WR 450F ή TENERE 660Z ???

WR 450F ή TENERE 660Z ?

  • WR450F

    Votes: 7 46,7%
  • XTZ660

    Votes: 8 53,3%

  • Total voters
    15

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Καλημερα σε ολους
Το προβλημα μου ηταν οτι με το vstrom και το YZ125 δεν μπορουσα να σας ακολουθησω στις χωματινες εξορμησεις σας.
Μολις εδωσα το καθαρο και ψαχνω αντικαταστατη του που να μπορω να ερχομαι μαζι σας στο χωμα.
Βρηκα ενα WR 450F με πινακιδα και ενα TENERE 660Z
Ποια ειναι η γνωμη σας?
Καλες βολτες
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δωσε και το DL και παρε ΚΤΜ... :x3::x3::x3:


Μεταξυ των 2 υπαρχει το χαος. Το ενα ειναι ενα καθαρα εντουρο μηχανακι στο οποιο θα πρεπει να κανεις συμβιβασμους για μεγαλυτερες βολτες/βολτες που εχουν πολλη ασφαλτο για να φτασεις εκει. Απο την αλλη, αν παρεις το ΧΤΖ θα εχεις δυο μηχανακια στην ιδια κατηγορια, και το ενα ουσιαστικα θα αχρηστευτει. Ετσι την εχω πατησει κι εγω με το ΧΤΖ750 και το 1090R.

Εγω προσωπικα αν επρεπε να διαλεξω μεταξυ των δυο θα χτυπαγα το WR.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ετσι.
Τενερε και στρωμα διαφερουν σε κυλινδρους και λιγο στο βαρος, ουσιαστικα κανουν τα ιδια πραγματα ομως.
Το αλλο ειναι καθαροαιμο εντουρο.
Θα εδινα και το vstrom για καποιο 2κιλυνδρο on/off. Αυτα ειναι τα καταλληλοτερα για τις μικτες βολτες που κανουμε εδω μεσα.
Ή θα μπορουσες να δωσεις το στρωμα κρατωντας το τενερε ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
να σου πω κι εγώ τη γνωμη μου... θα τα έδινα και τα 2 και θα έψαχνα για BMW F800gs που πραγματικά πιστεύω ότι τα κάνει ολα και συμφέρει, χωρίς να κοστίζει....

κι εγώ που ψάχνομαι να αλλάξω το vstrom, για 800Gs θα ψαχνόμουν, αν είχα διαθέσιμο το budget...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Οτι και να παρει καποιος εκτος του 800gs που κανει παραπανω σαν μεταχειριζμενο θα τα δωσει μετα λιγα λιγα στις αναβαθμησεις ( αναρτησεις φρενα κλπ
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
να σου πω κι εγώ τη γνωμη μου... θα τα έδινα και τα 2 και θα έψαχνα για BMW F800gs που πραγματικά πιστεύω ότι τα κάνει ολα και συμφέρει, χωρίς να κοστίζει....
κι εγώ που ψάχνομαι να αλλάξω το vstrom, για 800Gs θα ψαχνόμουν, αν είχα διαθέσιμο το budget...
6 αριθμοι ειναι...:ida:
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Ετσι.
Τενερε και στρωμα διαφερουν σε κυλινδρους και λιγο στο βαρος, ουσιαστικα κανουν τα ιδια πραγματα ομως.
Το αλλο ειναι καθαροαιμο εντουρο.
Θα εδινα και το vstrom για καποιο 2κιλυνδρο on/off. Αυτα ειναι τα καταλληλοτερα για τις μικτες βολτες που κανουμε εδω μεσα.
Ή θα μπορουσες να δωσεις το στρωμα κρατωντας το τενερε ;)
Επειδη ψαχνω καιρο και δε βρισκω ευκολα καλο τενερε, πιστευεις οτθ θα εκανε και transalp?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μεταφέρθηκε και στην σωστή ενότητα...:)
 

andreas.kris

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
R 1200 GS ADVENTURE
Δημητρη κρατας το v strom οπως το εχεις και κανεις τα ταξιδακια σιυ και τις βολτουλες σου! Περνεις και το tenere σου οπου το εχεις μονιμα με το χωματινο λαστιχο και ανα πασα στιγμη το καβαλας και φευγεις! το φωρτονεις πιο ευκολα απο το wr,ταξιδευεις πιο ευκολα και πας πιο σπανια στο συνεργειο για σερβις λαδια κτλ... ειναι μεγαλο πλεονεκτιμα να εχεις 2 μηχανακια απο 1! Εγω με 1 ειμαι βαλε βγαλε λαστιχο αναλογα με το που θελω να παω!

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Επειδη ψαχνω καιρο και δε βρισκω ευκολα καλο τενερε, πιστευεις οτθ θα εκανε και transalp?
Κοιταξε, σαφως κανει το ΤΑ αλλα και το vstrom κανει με λαστιχα και μια ποδια.
Απο σενα εξαρταται τι θες να κανεις, που προσανατολιζεις τη χρηση.

Στις βολτες δεν κανουμε εντουρο ουτε ιδιαιτερα σκληρα κομματια. Ακομα κι αν υπαρξουν καποια πολυ δυσκολα, ειναι μικρα σε διαρκεια. Ως τωρα ολα τα μηχανακια περασαν απο παντου. Ο αναβατης παιζει ρολο εδω ;)

Το ΤΑ παντως ειναι πιο ικανο στο χωμα, αυτο να λεγεται!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Φίλε μου εγώ θα κοίταζα σε Ktm 690 enduro.Πλεον βρίσκεις πολυ οικονομικά και σε καλη κατάσταση.Ενας κύλινδρος άρα λιγότερο βάρος άρα καλύτερη συμπεριφορά στο χωμα.Επισης όμως άριστο για μακρινές ασφάλτινες διαδρομές με μικρές αναβαθμίσεις όπως καλύτερη σέλα...Σε σχέση με το wr φορτώνεται πολυ πιο άνετα και καλύτερα και θα σε ταξιδέψει εκτός απο κοντινές αλλα και σε μακρινές εξορμήσεις χωμάτινες η ασφάλτινες...
 
Top Bottom