we love enduro!!!

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γατάκια... τι ωραίο χωματάκι... Μετά τις κοτρώνες της Κρήτης θα σας έχει για πρωινό ο @tiflaeisai ! :p :)
 
Reactions: dtz

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
.......τον πετσάκια να προσέχετε μην σας πάθει τίποτα ........ και ποιός θα φτιάχνει τα μηχανάκια σας μετά !!!
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
.......τον πετσάκια να προσέχετε μην σας πάθει τίποτα ........ και ποιός θα φτιάχνει τα μηχανάκια σας μετά !!!
Ηλία, ο άνθρωπος είναι "σερβιέτα" ... δες τις φωτό ...
προσπαθεί ο Γιάννης να σκαλίσει κάτι στο 525, και δεν χάνει ευκαιρία, πάει από πανω του με το κινητό μεσα στη μούρη " Τώρα θα σε κάνω ρόμπα ..." του λέει ...:D:D
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
την περασμένη Κυριακή, λόγω της βόλτας που κάναμε για το ΜΜΜ 2016, δεν καταφέραμε να περάσουμε καθόλου
από τα Ψαχνά, που είχε αγώνα του Πανελλ. Πρωταθλήματος Εντούρο.
Το ίδιο βράδυ, ανέβηκαν διάφορα βίντεο καθώς και σχόλια, τα οποία μιλούσαν για μια από τις ωραιότερες διαδρομές εντούρο.
Αυτό ήταν ... λέω, πρέπει να πάμε, πριν ξηλωθεί η σηματοδότηση, και δυσκολευτούμε να βρούμε τη διαδρομή.
Σήμερα λοιπόν, 5 πορτοκαλάδες (με ανθρακικό ...:D) κατεβηκαν πάλι προς Ψαχνά.

Λοιπόν, πράγματι ήταν μια από τις πιο απολαυστικές διαδρομές που έχω κάνει ever ... :ok::ok::ok:

Η Ευβοια και πάλι μαγική, καιρός τέλειος, χώμα ΤΡΕΛΛΟ ... η πάρεα σούπερ.
Οι φωτό είναι από το βίντεο της καμερας, οπότε μην περιμένετε ποιότητα, ίσως όμως καταλάβετε λίγη από τη δράση.



ο Μήτσος με το AJP 250 ... το πείραγμα που του ρίξαμε δεν είχε τελειωμό ... :D
κι όμως το οδήγησα για λίγο σε ένα ΑΡΚΕΤΑ δύσκολο, ανηφορικό με συνεχεις κοτρωνάτες ΠΟΛΥ κλειστές στροφές,
και κατάπια τη γλώσσα μου ... :oops:
πραγματικά ανέβαινε ΜΟΝΟ του ... ευκολοδήγητο, με όλη τη ροπή χαμηλά, και κοντό γρανάζωμα, σε αφήνει μ@λ@κ@ ...
οι Πορτογάλοι έχουν κάνει πολύ ωραία δουλειά, με αυτό το παλιάς κοπής αερόψυκτο μοτεράκι που ζήτημα είναι να έχει 20 πουλαράκια ...
κι από αναρτήσεις τούμπανο :ok::ok::ok:





υπήρχαν πολλά κομμάτια, με αρκετή διάρκεια, με αυτο το καφέ σκούρο χώμα, και το απίστευτο κράτημα ...:)

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
την περασμένη Κυριακή, λόγω της βόλτας που κάναμε για το ΜΜΜ 2016, δεν καταφέραμε να περάσουμε καθόλου
από τα Ψαχνά, που είχε αγώνα του Πανελλ. Πρωταθλήματος Εντούρο.
Το ίδιο βράδυ, ανέβηκαν διάφορα βίντεο καθώς και σχόλια, τα οποία μιλούσαν για μια από τις ωραιότερες διαδρομές εντούρο.
Αυτό ήταν ... λέω, πρέπει να πάμε, πριν ξηλωθεί η σηματοδότηση, και δυσκολευτούμε να βρούμε τη διαδρομή.
Σήμερα λοιπόν, 5 πορτοκαλάδες (με ανθρακικό ...:D) κατεβηκαν πάλι προς Ψαχνά.

Λοιπόν, πράγματι ήταν μια από τις πιο απολαυστικές διαδρομές που έχω κάνει ever ... :ok::ok::ok:

Η Ευβοια και πάλι μαγική, καιρός τέλειος, χώμα ΤΡΕΛΛΟ ... η πάρεα σούπερ.
Οι φωτό είναι από το βίντεο της καμερας, οπότε μην περιμένετε ποιότητα, ίσως όμως καταλάβετε λίγη από τη δράση.



ο Μήτσος με το AJP 250 ... το πείραγμα που του ρίξαμε δεν είχε τελειωμό ... :D
κι όμως το οδήγησα για λίγο σε ένα ΑΡΚΕΤΑ δύσκολο, ανηφορικό με συνεχεις κοτρωνάτες ΠΟΛΥ κλειστές στροφές,
και κατάπια τη γλώσσα μου ... :oops:
πραγματικά ανέβαινε ΜΟΝΟ του ... ευκολοδήγητο, με όλη τη ροπή χαμηλά, και κοντό γρανάζωμα, σε αφήνει μ@λ@κ@ ...
οι Πορτογάλοι έχουν κάνει πολύ ωραία δουλειά, με αυτό το παλιάς κοπής αερόψυκτο μοτεράκι που ζήτημα είναι να έχει 20 πουλαράκια ...
κι από αναρτήσεις τούμπανο :ok::ok::ok:





υπήρχαν πολλά κομμάτια, με αρκετή διάρκεια, με αυτο το καφέ σκούρο χώμα, και το απίστευτο κράτημα ...:)

Xωρις πλακα φιλαρακι μου.......δεν φαινεται καμμια φωτο:(
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Στην αρχη τις ειδα αλλα τωρα χάθηκαν
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Δημήτρη......κάτι τις κάνεις και δεν τις βλέπουμε !!!
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ρε παιδιά τόσο καιρό, δεν είχα θέμα, αλλά έχουν γίνει κάτι αλλαγες στο Google plus και ...

θα το βρώ, που θα πάει ...:D
 

manosp

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
manos
Μοτό
ktm 990 adventure ,450 sixdays,520 exc
ρε παιδιά τόσο καιρό, δεν είχα θέμα, αλλά έχουν γίνει κάτι αλλαγες στο Google plus και ...

θα το βρώ, που θα πάει ...:D
να το βρεις φίλε μου γιατί μα παρέα από Κρήτη σκέφτεται να έρθει εντουροβολτα στον τόπο σου...αααα και κάνα βιντεακι να πάρουμε κ λίγο μάτι...:yew::yew::yew:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
να το βρεις φίλε μου γιατί μα παρέα από Κρήτη σκέφτεται να έρθει εντουροβολτα στον τόπο σου...αααα και κάνα βιντεακι να πάρουμε κ λίγο μάτι...:yew::yew::yew:
.......για πότε ????
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
να το βρεις φίλε μου γιατί μα παρέα από Κρήτη σκέφτεται να έρθει εντουροβολτα στον τόπο σου...αααα και κάνα βιντεακι να πάρουμε κ λίγο μάτι...:yew::yew::yew:
.......για πότε ????
Παιδιά το σπίτι είναι διαθέσιμο, ανα πάσα στιγμή, και κοιμίζει κανονικά περίπου 10 άτομα !!
Εσείς που θα έρθετε από μακριά, κανονίστε ένα ΣΚ που να σας βολεύει, γιατί για μένα είναι σχετικά εύκολο, να είμαι ελεύθερος το συγκεκριμένο που θα κανονιστεί.
Ηλία γεμίστε τρέιλερ κι ελάτε, Μάνο επίσης το ίδιο, τα είπαμε και με το Σπύρο στον Πάρνωνα. Η πρόσκληση είναι ανοικτή !
Μία βόλτα το Σάββατο στα Ψαχνά, και άλλη μία την Κυριακή στις Κονίστρες !

Μάνο τα βίντεο των Ψαχνών, δεν βγήκαν και πολύ καλά, γιατί ήταν ο ήλιος σε μια μαλακισμένη γωνία, και είναι υπερφωτισμένα ... θα τα ανεβάσω κάποια στιγμή όμως και θα ειδοποιήσω.
Ο φίλος σου ο πολυτραυματίας - πύρκαυλος (καταλαβες νομίζω για ποιόν μιλάω ...:D) δεν έγραψε τίποτα ?
2 ώρες κάνει για να ντυθεί, τη μία χαλάει το μηχανάκι, την άλλη ο ίδιος, και θέλει και 2-3 τυρόπιτες για να πατήσει μιζιά το πρωί ... ένα βίντεο δεν τράβηξε ?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....2 ώρες κάνει για να ντυθεί, τη μία χαλάει το μηχανάκι, την άλλη ο ίδιος, και θέλει και 2-3 τυρόπιτες για να πατήσει μιζιά το πρωί ... ένα βίντεο δεν τράβηξε ?
...Είναι πιο γλήγορος απο τα βιντεά του...














...οταν ξεκινήσει...!!!!




Που είσαι ρε Γιάννοoo...;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ο tifla εχει ενα βλεμμα γενικης χαλαρωσης τυπου γιογκα μεχρι να ανεβει στο πολυβολο.Μετα βγαινει μια γυαλαδα στο ματι που συνοδευεται απο κινηση πυραυλου σαν βιντεακι στο fast forward.Αυτα απο τα λιγα που ειδα πρρυσι στην Ευβοια κ στα βιντεο με το στρομ στον Παρνωνα.

adv phone
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ο tifla εχει ενα βλεμμα γενικης χαλαρωσης τυπου γιογκα μεχρι να ανεβει στο πολυβολο.Μετα βγαινει μια γυαλαδα στο ματι που συνοδευεται απο κινηση πυραυλου σαν βιντεακι στο fast forward.Αυτα απο τα λιγα που ειδα πρρυσι στην Ευβοια κ στα βιντεο με το στρομ στον Παρνωνα.
Μιά χαρά τον "αποκρυπτογράφησες".;)


Tiflakooooooo....σε πήρανε χαμπάρι λέμεναι...:)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
αμάν ρε παιδιά, έπρεπε να μιλήσω έτσι, για να "ξυπνήσετε" ?

τα σχόλια και η μαλακία, είναι όλο το ζουμί μετά τις βόλτες ...:D

αυτό το ρεμάλι, με έχει πεθάνει στο δούλεμα ...
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Έχει ανέβει και παλαιότερα, τίτλος "Μαθήματα enduro από τον @tiflaeisai" (η φωνούλα που ακούγεται πίσω, κάτι σαν την φωνή της συνείδησής μου), μαθητής ο υπογράφων με το θεριό το DR250R!

Οι ατάκες "Είδες που είναι θέμα οδηγιών και όχι ικανοτήτων", "Είθισται στο enduro να μη βοηθάμε", "Άστο μωρέ μ@λάκα να τσουλήσει, άστο γ@μώ την Παναχαϊκή μου, άστο", "Ρε μ@λάκα, και να πέσεις είναι μαλακά, μην είσαι μ@λάκας", "Δηλαδή, η ικανότητα θα είναι ουσιαστικά να αναγνωρίσεις τι πρέπει να κάνεις", έχουν μείνει στην ιστορία!! :D :D

 
Top Bottom