we love enduro!!!

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Σας περιμένω.....εδω πάνω !!!!!
Τον πιτσιρικά στο video μη τον αφήσετε να σας τα πληνει ξανά !!!!
Για ρώτα αν μπορούσαν να σηκώσουν τα χέρια τους μετά την βόλτα με τα θεριά! :D :D

σεντ φρομ κουζουλοφόν
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
Σας περιμένω.....εδω πάνω !!!!!
Τον πιτσιρικά στο video μη τον αφήσετε να σας τα πληνει ξανά !!!!

με χαρα φιλαράκι να ανέβουμε πάνω για εντουραδα....είναι που με τρώει ο κωλ0ς μου να κάνω και μια βολτούλα.....γιατί μαύρο στον πιτσιρικά??είναι η συμπάθεια μας ρε φίλε...:D:D:D:D:D
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
με χαρα φιλαράκι να ανέβουμε πάνω για εντουραδα....είναι που με τρώει ο κωλ0ς μου να κάνω και μια βολτούλα.....γιατί μαύρο στον πιτσιρικά??είναι η συμπάθεια μας ρε φίλε...:D:D:D:D:D
Για δες καλύτερα το video πως πλένει ......κι αν σου είναι συμπαθής καλύτερα να του το δώσεις για μια βόλτα (στο χώμα!!!)
Μπα !!!!!μην έρθετε.....θα περάσετε χάλια :friendship: :friendship: :friendship:
 

KOL

Μέλος
Περιοχή
Στου πουταμ'
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
XRV+XR

Και μια σωστη μανουβρα ;)
Ανεβαινει και το βιντεακι, 18λεπτο, με πλανα απο 2 GoPro, Βonus τουμπα, και μερικα καινουργια για εμενα μερη στο βουνο, στην πρωτη (επιτελους) σωστη βολτα για την σεζον, αφου μας εκανε τη χαρη να ριξει λιγο νερακι.:friendship:
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
@KOL είδα το βιντεακι, παρέα με ένα καφεδάκι το είδα όλο...θα σου πω λίγα πράγματα και αφορμή είναι ενα απ τα τελευταία πλάνα (η τούμπα δλδ)...

1ον σβέλτο τιμόνι καιρός να πάρεις ΚΤΜακι (η ότι άλλο νομίζεις,ΚΤΜ δηλαδή) θα σε βοηθήσει περισσότερο νομίζω απο το XR

2ον όσο έβλεπα τα δεντρά δεξιά και αριστερά μου ερχόταν να χωθώ μέσα για καμιά βδομάδα μέχρι να χαράξω δικιά μου εντουροδιαδρομη και να λιωωωωωνωωωωωω εκει μέσα....

3ον όταν ξεκίνησα να φτιάχνω βίντεο έβαζα σχεδόν όλη την βόλτα χωρίς να κόβω αχρηστία κομμάτια....περνούσα τα 20λεπτα πολλές φόρες μέχρι την μέρα που μου είπαν τα φιλαράκια "βαριέμαι να δω τόσο μεγάλο βίντεο"

4ον νομίζω στην τούμπα σου έφυγε το κράνος...δεν ξέρω αν δεν το είχες δέσει καλά αλλά θα πρέπει να σε ανησυχεί..η ασφάλεια πρέπει να είναι πάνω από όλα σε ότι π@π@ρια κάνουμε...

Υ.Γ. φιλικά ότι σου λέω απλά σοκαρίστηκα στην φάση με το κράνος...δώσε υλικό να γουστάρουμε!!!!!:yew::yew::yew::yew:
 

KOL

Μέλος
Περιοχή
Στου πουταμ'
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
XRV+XR
@KOL είδα το βιντεακι, παρέα με ένα καφεδάκι το είδα όλο...θα σου πω λίγα πράγματα και αφορμή είναι ενα απ τα τελευταία πλάνα (η τούμπα δλδ)...

1ον σβέλτο τιμόνι καιρός να πάρεις ΚΤΜακι (η ότι άλλο νομίζεις,ΚΤΜ δηλαδή) θα σε βοηθήσει περισσότερο νομίζω απο το XR

2ον όσο έβλεπα τα δεντρά δεξιά και αριστερά μου ερχόταν να χωθώ μέσα για καμιά βδομάδα μέχρι να χαράξω δικιά μου εντουροδιαδρομη και να λιωωωωωνωωωωωω εκει μέσα....

3ον όταν ξεκίνησα να φτιάχνω βίντεο έβαζα σχεδόν όλη την βόλτα χωρίς να κόβω αχρηστία κομμάτια....περνούσα τα 20λεπτα πολλές φόρες μέχρι την μέρα που μου είπαν τα φιλαράκια "βαριέμαι να δω τόσο μεγάλο βίντεο"

4ον νομίζω στην τούμπα σου έφυγε το κράνος...δεν ξέρω αν δεν το είχες δέσει καλά αλλά θα πρέπει να σε ανησυχεί..η ασφάλεια πρέπει να είναι πάνω από όλα σε ότι π@π@ρια κάνουμε...

Υ.Γ. φιλικά ότι σου λέω απλά σοκαρίστηκα στην φάση με το κράνος...δώσε υλικό να γουστάρουμε!!!!!:yew::yew::yew::yew:
Κατ αρχην να το ξεκαθαρισω λιγο με το κρανος. Οχι δε μου εφυγε, εσπασε η βαση της καμερας, ο ενας βραχιονας της τελοσπαντων, και το εκοψα το βιντεο, ηταν κανενα διλεπτο που εγραφε το εδαφος και απλα ακουγες " ρε μ@λ@κ@, που ειναι η καμερα, οχι ρε πστ σα χαζος επεσα"

Οσο για την διαρκεια του βιντεο, και εγω τα βαριεμαι τοσο μεγαλα βιντεο, απλα ειπα να κανω το χατηρι μια φορα στον Παυλο (το φιλαρακι με το ΥΖ) , που του αρεσει να βλεπει βιντεο με τις ωρες.

Τελος, οποτε ειναι οικονομικα δυνατον, εχω καταληξει, ΚΤΜακι 200αρι ή ισως και να κινηθω παλι σε 250 4Τ, αλλα το 200 μου ταιριαξε, και ειναι καιρος για αλλαγες σιγα σιγα...
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
το βιντεάκι παρακάτω, είναι μέρος (ή μάλλον το άδοξο τέλος ...:D) της βόλτας που πήγαμε την Κυριακή που μας πέρασε ...
το μονοπάτι αυτό, ξεκινάει πάνω από τις Ερυθρές, και αφού ανεβαίνει ένα ξεροχείμαρο, καταλήγει στα Βίλια.
Για όσους δούν όλο το βίντεο, θα δούν ότι τελειώνει με τη φράση "ωωω ρε πούστη ..."
Αυτό είναι και το άδοξο τέλος, που περιγράφω πιο πάνω, καθώς μια παλιοκοτρώνα, στράβωσε το ποδόφρενό μου,
το οποίο πολύ διακριτικά τρύπησε το καπάκι του κάρτερ, με αποτέλεσμα οι βαλβολίνες του σασμάν,
να μείνουν για πάντα εκεί :banghead::banghead:
τη συνέχεια δεν μπορώ να σας τη περιγράψω, γιατί πάω για ύπνο ...:D:D:D
τουλάχιστον δέστε τη μίνι μονοπατάδα, και την επόμενη θα καταγραφεί όλη ... ελπίζω ...

 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Δεν πειράζει Δημήτρη ,εσυ να εισαι καλα , και αυτα μεσα στο προγραμμα ειναι και στο παιχνιδι :ok:
Με το καλό την επόμενη φορα ,όπως λες και εσυ, να καταγραφεί όλη η διαδρομη :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Γι αυτο εισαι advrider......ολα στο προγραμμα Δημητρο......;););)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Γι αυτο εισαι advrider......ολα στο προγραμμα Δημητρο......;););)
Κωσταντίνε, βρίσκω ευκαιρία με το σχόλιο σου, να πω το εξής
Την Κυριακή που μας πέρασε ήταν η δεύτερη σοβαρή "μπιφτέκα" που μου σκάει στο βουνό :D
Μιλάμε ευτυχώς που ήταν κοντά οι Ερυθρές, ευτυχώς που το μονοπάτι ήταν φουλ ανηφόρα, οπότε γύρισα σχεδόν τσουλητός,
κατά κωλοφαρδία πέφτω και πάνω στο παιδί που είχε το μαγαζί με τα εργαλεία, και πήρα φλατζόκολλες, αλουμινοταινία κτλ.
οπότε μετά από λύσιμο, μπάλωμα, αναμονή να τραβήξει η κόλλα, κλείσιμο, νέες βαλβολίνες ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Πριν 6-7 χρόνια περίπου, σε βροχερή εντουρόβολτα, γλιστράω σε ένα ποταμάκι βάθους 60-70 εκ.
και το μηχανάκι πνίγεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ :banghead:
Δεν μιλάμε, ενα μπλούμ και αμέσως σήκωμα ... το κυνήγησα να μην το πάρει το ποτάμι,
γιατί θα έπρεπε να πάω με τα πόδια στην παραλία Ασπροπύργου, που θα το ξεβραζε το ρέμα ...
Ακολουθεί η γνωστή διαδικασία τουμπάρισμα - βγαλσιμο μπουζί - άδειασμα νερά (ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ...)
και το καημένο, μόλις το έδεσα στην 4η μανιβελιά πήρε μπροστά, με σωστό ρελαντί κτλ.

γι΄αυτό λοιπόν

2 stroke for ever !!! τα καλύτερα εργαλεία για τον ερασιτέχνη, φτωχαδάκι, εντουρά ... :D:D:D
 

tiflaeisai

Μέλος
Περιοχή
Ἀθῆναι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Φου τζου ρου & πεντε-πεντε-κοσπέντε
We love enduro λεμε...

Ρε συ, εσεις πουστε κοντα Αθηνα, ποτε θα παρετε ενα καραβι να ερθετε ΣΚεντουρο???
Εννοειται η προσκληση ισχυει για ολους
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Κωσταντίνε, βρίσκω ευκαιρία με το σχόλιο σου, να πω το εξής
Την Κυριακή που μας πέρασε ήταν η δεύτερη σοβαρή "μπιφτέκα" που μου σκάει στο βουνό :D
Μιλάμε ευτυχώς που ήταν κοντά οι Ερυθρές, ευτυχώς που το μονοπάτι ήταν φουλ ανηφόρα, οπότε γύρισα σχεδόν τσουλητός,
κατά κωλοφαρδία πέφτω και πάνω στο παιδί που είχε το μαγαζί με τα εργαλεία, και πήρα φλατζόκολλες, αλουμινοταινία κτλ.
οπότε μετά από λύσιμο, μπάλωμα, αναμονή να τραβήξει η κόλλα, κλείσιμο, νέες βαλβολίνες ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Πριν 6-7 χρόνια περίπου, σε βροχερή εντουρόβολτα, γλιστράω σε ένα ποταμάκι βάθους 60-70 εκ.
και το μηχανάκι πνίγεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ :banghead:
Δεν μιλάμε, ενα μπλούμ και αμέσως σήκωμα ... το κυνήγησα να μην το πάρει το ποτάμι,
γιατί θα έπρεπε να πάω με τα πόδια στην παραλία Ασπροπύργου, που θα το ξεβραζε το ρέμα ...
Ακολουθεί η γνωστή διαδικασία τουμπάρισμα - βγαλσιμο μπουζί - άδειασμα νερά (ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ...)
και το καημένο, μόλις το έδεσα στην 4η μανιβελιά πήρε μπροστά, με σωστό ρελαντί κτλ.

γι΄αυτό λοιπόν

2 stroke for ever !!! τα καλύτερα εργαλεία για τον ερασιτέχνη, φτωχαδάκι, εντουρά ... :D:D:D
Μ αρεσεις!!!!!!:biker:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
We love enduro λεμε...

Ρε συ, εσεις πουστε κοντα Αθηνα, ποτε θα παρετε ενα καραβι να ερθετε ΣΚεντουρο???
Εννοειται η προσκληση ισχυει για ολους
Θα ρθούμε ρε συ Γιάννη, μόλις πάρω το δώρο Χριστουγέννων ... του 2015, γιατί του 2014 το φάγαμε ήδη :D
με την πρώτη ευκαιρία, θα μαζευτούμε 3-4 νοματαίοι, και θα έρθουμε να μας πάτε βόλτα, στα μέρη σας

Βλέπω φωτό από τους Κρητικούς εντουράδες ... πρέπει να 'χει ο Ψηλορείτης κάτι κορτωνίτσες "μούρλια" :ok:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ωραία διαδρομή Πάνο :ok::ok:
 
Top Bottom