Xt660r Daily & Adv project its ready!!!!

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
1 Βάζεις κάποιον στη θέση του συνεπιβάτη. Το καλύτερο να κάτσεις εσύ και να στο φτιάξουν άλλοι.

2. Βάζεις κάτω από την πόδια ότι βρεις εύκαιρο στο βουνό, μεγάλη πέτρα, κορμό κτλ

3. Όταν βγάλεις τον μπροστινό τροχό το βάρος πάει πίσω. Οπότε παρκάρεις το ΧΤ σε ανηφορικό δρόμο με την ουρά προς το κατηφορικό κομμάτι.
Και αν τιπτα απο τα παραπανω δεν ειναι εφικτο τοτε
4. Με ενα σχοινι, ιμαντα, ή οτι αλλο, δενεις την ουρα της μηχανης και τραβας προς τα κατω Ακολουθως δενεις την αλλη ακρη σε ενα σημειο (πχ θαμνο) πιο χαμηλα απο την ουρα
Καπως ετσι δηλ.:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και αν τιπτα απο τα παραπανω δεν ειναι εφικτο τοτε
4. Με ενα σχοινι, ιμαντα, ή οτι αλλο, δενεις την ουρα της μηχανης και τραβας προς τα κατω Ακολουθως δενεις την αλλη ακρη σε ενα σημειο (πχ θαμνο) πιο χαμηλα απο την ουρα
Καπως ετσι δηλ.:
Το πορτοκαλί χρώμα τυχαίο?
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Να σε ρωτησω κατι πληροφοριακα.... Αν σε πιασει μπροστινο λαστιχο πως το στερεωνεις το μηχανακι;;; εχω ενα συν οτι εχω διπλο σταντ.... Αλλα μπροστα πως το σηκωνεις;

#xrv_world_explorer
εχω κ εγω διπλο σταντ
κατα τα αλλα οτι ειπε ο kordix.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
:secret:Πριν το τρανσαλπ ΚΤΜ ειχα
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο... :D
Έχει περάσει από τα χέρια σου όλη η γκάμα τον αγωνιστικών

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Έχει περάσει από τα χέρια σου όλη η γκάμα τον αγωνιστικών

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπερβολες! Οχι και ολη η γκαμα το τρανσαλπ Μην τα παραλεμε κι ολας :roflmao:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σημερα ειχε φουλ λυσιμο με πολλες φωτο που κατα ενα περιεργο λογο μαυτα τα παλιο cloud δεν αποθηκευτηκε καμοια.... Αυριο πρωι πρωι παω να αφησω πραματα για ηλεκτροστατικη και επιστροφη να αρχισουμε να μονταρουμε γιατι ανχωθηκε που δεν εχω της φωτο και εχω ενα αισθημα οτι δεν θα θυμαμαι τιποτα....


Ps η μπροστα γεφυρα ειναι απο africa 750 την οποια την προσαρμορα και θα βαλω το μαμα σποιλερακι απο το xt.... Περισσοτερα, στο μονταρισμα.....


Ως τοτε αρχιζω να τρωω μπαμπανες για να ενισχηθει η μνημη και να μην ξεχασω ολα αυτα που ελισα, την τυχη μουυυυ


#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ημερα καρνατινα 3 : Βρομικες δουλειες για σημερα, μια που εφαγα πορτα απο ηλεκτροστατικη ψαλιδιου γιατι μου ειπε οτι τα ρουλεμαν του ψαλιδιου εχουν και πλαστικο μεσα, δεν εχω ιδεα αλλα θα το ψαξω αν παιζει να βρω κατι σε ποιο ενισχυμενο να βαλω στο μελλον...

Ετσι εβαψα μονος σαγρε το ψαλιδι καθως λεβιε ταχυτητων, και ζεστανα καλα και το ψυγειο (ktm παρακαλω) και το εκανα με σπρει θερμοκρασιας....

Ps αν εχει καποιος ιδεα απο τι ρουλεμαν παιζουν στην αγορα και αν μπορω να βαλω στο μελλον πιο ενισχυμενα, θα ηταν δεκτο, γιατι ειμαστε και καποια κιλα!!!


#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Η ημερα σημερα ειχε παραλαβη απο ηλεκτροστατικη, και πηγα κακ το πεταλι του φρενου για μακρεμα 1.5cm το οποιο θα το εχω αυριο βαμενο και αυτο ηλεκτροστατικη.... Ο λογος που το εκανα ειναι για να βολευει με την μποτα οντας 49 νουμερο αρβιλο...

Σημερα πλυσιμο καλα και φυσιμα ολα τα καπακια της ηλεκτροστατικης και μονταρισμα μερικα αλλα οχι πανω στο μηχανακι γιατι εχω καποια πραγματα να τσεκαρω πριν και τετοιες ωρες που γυρναω απο δουλεια δεν ειναι να κοιταξω βαλβιδες οποτε κανω πιο ηρεμα πραματα....


Για παραδειγμα μονταρα τις δαγκανες με καινουργια σετακια by κτμ (παραθετω και τους κωδικους πιο κατω) παρακαλω αφου μετα απο ψαξιμο ο τασουλης μου ειπε οτι φοραει πισω απο 640 και μπροστα απο 990 (οπως ειχα γραψει και παλιοτερα, τωρα καταλαβαινω τους κατοχους 990 γιατι δεν εχουν φρενα)


Τελικα μηπως να το κανω πορτοκαλι;;;;;


P. S. Το μονταρισμα εγινε με βοηθεια τους jimmatas με τις τεχνικες βιντεαρες του, αλλα μητσο δεν μονταρα με υγρο φρενων, ειχε η μπρεμπο μεσα μια ειδικη διαφανη παστα, ελπιζω για να το εχουν μεσα οι ιταλοι να κανει κιολας....


#xrv_world_explorer
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στο χώμα φίλε Αποστόλη με 28-32 λογικό είναι να χορεύει το μηχανάκι.

Βάλε ένα 18-20 για αρχή (μη σου πω και παρακάτω) και ξαναμιλάμε!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
ρε φιλε τι εχεις παθει με τις σιδεριες;;στο φαναρι...στο φτερο...στο ΧΤ...στο αφρικα...στο mad max θα πας;
περι ορεξεος κολκυθοπιτα απλα λεω...
Πως θα γινει πιο προβλεπε ρε συ γιαννο..... Xaxaxa

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Στο χώμα φίλε Αποστόλη με 28-32 λογικό είναι να χορεύει το μηχανάκι.

Βάλε ένα 18-20 για αρχή (μη σου πω και παρακάτω) και ξαναμιλάμε!!
Βαγγο ειμαι και γεματο αγορι μην το ξεχνας.... Δεν ειναι πολυ χαμηλα;

#xrv_world_explorer
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γειά σου ρε Απόστολε χρυσοχέρα!
 
Top Bottom