WunderlinQ- Χρήση του WonderWeel και βάσης GPS σε BMW σε Smartphone

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
1ο ΜΕΡΟΣ

Επανέρχομαι στο θέμα "πλοήγηση και μηχανή" αυτήν τη φορά με κάτι πιο εξειδικευμένο για κατόχους BMW μετά το 2014.
Πρόκειται για τον αντάπτορα WunderlinQ, που αξιοποιεί τα ούτως ή άλλως υπάρχοντα, βάση και χειριστήριο GPS, που έχει η BMW από το 2014 και μετά.
Η διαφορά είναι ότι τα χρησιμοποιεί σε συνδυασμό με κινητό τηλέφωνο η κάποιο Tablet, Android ή IOS και δίνει πολλές περισσότερες δυνατότητες απ΄ότι τα κλασσικά GPS.

Το πρώτο μέρος αφορά τον αντάπτορα WunerlinQ καθώς και τον τρόπο που μπορεί κάποιος να προσαρμόσει ένα Smartphone σε αυτόν.


Ακολουθεί δεύτερο μέρος όπου παρουσιάζεται κι η ανάλογη εφαρμογή και η χρήση του WonderWeel της BMW επάνω στο κινητό.


 
Τελευταία επεξεργασία:

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
2ο ΜΕΡΟΣ


Το δεύτερο μέρος αναφέρεται στη λειτουργία του App WunderlinQ και πως αυτό τελικά λειτουργεί με το WonderWeel της BMW

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία μοντα και παρουσίαση.
Από πού το ψωνίζουμε το τσιτσιμπλονι??
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ωραία μοντα και παρουσίαση.
Από πού το ψωνίζουμε το τσιτσιμπλονι??
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θενκς....νόμιζα ότι υπάρχει και στο ελλαδισταν
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόνο μεταχειρω αν βγει τίποτα .
Είχε σε γκρουπ ένα πριν καιρό. Δεν κατάλαβα τι δεν άρεσε στον κάτοχο. Στα 275 που κουμπώνει στην βάση navi της BMW πάντως είναι συγκρίσιμα με την εργοστασιακή βάση τηλεφώνου, που επίσης δεν έχει τις καλύτερες κριτικές.
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Ωραία μοντα και παρουσίαση.
Από πού το ψωνίζουμε το τσιτσιμπλονι??
Έχω τα links για όλα στη περιγραφή του βίντεο. Εγώ το παρήγγειλα από την Ολλανδία που είναι για όλη την Ευρώπη.
Από Αμερική φαίνεται φθηνότερο αλλά βγαίνει ο κούκος αηδόνι με μεταφορικά και τελωνείο.
14€ μεταφορικά για αποστολή στη Γερμανία από Ολλανδία οι δολοφόνοι της χαράς! Νομίζω ότι η αποστολή είναι fix για όλη την Ευρώπη, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Προσοχή! Στα πρώτα μοντέλα του 2013 έχει περιορισμένες δυνατότητες γιατί η BMW δίνει λίγα δεδομένα από το cradle.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC

Μια πρόταση για συσκευή Smartphone για χρήση σε μηχανή και πλεονεκτήματα σε σχέση με τα "ειδικά" (και πανάκριβα) Moto-GPS
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom