν ξέρω αν σε καλύψει. Είναι σε αίσθηση σαν οποιοδήποτε ψευδοεντουρο 250.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Με τόσα ταξιδεύω και με το CCM που έχει 5 ταχύτητες και είναι πιο στιβαρό, πιο γκαζερόκαι γενικώς πιο γκ@υλερό . Μακάρι να έβγαζαν και ένα 500-600 γιατί αυτό μάλλον θα μου πέσει λίγο από δύναμη.
Ένας κλώνος CRF300L είναι Κώστα...
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Η πρώτη του είναι σχεδόν ανύπαρκτη, ξεκινάς και με δευτέρα που λέει ο λόγος.

Θέλει γρανάζωμα, δύο δόντια λιγότερα πίσω νομίζω είναι καλά.

Καλημέρα.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Λοιπόν, ένα μικρό update..
Έγινε τρίτη βόλτα σε επαρχιακό στριφτερό κομμάτι και το μοτοσυκλετάκι είναι απολαυστικό, τηρουμένων βέβαια των αναλογιών. Έχοντας πρόσφατη εμπειρία από CB500X του '19 ως πρώην κάτοχος, δεν υστερεί καθόλου σε συμπεριφορά παρά τον 19άρη μπροστά. Μου έκανε τρομερά καλή εντύπωση!
Είναι ψηλό, δεν είναι για αναβάτες κάτω από το 1.75cm, εξαρτάται βέβαια και από το βάρος σου. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης εγώ είμαι 1.75 και 85κιλά και πατάω με τις μύτες και τα δύο πόδια.
Εμένα με έπεισε ότι μου κάνει και έπεσε παραγγελία και θα το έχω σε καμιά εβδομάδα. Η χρήση που θα του κάνω θα είναι ως καθημερινό και ασφάλτινες και χωμάτινες βόλτες τα Σαββατοκύριακα, γιατί όχι και κανένα μονοκάβλο ταξιδάκι.

Νεότερα μόλις παραλάβω.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Λοιπόν, ένα μικρό update..
Έγινε τρίτη βόλτα σε επαρχιακό στριφτερό κομμάτι και το μοτοσυκλετάκι είναι απολαυστικό, τηρουμένων βέβαια των αναλογιών. Έχοντας πρόσφατη εμπειρία από CB500X του '19 ως πρώην κάτοχος, δεν υστερεί καθόλου σε συμπεριφορά παρά τον 19άρη μπροστά. Μου έκανε τρομερά καλή εντύπωση!
Είναι ψηλό, δεν είναι για αναβάτες κάτω από το 1.75cm, εξαρτάται βέβαια και από το βάρος σου. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης εγώ είμαι 1.75 και 85κιλά και πατάω με τις μύτες και τα δύο πόδια.
Εμένα με έπεισε ότι μου κάνει και έπεσε παραγγελία και θα το έχω σε καμιά εβδομάδα. Η χρήση που θα του κάνω θα είναι ως καθημερινό και ασφάλτινες και χωμάτινες βόλτες τα Σαββατοκύριακα, γιατί όχι και κανένα μονοκάβλο ταξιδάκι.

Νεότερα μόλις παραλάβω.
Πολύ μαρέσει αυτό το μηχανάκι και η γενικότερη φιλοσοφία της κατηγορίας του.

Με το καλό να παραλάβεις, να μας βγάλεις τις καθιερωμένες φοτό να το θαυμάσουμε και να σας ευχηθούμε!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν, ένα μικρό update..
Έγινε τρίτη βόλτα σε επαρχιακό στριφτερό κομμάτι και το μοτοσυκλετάκι είναι απολαυστικό, τηρουμένων βέβαια των αναλογιών. Έχοντας πρόσφατη εμπειρία από CB500X του '19 ως πρώην κάτοχος, δεν υστερεί καθόλου σε συμπεριφορά παρά τον 19άρη μπροστά. Μου έκανε τρομερά καλή εντύπωση!
Είναι ψηλό, δεν είναι για αναβάτες κάτω από το 1.75cm, εξαρτάται βέβαια και από το βάρος σου. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης εγώ είμαι 1.75 και 85κιλά και πατάω με τις μύτες και τα δύο πόδια.
Εμένα με έπεισε ότι μου κάνει και έπεσε παραγγελία και θα το έχω σε καμιά εβδομάδα. Η χρήση που θα του κάνω θα είναι ως καθημερινό και ασφάλτινες και χωμάτινες βόλτες τα Σαββατοκύριακα, γιατί όχι και κανένα μονοκάβλο ταξιδάκι.

Νεότερα μόλις παραλάβω.
Έκανες άριστα! Μόλις το πάρεις βάλτου επάνω ένα 50-50 λάστιχο και παρακολούθα τις βόλτες του advride να ευχαριστηθείς βουνό. Ιδανικό μηχανακι αγόρασες.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Η πρώτη του είναι σχεδόν ανύπαρκτη, ξεκινάς και με δευτέρα που λέει ο λόγος.

Θέλει γρανάζωμα, δύο δόντια λιγότερα πίσω νομίζω είναι καλά.

Καλημέρα.
Όπως ακριβώς και στο CRF με το γρανάζωμα της κούτας. Άνετα ξεκινάς με δευτέρα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εξαιρετικό.. Καλοτάξιδο να είναι!

Και εφόσον είσαι και κάτοχος Hi End μοτοσυκλέτας όπως το 790 η ματιά σου και τα σχόλια σου θα είναι χρήσιμα πώς στέκεται το VOGE στο κατεστημένο. Περιμένουμε εντυπώσεις!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παντός εδάφους!! Και βουνό, και θάλασσα!!!

Νεότερα μόλις το στρώσω!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Καλορίζικο και καλοτάξιδο.

Όταν το στρώσεις άνοιξε θέμα με πληροφορίες γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο αυτό το μοντέλο και δεν υπάρχει feedback στην ιντερνετική πιάτσα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εχουν αρχίσει να κυκλοφοράνε αξεσουάρ στην παγκόσμια αγορά όπως ποδιές, εξατμίσεις, πλαινά κάγκελα πίσω κλπ. Νομίζω προς το παρόν τους σνομπάρουν τους Κινέζους κατασκευαστές ή δεν έχουν προλάβει να ακολουθήσουν οι εταιρείες τις εξελίξεις. Σιγά σιγά θα γίνει όμως το μπαμ. Ήδη με μοντέλα οπως το CFmoto 800mt υπάρχει παγκόσμιο ενδιαφέρον μεγάλο.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Kαλοταξιδο και καλολασπωτο!
Εδιαφερον πασπαρτου μοτοσυκλετακι και ημουν σε αναμονη για την αφιξη του μηπως και το επερνα αλλα τελικα για διαφορους λογους προτιμησ το crf 300l

Πραγματικα θα διαβαζω με ενδιαφερον οτι θα γραφεις για αυτο
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εχουν αρχίσει να κυκλοφοράνε αξεσουάρ στην παγκόσμια αγορά όπως ποδιές, εξατμίσεις, πλαινά κάγκελα πίσω κλπ. Νομίζω προς το παρόν τους σνομπάρουν τους Κινέζους κατασκευαστές ή δεν έχουν προλάβει να ακολουθήσουν οι εταιρείες τις εξελίξεις. Σιγά σιγά θα γίνει όμως το μπαμ. Ήδη με μοντέλα οπως το CFmoto 800mt υπάρχει παγκόσμιο ενδιαφέρον μεγάλο.
Αν οι "άλλοι" τους σνομπάρουν τους κινέζους, ψωνίστε και αξεσουαρ από Κίνα ...;)

voge 300 rally – Koop voge 300 rally met gratis verzending op AliExpress version
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν οι "άλλοι" τους σνομπάρουν τους κινέζους, ψωνίστε και αξεσουαρ από Κίνα ...;)

voge 300 rally – Koop voge 300 rally met gratis verzending op AliExpress version
Ε ναι παίζει αυτό σίγουρα. Η μόνη μου ένσταση πώς τελευταία το έχουν μαμήσει και οι Κινέζοι. Μία ποδιά διαθέσιμη (ωραία βέβαια φαίνεται) για το rally 180€. Και περιέργως μικρή ποικιλία ακόμα για οτ μοντέλο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Παντός εδάφους!! Και βουνό, και θάλασσα!!!

Νεότερα μόλις το στρώσω!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Με γειες το εργαλείο! Πανέμορφο είναι! Καλοτάξιδο καλοσκόνιστο με πολλά ανέμελα χιλιόμετρα!

Αναμένουμε λεπτομερές review!
 
Top Bottom