X challenge 650.. Τέλεια κλίση στα γονατα

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θέλω φώτο να δω κλίση το γόνατο και μετά τα λεμε
Έχει καταντήσει είδος φετίχ το λυγισμένο γόνατο... :roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μεγάλο ντεπόζιτο και Rally tower aurora ;
Καλοτάξιδο
Ωωω και ότι εχθές μου έλεγε κάποιος για το συγκεκριμένο. Αν πράγματι είναι το ίδιο μιλάμε για πολύ καλή αγορά!!!

Καλοτάξιδο Γιάννη amyroukai, έτοιμος για λασπομαχίες :p:ok:
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
amyroukai καλοτάξιδο και καλολασπωτο το εργαλειο απο εναν ιδιοκτητη ιδιας μηχανής... Είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς αφάνταστα...Αν έχεις οποιαδήποτε απορία καθώς το έχω αρκετά χρόνια και έχω μάθει κάποια από τα χούγια του,στην διάθεση σου...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το εργαλείο.

Θέλει σέρβις σε όλα τα υγρά, βαλβίδες και διορθώσεις σε μικροπράγματα, πχ στραβό πεντάλ ταχυτήτων και φρένου.

Το μοτέρ δουλεύει πολύ ωραία όσο κατάλαβα χτες, σαν του Πήγασου αλλά πιο δυνατό παντού. Δεν κουνάει στην ΕΟ.

Θα βάλω την πιο χαμηλή μάσκα σήμερα και να βρω φλας και καθρέφτες γιατί χτες ένιωθα πολύ άσχημα στον δρόμο ερχόμενος σπίτι.

Η ανάρτηση δείχνει πολύ καλή, τα φώτα δεν είναι road legal αλλά φωτίζουν ωραία.

Μηχανάκι χωρίς στροφόμετρο; wtf εκτός αν δεν φαίνεται λόγω σωληνώσεων φρένου, δεν πρόλαβα καν να το χαζέψω.

Σέρβις μανιουαλ θα ψάξω να βρω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν εχει στροφομετρο.

Τεραστια εγκυκλοπεδια εδω: The BMW F650 Technical FAQs

Service manual εδω: BMW G 650 XCHALLENGE MANUAL Pdf Download.
Ευχαριστώ :)


Εν τω μεταξύ, η γυναίκα μου λέει είναι το πιο άσχημο μηχανάκι όλων των εποχών (έχει δει το v85tt σε κόκκινο λευκό και της άρεσε, όχι λέω για μερικούς μερικούς) αλλά σου ταιριάζει. Και το περίμενε πιο μικρό, έχοντας δει το X-challenge σε φωτό, εγώ το περίμενα πιο χαμηλό. Θα μετρήσω sag μέσα στο σκ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ :)


Εν τω μεταξύ, η γυναίκα μου λέει είναι το πιο άσχημο μηχανάκι όλων των εποχών...
Άλλος ένας επιπλέον λόγος για να εξαφανίζεσαι σε βόλτες...:woot:
"Σου αδειάζω τη γωνία για να ομορφύνει το σπίτι καλή μου..." ;) :roflmao:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άλλος ένας επιπλέον λόγος για να εξαφανίζεσαι σε βόλτες...:woot:
"Σου αδειάζω τη γωνία για να ομορφύνει το σπίτι καλή μου..." ;)
Προς τιμήν της, είπε ότι τώρα που φτιάχνεις το γκαράζ που θέλεις από την αρχή, μην σκεφτείς δεν θα πάω στην βόλτα που θέλω για να μην έχω γκρίνιες.

Νομίζω είχες δίκιο για την σέλα στα καθαρά, αυτή είναι οριακή. Ζήτω τα squats λέμε.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Το εργαλείο.

Θέλει σέρβις σε όλα τα υγρά, βαλβίδες και διορθώσεις σε μικροπράγματα, πχ στραβό πεντάλ ταχυτήτων και φρένου.

Το μοτέρ δουλεύει πολύ ωραία όσο κατάλαβα χτες, σαν του Πήγασου αλλά πιο δυνατό παντού. Δεν κουνάει στην ΕΟ.

Θα βάλω την πιο χαμηλή μάσκα σήμερα και να βρω φλας και καθρέφτες γιατί χτες ένιωθα πολύ άσχημα στον δρόμο ερχόμενος σπίτι.

Η ανάρτηση δείχνει πολύ καλή, τα φώτα δεν είναι road legal αλλά φωτίζουν ωραία.

Μηχανάκι χωρίς στροφόμετρο; wtf εκτός αν δεν φαίνεται λόγω σωληνώσεων φρένου, δεν πρόλαβα καν να το χαζέψω.

Σέρβις μανιουαλ θα ψάξω να βρω.
Το πρωτο που αλλάζεις πριν το καβαλήσει,αν δεν εχει αλλαχτει ηδη,ειναι ο λεβιες ταχυτήτων...Ο μαμά είναι σιδερένιος και σε περίπτωση πτώσης σου κόβει για πλάκα τον άξονα του σασμαν...Από yzf 250 μπαίνει και ταιριάζει κουτί και είναι αλουμινένιο οπότε σε πτώση σπάει ο λεβιες...Πολύ βασικό....
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το εργαλείο.

Θέλει σέρβις σε όλα τα υγρά, βαλβίδες και διορθώσεις σε μικροπράγματα, πχ στραβό πεντάλ ταχυτήτων και φρένου.

Το μοτέρ δουλεύει πολύ ωραία όσο κατάλαβα χτες, σαν του Πήγασου αλλά πιο δυνατό παντού. Δεν κουνάει στην ΕΟ.

Θα βάλω την πιο χαμηλή μάσκα σήμερα και να βρω φλας και καθρέφτες γιατί χτες ένιωθα πολύ άσχημα στον δρόμο ερχόμενος σπίτι.

Η ανάρτηση δείχνει πολύ καλή, τα φώτα δεν είναι road legal αλλά φωτίζουν ωραία.

Μηχανάκι χωρίς στροφόμετρο; wtf εκτός αν δεν φαίνεται λόγω σωληνώσεων φρένου, δεν πρόλαβα καν να το χαζέψω.

Σέρβις μανιουαλ θα ψάξω να βρω.
Καλολασπωτο και καλοταξιδο!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το πρωτο που αλλάζεις πριν το καβαλήσει,αν δεν εχει αλλαχτει ηδη,ειναι ο λεβιες ταχυτήτων...Ο μαμά είναι σιδερένιος και σε περίπτωση πτώσης σου κόβει για πλάκα τον άξονα του σασμαν...Από yzf 250 μπαίνει και ταιριάζει κουτί και είναι αλουμινένιο οπότε σε πτώση σπάει ο λεβιες...Πολύ βασικό....
Νομίζω είπε ο πρώην είναι της τουρατεκ και τα δύο πεντάλ, αλλά αυτό που λες και χρήσιμο και πιο εύκολο και πιο φτηνό ακούγεται. Είναι κάποιας συγκεκριμένης χρονιάς το yam που είναι ο δότης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολύ δυναμικό μπάσιμο ο Γιάννης!! Έχεις κάνει χώματα γενικά ή μπήκες στο τριπάκι με τη φάση εδώ?

Πάντως πολύ όμορφο και έτοιμο το εργαλείο! Ανάρτηση πίσω έχει τη μαμά μπαλόνι ή έχει μπει κάτι aftermarket?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πολύ δυναμικό μπάσιμο ο Γιάννης!! Έχεις κάνει χώματα γενικά ή μπήκες στο τριπάκι με τη φάση εδώ?

Πάντως πολύ όμορφο και έτοιμο το εργαλείο! Ανάρτηση πίσω έχει τη μαμά μπαλόνι ή έχει μπει κάτι aftermarket?
Η μαμά μου δόθηκε σε κούτα μαζί με διάφορα, φοράει συμβατική.

Χώματα όχι, χωματόδρομο με το fazer πολύ μόνο και λίγο με Πήγασο. Ο οποίος μου φάνηκε πολύ βαρύς για το επίπεδο της απειρίας μου, κοιτώντας για κάτι πιο ελαφρύ είδα αυτό, θυμήθηκα τα builds του Walter colebatch, το είδα σαν outsider ψάχνοντας για 450 καθαρό με το οποίο θα έκανα τις ίδιες μετατροπές και τελικά από κοντά τόσο αυτό όσο και ο ιδιοκτήτης του φάνηκαν πολύ συμπαθητικοί. Μου λέει σκέψου το, άσε με τώρα τι είπες αν σκεφτώ δεν τελειώνει ποτέ, φέρε το τώρα. Ελπίζω να βγει όσο καλό φαίνεται.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Νομίζω είπε ο πρώην είναι της τουρατεκ και τα δύο πεντάλ, αλλά αυτό που λες και χρήσιμο και πιο εύκολο και πιο φτηνό ακούγεται. Είναι κάποιας συγκεκριμένης χρονιάς το yam που είναι ο δότης;
Από 99 έως 2006 κάνει σίγουρα...
 
Top Bottom