Voge sr4max

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Οδήγησα σήμερα στα πλαίσια της περιοδείας της voge,στην Ελλάδα για test ride,το καινούργιο σκούτερ της voge,το sr4 max, αυτό που είναι το ίδιο με το BMW c400x,που έχει τον ίδιο κινητήρα με 5 άλογα λιγότερα και τον φτιάχνει η Loncin,και παραθέτω εδώ τις εντυπώσεις μου.
Θέση οδήγησης ψηλή,τα πόδια σε άνετες γωνίες για σκούτερ,άνετο, γρήγορο για αστικές και περιαστικές μετακινήσεις, τελικιαζει στα 145 (πραγματικά στο gps 135) (βάρος μου 140 κιλά)ζελατίνα που ανεβοκατεβαίνει, ήσυχο, με,όλα τα ηλεκτρονικά καλουδια,και αντί σπιν σύστεμ,και με εσωτερικη κάμερα στο ρύγχος,που μαγνητοσκοπει την διαδρομή σας και βγάζει και φωτό στατικα.Με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ-ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ φρένα,με εξαιρετικό ABS, και το κυριώτερο για σκούτερ με πολύ καλή πίσω ανάρτηση που δεν περιμένεις από σκούτερ με 2 πίσω αμορτισέρ.Σχεδον κατά 90% εφάμιλλη με το voge500 ds ,που κατεχω.Μου άρεσε σε σημείο να μου μπαίνει ο διάολος να ξανακυλησω στο σκούτερ.Οσοι ψήνεστε κάντε το μια βόλτα αξίζει.Τοχουν και προσφορά μέχρι 31-3-2023.Για τα υπάρχοντα (μαύρα),και για προπαραγγελια (μαύρα και άσπρα) που θα έρθουν 25/4/2023.Στα 5995 προσφορά.Εξαιρετικο.Για μένα πάντα.
 
Top Bottom