we love enduro!!!

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τότε ...Να βάλω 1-2 ακόμα






Και μερικές απο παλαιότερη 2κάβαλη επίσκεψη ,μετά της κυρα-Μάρως ,και πάντα υπο την αιγίδα του ΧΛΓιώργη βεβαίως-βεβαίως.:)
Για να υπάρξει άποψη του χώρου.











 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φωτοτράπεζα el-Gatto....:ok:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Η θέση "Ξυλογέφυρο" φαίνεται στον παρακάτω χάρτη.Είναι το λιβάδι στα αριστερά.Απο κάτω είναι ο δρόμος που έρχεται απο Βλάχα και πάνω προς τα αριστερά που πάει Νεραϊδοχώρι.Έχει χώρο για κατασκήνωση,έχει βρύση και κάποιους πάγκους.Δεν ενδείκνυται για τέτοια εποχή...Απο άνοιξη και μετά.

https://www.google.gr/maps/@39.5127268,21.4628966,510m/data=!3m1!1e3

Εναλλακτικά υπάρχει και ένας χώρος πριν την Ελάτη στο εκκλησάκι του Άη-Γιώργη.
Εκεί υπάρχουν στέγαστρα,βρύση τραπέζια και πάγκοι.Υπάρχει και ρεύμα αν χρειαστεί.

https://www.google.gr/maps/@39.489953,21.5443622,102m/data=!3m1!1e3

ΔΕΝ είναι κατασκηνωτικός χώρος αλλά δεν υπάρχει και πρόβλημα.
Έχω ρωτήσει τον υπεύθυνο γι'αυτό.
Προσωπικά το τιμάω δεόντως το μέρος...Ιδανικό για ψήσιμο και παιχνίδι για τα παιδιά...
Άσε που δεν χρειάζεται να περιμένεις το καλοκαίρι...
Στο εκκλησακι φαινονται ολα τελεια,δεν ξερω ποσες σκηνες θα μπορουσαν να στηθουν.

Τα δυο εντος χωματοδρομου σημεια χωρουν απεριοριστο αριθμο κι απεχουν 4.3 χλμ μεταξυ τους!

https://www.google.gr/maps/dir/39.5028896,21.4958228/39.513763,21.4638777/@39.5059207,21.4710693,2367m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!4m1!3e2

Oι επιτρεπτες ημερομηνιες απο προσωπικη εμπειρια παγωμενης Πρωτομαγιας
ειναι μετα τις 15 Μαιου και σχεδον πεφτουν επανω στο advtrOFFy ...λεω τωρα εγω:cool:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στο εκκλησακι φαινονται ολα τελεια,δεν ξερω ποσες σκηνες θα μπορουσαν να στηθουν.

Τα δυο εντος χωματοδρομου σημεια χωρουν απεριοριστο αριθμο κι απεχουν 4.3 χλμ μεταξυ τους!

https://www.google.gr/maps/dir/39.5028896,21.4958228/39.513763,21.4638777/@39.5059207,21.4710693,2367m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!4m1!3e2

Oι επιτρεπτες ημερομηνιες απο προσωπικη εμπειρια παγωμενης Πρωτομαγιας
ειναι μετα τις 15 Μαιου και σχεδον πεφτουν επανω στο advtrOFFy ...λεω τωρα εγω:cool:
Όντως είναι πολύ κοντά απο του Κόρπου εως το Ξυλογέφυρο...
Αν ο καιρός θα είναι όπως πέρυσι μένεις και πριν απο τον Μάη εκεί πάνω.Εξαρτάται απο αυτόν βέβαια...
Για πόσες σκηνές υπολογίζεις?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Όντως είναι πολύ κοντά απο του Κόρπου εως το Ξυλογέφυρο...
Αν ο καιρός θα είναι όπως πέρυσι μένεις και πριν απο τον Μάη εκεί πάνω.Εξαρτάται απο αυτόν βέβαια...
Για πόσες σκηνές υπολογίζεις?
Μονο μπαινοντας η Ανοιξη κ ανοιγοντας το σχετικο τοπικ θα φανει ποσοι θα ακολουθησουν.Αλλα ειμαστε πλεον μια πολυ μεγαλη παρεα:cool:



adv phone
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Στην περιοχή υπάρχουν αρκετές διαδρομές για adv εξορμήσεις. Οταν με το καλό μας έρθεις ............να κανονίσουμε με τα μεγάλα.......οχι εκεί που πήγε το enduro...........αλλά μην κλάψεις:arghh::arghh:
Μόλις έρθω...
:friendship:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Σήμερα κάναμε κι εμείς την 1η χιονισμένη εντουράδα του 2016.
Η τριάδα ανέβηκε στους πρόποδες της χιονισμένης Πάρνηθας, μουά, Panosv, και ένας Πάνος ακόμα.
Ο καιρός ήταν πολύ ωραίος, ναι είχε ΚΡΥΟ το πρωί, αλλά κατά τις 10.30 ο ήλιος και τα μονοπάτια, μας ζέσταναν λιγάκι








η γνωστή απαραίτητη στάση στην πηγή ...
είναι παράδοση να σταματάμε εδώ ακόμα κι αν βόλτα, έχει αρχίσει πριν 20 λεπτά :D




έφυγε η βίδα του στάντ, έβγαλε το στάντ, έκανα την κρεμάστρα ...
πάρε αγόρι μου ευρωπαικό μηχανάκι να ησυχάσεις ...:D:laugh::roflmao:



εδώ, ένα μίνι τεστ ride με το 300, έτσι για να δει άν έχει διαφορές με το XR ...:D



στο "μπαλκονάκι" του πυροφυλάκιου, πάνω από το Κατσιμίδι ... φοβερή χιονισμένη θέα
Με καθαρό καιρό βλέπεις σχεδόν όλη την Αττική








το πιο απολαυστικό 15λέπτο της βόλτας ... απάτητο αφράτο χιονάκι με βάθος από 20-30 εκατοστά ...
Κάθεσαι πίσω, και "δίνεις" ... όλα τα λεφτά, ψήνεται κι ένα βιντεάκι, αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το ανεβάσω,
με έχει "μ@μήσει" ο γιουτούμπης ...


 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Για τον πανό και το τζι μπο ζε εχω να γράψω !!!
Δυο αργοπορίες στο χιόνι
Για το αλλο παιδι δεν εχω γνώμη !!!
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
θα μπορούσα να γράψω μερικές εκατοντάδες λέξεις για τον εξοπλισμό ,την τύχη και τις γραμμές που πρέπει να κρατάμε όταν οδηγούμε εντός και εκτός δρόμου...η υγειά μας είναι πολύ καλά και θα μείνω σ αυτό...προσοχή φίλοι μου και πάντα με σωστό εξοπλισμό!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
θα μπορούσα να γράψω μερικές εκατοντάδες λέξεις για τον εξοπλισμό ,την τύχη και τις γραμμές που πρέπει να κρατάμε όταν οδηγούμε εντός και εκτός δρόμου...η υγειά μας είναι πολύ καλά και θα μείνω σ αυτό...προσοχή φίλοι μου και πάντα με σωστό εξοπλισμό!!!
Πάλι καλά....

_________________
Ντακάρετε-φον
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
θα μπορούσα να γράψω μερικές εκατοντάδες λέξεις για τον εξοπλισμό ,την τύχη και τις γραμμές που πρέπει να κρατάμε όταν οδηγούμε εντός και εκτός δρόμου...η υγειά μας είναι πολύ καλά και θα μείνω σ αυτό...προσοχή φίλοι μου και πάντα με σωστό εξοπλισμό!!!
Φτηνά την γλυτώσατε...
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
θα μπορούσα να γράψω μερικές εκατοντάδες λέξεις για τον εξοπλισμό ,την τύχη και τις γραμμές που πρέπει να κρατάμε όταν οδηγούμε εντός και εκτός δρόμου...η υγειά μας είναι πολύ καλά και θα μείνω σ αυτό...προσοχή φίλοι μου και πάντα με σωστό εξοπλισμό!!!
έχεις απόλυτο δίκιο φίλε ...
Μερικές φορές ο ρυθμός μας κάνει και ξεχνιόμαστε, αλλά πρέπει στοιχειωδώς να κρατάμε "κάποιες" γραμμές ...
Με το παλληκάρι, έβγαλες άκρη ? έγινε ζημιά ? γιατί νομίζω ότι δεν πήγαινε και ΠΟΛΥ ΚΑΛΆ ...:D
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
έχεις απόλυτο δίκιο φίλε ...
Μερικές φορές ο ρυθμός μας κάνει και ξεχνιόμαστε, αλλά πρέπει στοιχειωδώς να κρατάμε "κάποιες" γραμμές ...
Με το παλληκάρι, έβγαλες άκρη ? έγινε ζημιά ? γιατί νομίζω ότι δεν πήγαινε και ΠΟΛΥ ΚΑΛΆ ...:D
ζημιά δεν έγινε,το παλικάρι ήταν από την παρέα κάπου χαθήκαμε λάθος συνεννόηση για το που θα βρεθούμε και εκεί έγινε το μπέρδεμα...για να δεις καμιά φορά τι μπορεί να πάθεις και με τον φίλο σου,τέλος κάλο όλα καλά παρά την λάθος γραμμή
 
Top Bottom