VOGE 900DS CONCEPT

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για την ιστορία δεν είναι BMW ο κινητήρας. Δικός της είναι που τον φτιάχνει για την BMW (ή τελοσπάντων σε συμφωνία και με την συνεργασία της BMW, αλλά αυτή τον φτιάχνει).
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Για την ιστορία δεν είναι BMW ο κινητήρας. Δικός της είναι που τον φτιάχνει για την BMW (ή τελοσπάντων σε συμφωνία και με την συνεργασία της BMW, αλλά αυτή τον φτιάχνει).
Πολύ σωστά, ωστόσο δεν παύει να θεωρείται αξιόπιστος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ σωστά, ωστόσο δεν παύει να θεωρείται αξιόπιστος.
Α ναι δεν το είπα γι αυτό. Απλά οτι ο προμηθευτής και κατασκευαστής του κινητήρα είναι η LONCIN (VOGE) και εκμεταλλεύεται τώρα και την τεχνογνωσία απο αυτή την συνεργασία με την BMW (Που σίγουρα ωφελήθηκε) για να πάρει αυτό το μοτέρ (που υποπτεύομαι υπήρχει όρος στην συμφωνία πώς θα μπορούν να το χρησιμοποιήσουν κι αυτοί) και να το βάλει σε δική της μοτοσυκλέτα.

τώρα σε θέμα αξιοπιστίας φαντάζομαι ότι ισχύει στα μοντέλα της BMW Που τα φόρεσαν εφαρμόζεται κι εδώ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Επίσης.. Απ ότι βλέπω στο προφίλ σου έχεις το CFMOTO clx700?? τι φαση?

Το προηγούμενο χειμώνα ετοιμαζόμουν να αγοράσω ένα 700 clx μετά από test drive (έμεινα εντυπωσιασμενος από την εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής) αλλά μόλις ειμουν έτοιμος να το αγοράσω, με κέρδισε ένας παλιός πόθος, το Aprilia dorsoduro 1200cc που έχω πλέον στην κατοχή μου.
Δεν είχα προσέξει ότι το έχω στο προφίλ μου, οπότε θα το ανανεώσω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το προηγούμενο χειμώνα ετοιμαζόμουν να αγοράσω ένα 700 clx μετά από test drive (έμεινα εντυπωσιασμενος από την εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής) αλλά μόλις ειμουν έτοιμος να το αγοράσω, με κέρδισε ένας παλιός πόθος, το Aprilia dorsoduro 1200cc που έχω πλέον στην κατοχή μου.
Δεν είχα προσέξει ότι το έχω στο προφίλ μου, οπότε θα το ανανεώσω
Άμα δε πας ταμείο προφίλ δεν αλλάζεις.. Νομός.. 50€..:wacky:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το προηγούμενο χειμώνα ετοιμαζόμουν να αγοράσω ένα 700 clx μετά από test drive (έμεινα εντυπωσιασμενος από την εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής) αλλά μόλις ειμουν έτοιμος να το αγοράσω, με κέρδισε ένας παλιός πόθος, το Aprilia dorsoduro 1200cc που έχω πλέον στην κατοχή μου.
Δεν είχα προσέξει ότι το έχω στο προφίλ μου, οπότε θα το ανανεώσω
:prft:
:yew:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λογικά θα είναι κάπου 9μιση χιλιάρικα...
Δεν νομίζω... 10 χιλιάρικα έχει το CFMOTO 800mt και του λείπουν κάποια ηλεκτρονικά που θα έχει δαυτο. Συνυπολογίζοντας πως η cfmoto έχει και γενικά πολύ φιλική τιμολόγηση αυτό εδώ θα το περίμενα κάπου στα 11 χιλιάρικα. Μακάρι να παίξει κοντά στα 10 χιλιάρικα και αυτό θα το βοηθήσει να πουλήσει αλλά δύσκολο το βλέπω με όλο αυτό το πακέτο που κουβαλάει.

Κάποιος θα πει Κινεζικο είναι αλλά εν τέλει άμα αύριο βγάλουν οι Κινεζοι έναν ανταγωνιστή στα κυβικά και την τεχνολογία ενός 1250gs δεν μπορεί να έχει και 10 χιλιάρικα.

Στη παρούσα φάση θα έλεγα για τους Κινεζους βλέπεις πόσο έχει ο βασικός επώνυμος αντίστοιχος ανταγωνιστής του και βγάλε 20-25% στη τιμή και κάποιες περιπτώσεις ίσως παραπάνω (βλέπε 300 rally)
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Άμα ο κινητήρας του,(bmw) είναι το ίδιο αξιόπιστος από τον κινητήρα του ds500 (honda) ίσως το σκεφτώ.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Άμα ο κινητήρας του,(bmw) είναι το ίδιο αξιόπιστος από τον κινητήρα του ds500 (honda) ίσως το σκεφτώ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άμα ο κινητήρας του,(bmw) είναι το ίδιο αξιόπιστος από τον κινητήρα του ds500 (honda) ίσως το σκεφτώ.
Άμα ο κινητήρας του,(bmw) είναι το ίδιο αξιόπιστος από τον κινητήρα του ds500 (honda) ίσως το σκεφτώ.
Θα το σκεφτείς, δύο φορές δηλαδή!!! :ha
 
Top Bottom