Wild west

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πήγαμε χθες με την καλή μου να της γνωρίσω ένα κομμάτι της δυτικής Ευρυτανίας. Αναχωρησα το μεσημέρι από Αγρίνιο προς γέφυρα ταταρνας. Μετά την γέφυρα κατευθυνθηκα δυτικά προς Τοπολιανα/Βαλαωρα/Γρανιτσα. Ο καιρός ήταν πολύ φορτωμένος οπότε δεν ανέβηκα Γρανιτσα, αλλά έφυγα προς γέφυρα Τεμπλας και από εκεί, μιας και δεν ήθελα να γυρίσω από Αλευραδα πάλι, πήγα προς Βρουβιανα/Περδικακι. Η διαδρομή που περιγράφω είναι λούνα παρκ με την μεγαλύτερη ευθεία το πολύ 100 μέτρα και οδόστρωμα αρκετά καλό. Ιδίως από το Περδικακι μέχρι τον Εμπεσο είναι πραγματικά απόκοσμη. Έκανα έναν κύκλο και επέστρεψα από Εμπεσο/Σταθα/Χαλκιοπουλο/Μπαμπαλιο/Αγρίνιο. Σύνολο 200 χλμ.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Και η δεύτερη έχει τον τόπο καταγωγής μου ,Γρανίτσα Ευρυτανίας και απέναντι τα Άγραφα...
 

itsikis

Μέλος
Όνομα
Ισίδωρος
Μοτό
BETA evo 300 2t
YAMAHA tenere 700
Κούκλα η μαυρούλα και βέβαια super τα μέρη μας!!!

άντε να δούμε πότε θα βολτάρουμε και παρέα...

για πες για το εργαλείο...πως σου φαίνεται?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα Ισίδωρε. Το εργαλείο μου φαίνεται τέλειο φίλε αλλά, δεν είναι αντικειμενική η γνώμη μου γιατί με τόσα χρόνια αποχή και τόση προσμονή για να ξανακαβαλήσω και MZ 250 να έπαιρνα μάλλον τέλειο θα μου φαίνοταν!!!;)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Πανέμορφα μέρη, πέρασα πριν μας κλείσουν τον Σεπτέμβριο, γυρνώντας απο τα Τζουμέρκα ...
Καλή η άσφαλτος αλλά θέλει προσοχή απο τις πτώσεις βράχων ....


Μερικές δικές μου φωτό απο την διαδρομή που λές

Καλοτάξιδη η κούκλα ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μόνο η πρώτη φαίνεται.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αυτή την διαδρομή(Πατιόπουλο-Περδικάκη) την πρωτοέκανα την δεκαετία του 80 συνοδηγός στο φορτηγό του πατέρα μου. Τότε ήταν χωματόδρομος ,στενός και στ΄αλήθεια δύσκολος και επικίνδυνος. Σήμερα νομίζω ότι είναι εντάξει απλά θέλει την προσοχή του. Σε ανταμοίβει πάντως με το παράπανω η θέα.
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Πατριώτη ωραία διαδρομή και μέρη. Σε όσα ασφάλτινα έχω πάει πηγαίνω και γυρίζω απο αυτά τα μέρη με κάποιο τρόπο. Εύχομαι να πάνε καλύτερα τα πράγματα και να τα βολτάρουμε και μαζί κάποια φορά.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Την Παρασκευή πήγα μια βόλτα στην κοιλάδα του Αχελώου. Ανέβηκα από Μπαμπαλιο/Πατιοπουλο/ Σκουληκαρια και από εκεί Πηγές/Αστροχωρι Αργιθεα/ Γέφυρα Κορακου. Εκεί σκέφτηκα αφού είχα ακόμα μέρα μπροστά μου να συνεχίσω, οπότε έφτασα στο Μουζακι. Προχώρησα μέχρι την Καρδίτσα για ανεφοδιασμό και επέστρεψα από λουτρά Σμοκοβου/Ρεντινα/ Φουρνα/Καρπενήσι/Προυσσο. Είπα να μεγαλώσω λίγο την βόλτα μιας και δεν θα πήγαινα για το διήμερο στην Ελάτη. Ο κύκλος αυτός βγήκε 420 χλμ και συνολικά 7 ώρες οδήγησης...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω πάει σκουληκαρια βράδυ με φιλιω Πυργάκη
A gentleman does not kiss and tell, λογικό όμως να πας τέτοιο ραντεβού στο πουθενά, μην σε δει κανένα μάτι κιόλας.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
ατέλειωτες στροφές αλλά για εμένα χωρίς ομορφιά φυσικού κάλλους .

Έχω πάει σκουληκαρια βράδυ με φιλιω Πυργάκη
Ήταν εξερευνητική μίας και δεν είχα ξαναπάει. Ούτε εγώ μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμό για την διαδρομή. Σίγουρα όμως έχω μία ποιο καλή εικόνα. Επόμενη φορά θα κατέβω από γέφυρα Κορακου προς Βραγγιανα.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ωραια βόλτα!
Ωραίο και το τενερι.
εγώ νόμιζα θα σαι στην Ελάτη ρε συ και έψαχνα παρέα,γυρναγα μόνος μου.
Την επόμενη θα κανονηστουμε καλυτερα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είχα μόνο Παρασκευή διαθέσιμη και ειχα την διαδρομή στο μυαλό μου αλλά δεν πίστευα ότι θα κάνω τέτοια βόλτα. Δεν χανόμαστε...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν.. το Λουτρά Σμοκοβου, Ρεντινα, Φουρνα (δλδ ένα από τα πιο δυνατά κ καταπρασινα ασφαλτινα πασα της Κ. Ελλάδας) είναι διαδρομή με στροφές, μονο, χωρίς φυσικό καλος... τότε ποια ειναι η καλή, η Βελγική διαδρομή, η σουπερμπ..;
Αντε για το παράλληλα με τον Αχελώο να δεχτώ πως είναι γούστο κ δεν λέει.. (κ πάλι διαφωνώ εδώ που τα λέμε.. αλλά τεσπα)...
 
Top Bottom