Xrv750 99 ανορθωτη καμενο η κατεστραμενο

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα παιδες, ψαχνω ανορθωτη απο αφρικανο δεν ξερω αν κανει και απο ποιο παλιο μοντελο, μονο τις φυσες στην ουσια θελω για να της βαλω σε εναν καινουργιο. Οποιος εχει κατι στην ακρη και δεν το εχει πεταξει θα με εξυπηρετουσε πολυ... Ευχαριστω πολυ..

* αν δεν πληρει τις προυποθεσεις η αγγελια σβηστε την*

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Στα Αφρικα ,πολύ πριν καεί ο ανορθωτής ,έχει συνήθως λαμπαδιάσει η φύσα του εναλλασόμενου(πηνίων)
Οσο για την άλλη που είναι σαν βαρελάκι(+-συνεχες) ,μπορεί εύκολα να αντικατασταθεί με μια universal ή να γίνει άλλη συνδεσμολογία.

Ο μαμα δικός σου δεν έχει σωστές φύσες ;

Βάλε φωτό του νέου κ του παλιού ανορθωτή σου ,με τα καλώδιά τους ,να δούμε πως κ τι μπορεί να γίνει.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κωστα καλησπερα , φωτο δεν εχω , ο δικος μου ανορθωτης ειναι καθαρος και οι φυσες οι δικες του οπως αντιστοιχα της καροτσας ειναι και αυτες καθαρες ... Το μονο που θελω να κανω ειναι παρω τον ανορθωτη του sx electronics και να του βαλω τις μαμα φυσες απο καποιον αλλον ανορθωτη (γιατι αυτος διδεται με σκετα καλωδια) . Οποτε το θεμα μου ειναι να μπει εργοστασιο ο καινουργιος και να κρατησω spare τον παλιο! Αυτο με λαμπαδιασμα δεν ξερω αν το παθαινει απο χαλασμενο ανορθωτη , πιστευω οτι ξεπηρωνει η φισα γιατι δεν ειναι κολλητες και ειναι βερνικομενες, οποτε στην ουσια το μονο που μου λειπει ειναι το βαρελακι .... Επισης πειρα με 10 ευρω απο κινα εναν ανορθωτη εστω να χρησιμοποιησω το βαρελακι , αλλα θα αργησει και ειπα να μαζεψω λιγη προικα απο βαρελακια δεν πανε χαμενα!
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Οταν πας στην sx θα σου τα φτιαξει ολα κομπλε.με τις φισες.
Ωστοσο τα τρια κιτρινα καλωδια που ερχονται απο τα πηνια και συνδεονται με τον ανορθωτη μεσω της γνωστης φυσσας μπορεις να τα ενωσεις κατευθειαν μεταξυ τους.μονωνεις με θερμοσυστελομενα και εισαι οκ.
Και αν τυχων σου καψει τον ανορθωτη καποια στιγμη,εχε απλα κεραμικη κλεμα μαζι για να τα ξαναενωσεις στον δρομο που θα εισαι.
 
Top Bottom