Xt660r Daily & Adv project its ready!!!!

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Κατέβασε λίγο πίεση και θά είναι καλύτερα...
νομιζω 29-32/33 δινει ο κατασκευαστης κ ειναι σωστος με 28-32
αν βαλει λιγοτερο δλδ 26-30 η' 25-28 (τοσο ριχνω σε travel endouro δασικες) με ασφαλτινες διαδρομες θα εχει αρκετη φθορα μετα απο λιγα χιλιομετρα

χρονο θελει να τα συνηθισει
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αν τα λάστιχα είναι μεταχειρισμένα θέλουν κάποια km να πάρουν τα πατήματα του δικού σου ΧΤR.

Να προσέχεις στο βρεγμένο.

Μη δίνεις λεφτά μονο για περιφερειακά, ξεκίνα από τις αναρτήσεις στην περίπτωση που δεν έχεις κάνει κάποια αναβάθμιση και φτιάξε μια σέλα πιο ψηλή για πιο επιθετική θέση οδήγησης και θα δεις τεράστια διαφορά στο χώμα.

Ίσως να θέλει και ένα πιο ποιοτικό fatbar τιμόνι.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αυτο φανταστηκα και γω γιατι τα συγκεκριμενα λαστιχα τυχαινε να τα φοραει πριν το αφρικα μου, αρα λογο βαρους να εχουν παρει αλλη μορφη. Ελπιζω να το συνιθησω.

Τωρα οσον αφορα απο αναρτησεις εννοειτε πως θα γινει αναβαθμιση γιατι η πισω αναρτηση του xt ειναι κυριολεκτικα μια βεργα κολλημενη... Το τιμονακι kordix ειναι answer εσυ σαν πιο παλιος θα τα θυμασαι, και εχεις τρεξει και ενα πανελληνιο πρωταθλημα πανω σε kx125 το 1997 χαχαχαχα..... Αλλα οκ ειναι ποσα χρονια τιμονι, εχω αγορασει ενα renthal με την πιο μεγαλη καμπυλη που βρηκα για να μην βαλω αλλους αποστατες.

#xrv_world_explorer
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Για το κεντροβαρους κωστα;;;;

#xrv_world_explorer
Για να δούμε τι φτιάχνεις , και να βοηθήσουμε , είμαστε ειδικοί στις συμβουλές πληκτρολογίου .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για να δούμε τι φτιάχνεις , και να βοηθήσουμε , είμαστε ειδικοί στις συμβουλές πληκτρολογίου .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αααααα στελνω κατι τελευταιες επιστρεπτεες και βουρ για στησιμο σε τριποδα και λυσιμοοοο

#xrv_world_explorer
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτο εχει μεταχειρισμενο 120 ευρω και καινουργιο 300 και... Και ειναι spal???? Οκκκκ......


#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για λατι τετοια εσβησα facebook instagram και τετοια διολικα.... Μου εδωσες κατι πολυ χρησιμο....

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κατι το οποιο παρατηρησα λυνοντας το μηχανακι ειναι οτι κατεβαζεις ακομα και μοτερ στο δρομο με τα συγκεκριμενα εργαλεια τα οποια καποια στιγμη θα φτιαξω ενα δευτερο σετ να τα περνω μαζι μου..... Κατι το οπιο δεν εκανα οταν ελυσα το αφρικα και λαθος μου....



P. S. Απο την φωτογραφια λειπει μονο το χοντρο αλεν το οποιο δεν το εχω και θα το δανειστω αυριο απο ενα φιλο...


#xrv_world_explorer
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Κατι το οποιο παρατηρησα λυνοντας το μηχανακι ειναι οτι κατεβαζεις ακομα και μοτερ στο δρομο με τα συγκεκριμενα εργαλεια τα οποια καποια στιγμη θα φτιαξω ενα δευτερο σετ να τα περνω μαζι μου..... Κατι το οπιο δεν εκανα οταν ελυσα το αφρικα και λαθος μου....



P. S. Απο την φωτογραφια λειπει μονο το χοντρο αλεν το οποιο δεν το εχω και θα το δανειστω αυριο απο ενα φιλο...


#xrv_world_explorer
Εγω εκανα οδική για να μην εχω αγχος μηπως ξεχασα κάποιο εργαλειο στο ταξίδι.
Ξερεις απο την αρχη οτι αν γινει κατι απλα πρεπει να παρεις τηλέφωνο.
Χαχα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγω εκανα οδική για να μην εχω αγχος μηπως ξεχασα κάποιο εργαλειο στο ταξίδι.
Ξερεις απο την αρχη οτι αν γινει κατι απλα πρεπει να παρεις τηλέφωνο.
Χαχα
Εχω κανει ηδη οδικη συνεδελφε... Και δεν εχω bmw

#xrv_world_explorer
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κατι το οποιο παρατηρησα λυνοντας το μηχανακι ειναι οτι κατεβαζεις ακομα και μοτερ στο δρομο με τα συγκεκριμενα εργαλεια τα οποια καποια στιγμη θα φτιαξω ενα δευτερο σετ να τα περνω μαζι μου..... Κατι το οπιο δεν εκανα οταν ελυσα το αφρικα και λαθος μου....



P. S. Απο την φωτογραφια λειπει μονο το χοντρο αλεν το οποιο δεν το εχω και θα το δανειστω αυριο απο ενα φιλο...


#xrv_world_explorer
Για το αλεν που σου λείπει, παρε ενα κλασσικο κλειδι αλεν, κοψε απο μια πλευρα ενα κομματι 3-4 ποντους και βαζε το μεσα στο αντιστοιχο καρυδακι. Πχ θες 12αρι αλεν, κοψε απο κλασσικο Γ 12αρι και βαζε το μεσα στο 12αρι καρυδακι. Εγω αυτο κανω.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
14αρι αλεν δεν εχω, ολα τα σετ μου ειναι μεχρι 12 και δεν μπορω να φανταστω τον λογο.... Αλλα μου εδωσες τροφη για σκεψη.... Πειρα μια 14αρα απο ζωνες αυτοκινητου εβαλα δυο παξιμαδια απο πισω τα οποια θα κατσω να κολλησω το πρωι και βουαλα.... Ευχαριστω!!!


#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
εγω πηρα ενα force καρυδακι αλεν 14αρι σκετο
4ε εχει.
αλλα στην αναγκη ναι,κανεις δουλεια και με την πατεντα αυτη
Να σε ρωτησω κατι πληροφοριακα.... Αν σε πιασει μπροστινο λαστιχο πως το στερεωνεις το μηχανακι;;; εχω ενα συν οτι εχω διπλο σταντ.... Αλλα μπροστα πως το σηκωνεις;

#xrv_world_explorer
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Να σε ρωτησω κατι πληροφοριακα.... Αν σε πιασει μπροστινο λαστιχο πως το στερεωνεις το μηχανακι;;; εχω ενα συν οτι εχω διπλο σταντ.... Αλλα μπροστα πως το σηκωνεις;

#xrv_world_explorer
1 Βάζεις κάποιον στη θέση του συνεπιβάτη. Το καλύτερο να κάτσεις εσύ και να στο φτιάξουν άλλοι.

2. Βάζεις κάτω από την πόδια ότι βρεις εύκαιρο στο βουνό, μεγάλη πέτρα, κορμό κτλ

3. Όταν βγάλεις τον μπροστινό τροχό το βάρος πάει πίσω. Οπότε παρκάρεις το ΧΤ σε ανηφορικό δρόμο με την ουρά προς το κατηφορικό κομμάτι.
 
Top Bottom