we love enduro!!!

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
10η μάζωξη Βετεράνων εντούρο της ΛΕΜΜ Μεγάρων.

Όμορφη διαδρομή αλλά πολύ εύκολη χωρίς απότομες ανηφόρες κατηφόρες οπότε βρήκαμε ευκαιρία και ανοίξαμε γκάζι. Τα μονοπάτια των Μεγάρων είναι παιδική χαρά.

Και μετά φαγητό με live μουσική και μάλιστα πολύ ωραία με blues που ταίριαζε μια χαρά στην περίσταση.

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Enduro δεν είναι μόνο μηχανή και αδρεναλίνη. Έχει και πολύ περπάτημα, κλάδεμα, ξεμπάζωμα, κουβάλημα, καθάρισμα από πέτρες και αγκάθια κ.α. προς αναζήτηση νέων διαδρομών.

Το 2012 και 2013 είχα βγάλει τις διαδρομές του 1o και 2ου Enduro meeting που έγιναν στην ευρύτερη περιοχή της Λαυρεωτικής. Μιλάμε για κάθε λογής μονοπάτι με ελάχιστη φλαταδούρα μέσα. Ήταν Enduro event οπότε δεν εχει θέση το φλατ γιατί είναι βαρετό.

Από τότε προσθέτουμε νέα κομμάτια, συντηρούμε παλιά δυστυχώς ελάχιστα άτομα ενώ πολλοί τις χαίρονται τις κλασσικές διαδρομές που λόγω κίνησης θέλουν συχνά φρεσκάρισμα.

Σήμερα που είχα ρεπό βγήκα με τα πόδια (αφήνω τη μηχανή σε δασικούς εκεί κοντά) για αναζήτηση νέων γραμμών σε κάποια σημεία. Τα κομμάτια που προέκυψαν είναι ωραία ανηφορικά περάσματα αλλά έφτιαξα και ένα κατέβασμα 3 σερί μονοπατιών πολύ ζόρικο. Το πρώτο ειδικά είναι για Xtreme Enduro και δεν ξέρω αν θα κατεβαίνει το μηχανάκι μαζί με τον αναβάτη, πρέπει να το δούμε με προσοχή. Έτσι με τα πόδια σιγά σιγά έγιναν οι διαδρομές και μιλάμε πια για 120-150 km μονοπάτι .

(Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται η κλίση κλασσικά)

Θα δοκιμαστούν το σκ και ο Θεός βοηθός που λένε.

 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Enduro δεν είναι μόνο μηχανή και αδρεναλίνη. Έχει και πολύ περπάτημα, κλάδεμα, ξεμπάζωμα, κουβάλημα, καθάρισμα από πέτρες και αγκάθια κ.α. προς αναζήτηση νέων διαδρομών.

Το 2012 και 2013 είχα βγάλει τις διαδρομές του 1o και 2ου Enduro meeting που έγιναν στην ευρύτερη περιοχή της Λαυρεωτικής. Μιλάμε για κάθε λογής μονοπάτι με ελάχιστη φλαταδούρα μέσα. Ήταν Enduro event οπότε δεν εχει θέση το φλατ γιατί είναι βαρετό.

Από τότε προσθέτουμε νέα κομμάτια, συντηρούμε παλιά δυστυχώς ελάχιστα άτομα ενώ πολλοί τις χαίρονται τις κλασσικές διαδρομές που λόγω κίνησης θέλουν συχνά φρεσκάρισμα.

Σήμερα που είχα ρεπό βγήκα με τα πόδια (αφήνω τη μηχανή σε δασικούς εκεί κοντά) για αναζήτηση νέων γραμμών σε κάποια σημεία. Τα κομμάτια που προέκυψαν είναι ωραία ανηφορικά περάσματα αλλά έφτιαξα και ένα κατέβασμα 3 σερί μονοπατιών πολύ ζόρικο. Το πρώτο ειδικά είναι για Xtreme Enduro και δεν ξέρω αν θα κατεβαίνει το μηχανάκι μαζί με τον αναβάτη, πρέπει να το δούμε με προσοχή. Έτσι με τα πόδια σιγά σιγά έγιναν οι διαδρομές και μιλάμε πια για 120-150 km μονοπάτι .

(Στις φωτογραφίες δεν φαίνεται η κλίση κλασσικά)

Θα δοκιμαστούν το σκ και ο Θεός βοηθός που λένε.

Τρελές κλίσεις βλέπω... :eek:
Και πέτρες...
Μόνο σίγουρο είναι ότι θα κατεβείτε από εκεί.
Τώρα με ή χωρίς το μηχανάκι δεν έχει και πολύ σημασία.
Μπράβο πάντως για την προσπάθεια της διάνοιξης μονοπατιών.
Κουραστικό μεν αλλά ωραίο συναίσθημα όταν το αποτέλεσμα βγαίνει όπως το θέλεις...:dnl:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τρελές κλίσεις βλέπω... :eek:
Και πέτρες...
Μόνο σίγουρο είναι ότι θα κατεβείτε από εκεί.
Τώρα με ή χωρίς το μηχανάκι δεν έχει και πολύ σημασία.
Μπράβο πάντως για την προσπάθεια της διάνοιξης μονοπατιών.
Κουραστικό μεν αλλά ωραίο συναίσθημα όταν το αποτέλεσμα βγαίνει όπως το θέλεις...:dnl:
:friendship::ok:

Αττική = κυρίως πέτρα, οπότε ξεκινάμε από αυτό. Όμως έχει και και μεγάλους βράχους και γίνεται ενδιαφέρον το παιχνίδι με σκαλοπάτια κτλ. Νομίζω πως έγινε καλή δουλειά σήμερα γιατί θα αποφύγουμε έτσι ένα μεγάλο κομμάτι που έχει μεγάλα λούκια και έχει γίνει επικίνδυνο αν το πας με φόρα.
.
Να δω τι θα πουν και οι άλλοι εντουραδες την Κυριακή. Εύχομαι να τους αρέσουν και νομίζω πως θα τους αρέσουν γιατί είναι εντουραδικες ψυχές.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Να δω τι θα πουν και οι άλλοι εντουραδες την Κυριακή. Εύχομαι να τους αρέσουν και νομίζω πως θα τους αρέσουν γιατί είναι εντουραδικες ψυχές.
Δείτε τα και ανυπομονούμε για μια επίσημη πρόσκληση εντουράδας στα μέρη σου :yew:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Υμηττός σήμερα .
Πώς μπορείς να περάσεις γ@μάτα παρέα με ένα φίλο,κάνοντας ελάχιστα χιλιόμετρα,με δυο 4χρονα μηχανάκια συνολικού κυβισμού 325cc και ελάχιστη βενζίνη* ..
spyg οι μπύρες πρέπει να κόστισαν περισσότερα από τις βενζίνες* μας :roflmao:

IMG-20240105-212103

IMG20240105105542

IMG-20240105-211831

 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
2 κομμένες ακτίνες...μάλλον περάσατε όμορφα!
Καλά ητανε, καπου πηρα ενα ξύλο σβαρνα και το εβγαλα αλλα δεν πηρα χαμπάρι εκεινη την ώρα, αλλα ολα οκ, συμβαίνουν αυτά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Εδώ το καλό enduro...!!!:p
Στην μετά Daniel εποχή.
Περάστε κόζμε...!:mooning:






Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν μπορώ να δω τις φωτό γιατί σε έχω κάνει ban ...

:mooning:παιδο...

:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εδώ το καλό enduro...!!!:p
Στην μετά Daniel εποχή.
Περάστε κόζμε...!:mooning:






Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αχχχχ .... Τι όμορφα που τα περάσουμε στο troffy...
Με σκέφτομαι με το gs εκεί και έχω πεθάνει ήδη. :rolleyes:
 
Top Bottom