Xώμ(α) Sweet Home 2...έρχεται 27/28/29 Απρίλη!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
@MisThe ΠΟΤΕΕΕ!!Το έπλυνα τωρα,δεν το λερωνω!!Παπι αν θέλει!!Ασε που οι διαδρομές θα ειναι "gay" άρα....και πολύ η πάπια του πέφτει!!
Πάρε εσύ την πάπια να πάρω το bmx του μικρού και πάμε, απλά αν μείνω από ανάσες να με τραβήξεις.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@rigas τι λέει ο άνθρωπας!!!Θα βάλουμε τα africa χώμα?????ΑΠΑΠΑΠΑ!!
@MisThe ΠΟΤΕΕΕ!!Το έπλυνα τωρα,δεν το λερωνω!!Παπι αν θέλει!!Ασε που οι διαδρομές θα ειναι "gay" άρα....και πολύ η πάπια του πέφτει!!
Πάρε εσύ την πάπια να πάρω το bmx του μικρού και πάμε, απλά αν μείνω από ανάσες να με τραβήξεις.
Aρχινισατε τα κ@ργιολικια μαλακέ & μελάτε...τον Αγιαντρεα μου μεσα...μην αρχινισω μερες που'ναι...:D:p
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Ετσι όπως πάτε ουλές οι λουγκρες θα μαζευομαστε στο βουνό!!!!
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Εγώ θα έρθω με την μπετονιερα για να σπαω πέτρες όπως έκανε ο forester
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
η ημερομηνία έχει κλειδώσει για τότε σωστά???

να δω πως θα γλυτώσω γιορτή/γενέθλια κόρης.....

θα το παλέψω μέχρι τελευταίου τσόκαρου να έρθω, να τιμήσω τον μελλοντικό μοτοχορηγό μου!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θα γίνει σε στυλ όπως το περσινό τροφφυ;Δηλαδή αφετηρία - τερματισμός το καταφύγιο;Μπορώ μόνο Σάββατο γιαυτό ρωτάω.Ευχαριστώ!
Οχι Σπυρο φετος επελεγη πιθανοτατα η διανυκτερευση ΜΟΝΟ σκηνες και σε 2 διαφορετικα σημεια...:cool:

η ημερομηνία έχει κλειδώσει για τότε σωστά???θα το παλέψω μέχρι τελευταίου τσόκαρου να έρθω, να τιμήσω τον μελλοντικό μοτοχορηγό μου!!!!
Ναι Θοδωρη η ημερομηνια δεν αλλαζει...οπως και η προθεση μου για...μοτοχορηγια αν...ολα πανε καλα...;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Οχι Σπυρο φετος επελεγη πιθανοτατα η διανυκτερευση ΜΟΝΟ σκηνες και σε 2 διαφορετικα σημεια...:cool:


Ναι Θοδωρη η ημερομηνια δεν αλλαζει...οπως και η προθεση μου για...μοτοχορηγια αν...ολα πανε καλα...;)
Ειναι σε αλλο νομό αυτα τα 2 σημεια?
Για το παρκαρισμα του τρειλερ ρωταω!!
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Aρχινισατε τα κ@ργιολικια μαλακέ & μελάτε...τον Αγιαντρεα μου μεσα...μην αρχινισω μερες που'ναι...:D:p
@mAthosalas @rigas
Εγώ να ξέρετε ξεκίνησα ήδη την προπόνηση για χωμ(α) sweet home...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@MisThe απο μοτο...σε παπι...και τωρα σε μινι ποδηλατο...που θα φτασει αυτη η σκληραδα...:cool::p
Μας βλεπω με τα ποδια να ξυνουμε στο τελος...τι θα ξυνουμε δεν ειμαο σιγουρος
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Την Τεταρτη(μεθαυριο)11 του Μηνα η 1η αναγνωριστικη...οποιος θελει ακολουθει.
Σημειο συναντησης 09.00 στον Σελινουντα εξω απο το Αιγιο...
09.30 ξεκιναμε για βουνα...η βολτα εχει κανα 100αρι χλμ και υπολογιζω ως 15.30-16.00 να ειμαστε κομπλε...
Στις φωτο φαινεται το σημειο συναντησης...η πλατεια στον Σελινουντα.
Παραπανω ινφο...οποιος θελει εδω.
Ξεκιναμε!


mAthosalas Ride F8-Phone S8 Tapatalk
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Κώστα @mAthosalas βγήκες τελικά? Όλα καλά?
Βγήκαν,άρχισαν την χαρτογράφηση και ειναι υπέροχα τα μέρη και οι διαδρομές;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Χθες λοιπον πιστοι στις προεκλογικες μας εξαγγελιες(ποιος ειμαι ρε πστη μου...πολυ καμμενος λεμε :p)μαζευτηκαμε απο την εδω Ομαδα η αφεντιά μου,ο @MisThe μελατοςΘεμης,ο @ScoobyDrz Αντρεας και ο @rigas μαλακοςΣπυρος και φυγαμε για την 1η απο τις 3 αναγνωριστικες διαδρομων...:inlove:

Σημειο συναντησης θα ειναι αυτο στον Σελινουντα Αιγιου...

το οποιο και για φετος θα αποτελει και Σημειο Συναντησης της Παρασκευης.Η οποια Παρασκευη θα εχει φετος την ιδιαιτεροτητα οτι θα εχει και αυτη βολταρα!!!

Πρωτο σημειο προσεγγισης υστερα απο την γνωστη ασφαλτινη Αναβαση Φτερης-να ζεσταθουμε λιγακι :D - εκεινη η κουκιδα εκει πανω στην κορυφη του απεναντι βουνου:geek:


πασο και εξαιρετικο σε οδηγηση και θέα...


Η αναβαση για εκει κοβει την ανασα...


για πολλους λογους :D


Οσοι ερθουμε απο Παρασκευη εχουμε ενα μεγαλο λογο παραπανω για απολαυση...


Δεν θα αποκαλυψω το σημειο ακομα...αλλά μια γευση που θα φτασουμε παρε


Τα ενδιαμεσα ασφαλτινα στροφιλικια αποζημιωνουν και ανοιγουν την ορεξη


Αρκετες οι φλαταδουρες για ξεσαλωμα,αλλωστε τα χιλιομετρα θα ειναι πολλα μαζεμενα και θελουμε και μια σχετικη...ανεση:cool:


Αυτη η Εποχη που ξυπναει η Φυση εδω πανω ειναι χαρμα


Περνάμε Χελμο και το Ελατο πνιγει τις καρδιες...οσο αντεχουν απο τους αυξημενους παλμους κι οχι μονο οξυγονου...


Τα σημεια για παιχνιδι...ελεγχονται και τεσταρονται


παντα με προσοχη στα μεγαλα και βαρια...σκληρα αγορια απο μαιτρ του ειδους


Φθανουμε Λιμνη Τσιβλου απο τι αλλο...απο Χωμα και απο ψηλα



Οι σουίτες για την 1η διανυκτερευση μάς περιμενουν


με ανετες πολυθρονες


και εξαιρετικο σερβις


ενω ο θαλαμοφυλακας εχει γνωσιν...με χαμογελο παντα


Οι κουκλες μας παντα εδω πανω αναζωογονουνται


Την Ανοιξη ολα εδω ειναι οπως τα θελεις


οπως τα γουσταρουμε οταν κινουμαστε με τις μοτοσυκλετες μας στο χωμα...


ηρεμει το μυαλο και το μπανηστηρι ακομα κι απο αυτες...ειναι σουπερ


αυτο ειναι λοιπον το σπιτι μας για Παρασκευη βραδυ


Το πρωι κι αναλογα με τις ορεξεις τα πονηρα περασματα υπαρχουν...για να ξυπναμε


Αφηνουμε την Τσιβλου και το προγραμμα της 1ης απο τις 3 οδηγικες μερες


και παμε να δουμε ενα κομματι της Κυριακης...


Κατεβαινουμε απο Βουραϊκο...


Διπλα στον οδοντωτο


σε μια καταπρασινη διαδρομη υπο τον ηχο του ποταμου αλλά σκονισμενοι λογω εποχης...


αλλοτε το πρασινο πιο πυκνο..ειπαμε τεσταρουμε καποια σημεια πιο...σκληρα :p



...οι διαδρομες θα ανακοινωθουν οπως παντα και θα δοθουν και για GPS και τετοια...μην αγχωνεσαι εσυ που κρυφοκοιτας @Phoenix :p...

Φετος λοιπον θα μαζευτουμε στις 16.00 το απογευμα της Παρασκευης και μετα απο μια 4ωρη χωματινη ασφαλτινη(μικτη) διαδρομη,απολαυστικη τοσο σε οδηγηση οσο και σε οφθαλμολουτρο,κατα τις γνωστες αγαπημενες μας συνηθειες,θα αρχισει κι αυτη η βολτα...Το ξερεις αλλωστε οτι μια βολτα που κανω μονος μου απλα τη μεταφερω στο "χαρτι" και την παμε παρεα...τιποτα παραπανω,αυτο γουσταρω αυτο γουσταρουμε και προχωραμε...

Πολυτιμη η βοηθεια ολων των παιδιων εδω:inlove::yew:,αφου χωρις αυτους δεν στηνεται τιποτα τοσο ωραιο και κυριως,εμεις γουσταρουμε απο το 1ο χλμ των δοκιμαστικων,αυτο που μοιραζομαστε μαζι σας...αυτα μενουν ;)

Η 2η και 3η δοκιμαστικη βολτα χαρτογραφησης θα ανακοινωθουν οσονουπω...προχωραμε :friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και καποια στοιχεια της βολτας γιατι φθανουμε στην τελικη ευθεια


ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΟΛΟΙ!!!
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΑΒΑΤΗ ΟΛΟΙ
...παμε να γελασουμε και να περασουμε καλα και με ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Τα εδαφη ειναι σαθρα αυτη την εποχη,λασπες λιγες,πετρα αρκετη,κοπανημα αρκετο,πονηρα σημεια πολλα...η δυσκολια της βολτας ειναι ΜΕΤΡΙΑ με λιγη προσοχη θα βγει ανετα...Οσα σημεια χρειασθει θα ειμαστε ολοι μαζι(ναι θα χρειασθει...).Τα χιλιομετρα συνολικα του 3ημερου θα ειναι γυρω στα 400-450 συνολικα απο εναρξη ως περας...
Σημειωστε οτι η βολτα θα βγει ΜΕ τα μπαγκαζια επανω στις μοτοσυκλετες μας αφου θα κινηθουμε σε διαφορετικα σημεια στρατοπεδευσης...να το εχουμε κι αυτο κατα νου.
Εχω μια σκεψη για αυτοκολλητα+μπλουζακια...θα το δω σημερα αυριο και αναλογα το ενδιαφερον και αναλογα το κοστος ενημερωνω και αν υπαρχει ενδιαφεροντο προχωραω ή αλλιως το αφηνω σε τοπικο επιπεδο...

ΕΝΑΡΞΗ:Συναντηση ΣΕΛΙΝΟΥΝΤΑΣ ΑΙΓΙΟΥ Παρασκευη 27ΑΠΡΙΛΗ 16.00(οποιοι δεν προλαβαινουν εκει θα ερθουν απευθειας μονοι τους Λιμνη Τσιβλου) το αργοτερο 16.30 εχει ξεκινησει η βολτα!
ΠΕΡΑΣ:Διακοφτό Κυριακη 29ΑΠΡΙΛΗ μεσημερι αργα(15.00-16.00)
Διανυκτερευσεις:ΜΟΝΟ σκηνες,την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Λιμνη Τσιβλου και το ΣΑΒΒΑΤΟ Πηγες Πλανητερου.
Φαγητο:Ταβερνα στην Τσιβλου για Παρασκευη,ταβερνες Μαζεικα(η γνωστη μπριζοοοοοολα) κ στις Πηγες(φρεσκο ψαρι) για Σαββατο...την Κυριακη το μιλαμε για Αιγιο οσοι θελουμε.Και τα γνωστα μαζι μας σε σακιδια για τη διαρκεια της βολτας τα πιο φαγανά παιδια...:D
ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ :υπαρχουν και για τους πιο μικρους(σε μηχανακι ρε οχι σε χάρακα...:p )ωστε να φουλαρουμε χωρις να αγχωνομαστε για τις βενζινες.
Οι διαδρομες οπως παντα θα ανακοινωθουν εδω και θα δοθουν και σε αρχειακια για GPS

Οτι αποριες ρωτατε και το συζηταμε...:)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom