XT660Z Tenere

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
Οτι σου έγραψα πιο πάνω, απλά πρόσεχε να πάρεις τις σωστές ανάλογα την διάμετρο του τιμονιού σου.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Εχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο? Επίσης, σχετικά με τις σκουριές και την καθαριώτητα εσωτερικά, σε βιδες σπυρώματα κλπ υπάρχει κάποιο μέρος?
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Εχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο? Επίσης, σχετικά με τις σκουριές και την καθαριώτητα εσωτερικά, σε βιδες σπυρώματα κλπ υπάρχει κάποιο μέρος?
Φίλε μου αν βρεις τέτοιον μάστορα που να κάνει αυτό που ζητάς χωρίς να σε χρεώσει δεύτερη μηχανή και με το δίκιο του, πες μας και εμάς. Δυστυχώς αν δεν βάλεις χεράκι μόνος σου δεν γίνονται αυτά όπως πρέπει από άλλους. Ρεαλιστικά και ίσως κυνικά…
 

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
Καλησπέρα και πάλι παιδιά! Αυτή τη φορά θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτές εδώ τις μανέτες.
1.
2.

Ενω αναγράφετε το logo της yamaha (και τενερε στο πρώτο), δεν αναφέρει την κατασκευάστρια εταιρεία. Επομένως πιθανόν να ειναι εντελώς μούφα. Ωστόσο θα ειναι σίγουρα συμβατή, αφού αναφέρει ότι ειναι για 660z.
Ευχαριστώ πολύ!!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Από την τιμή φαίνεται ότι είναι φτιαγμένο στα βάθη της Κίνας. Επειδή μιλάμε για κάτι πολύ σημαντικό μήπως να έψαχνες κάτι πιο επώνυμο;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Από την τιμή φαίνεται ότι είναι φτιαγμένο στα βάθη της Κίνας. Επειδή μιλάμε για κάτι πολύ σημαντικό μήπως να έψαχνες κάτι πιο επώνυμο;
Το μόνο που είναι σημαντικό, είναι να ταιριάζει στη μηχανή!
Από εκεί και πέρα, αλουμίνιο είναι σκέτο!
Δεν θα υπάρχει πρόβλημα κανένα!!!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το μόνο που είναι σημαντικό, είναι να ταιριάζει στη μηχανή!
Από εκεί και πέρα, αλουμίνιο είναι σκέτο!
Δεν θα υπάρχει πρόβλημα κανένα!!!
Διαφωνώ αλλά ο καθένας έχει την γνώμη του για την ποιότητα οπότε δεν επιμένω.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Διαφωνώ αλλά ο καθένας έχει την γνώμη του για την ποιότητα οπότε δεν επιμένω.
Υπάρχουν κράματα και κράματα .
Σωστά αυτά και γνωστά!!!
Αλλά τσίχλα δεν θα είναι!
Έχω βάλει στο Kawasaki μανέτες, όχι απλά απ'τα βάθη της Κίνας, αλλά απ'τα έγκατα της :p, με δυο αρθρώσεις και αυτές.
Πάνω από δύο χρόνια!!! Ούτε το χρώμα τους δεν έχει ξεθωριάσει!!!
Θέλω να πω, ότι αυτά είναι απλές κατασκευές, και είναι τρομερά δύσκολο να βγει μουφα η αγορά!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σωστά αυτά και γνωστά!!!
Αλλά τσίχλα δεν θα είναι!
Έχω βάλει στο Kawasaki μανέτες, όχι απλά απ'τα βάθη της Κίνας, αλλά απ'τα έγκατα της :p, με δυο αρθρώσεις και αυτές.
Πάνω από δύο χρόνια!!! Ούτε το χρώμα τους δεν έχει ξεθωριάσει!!!
Θέλω να πω, ότι αυτά είναι απλές κατασκευές, και είναι τρομερά δύσκολο να βγει μουφα η αγορά!!!
Ααααα, ώστε aliexpreσάκιας μου είσαι κι εσύ, σα μια άλλη ψυχή που κάνω παρέα!

Εμένα καμία από αυτές τις μανέτες δε με βολεύουν (ούτε και οι σούπερ/ντούπερ επώνυμες). Θέλω οι μανέτες να είναι λεπτές στην αίσθηση τους και αυτές δεν είναι.
Μαμάμανέτεςαξιαανεκτιμητη
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ααααα, ώστε aliexpreσάκιας μου είσαι κι εσύ, σα μια άλλη ψυχή που κάνω παρέα!

Εμένα καμία από αυτές τις μανέτες δε με βολεύουν (ούτε και οι σούπερ/ντούπερ επώνυμες). Θέλω οι μανέτες να είναι λεπτές στην αίσθηση τους και αυτές δεν είναι.
Μαμάμανέτεςαξιαανεκτιμητη
Το "μαγαζί" που ψωνίζω για το kawa, είναι το sxparts!!! ;)
Μάντεψε σε ποια χώρα εδρεύει :p!!!
Σε αυτές τις χώρες, τα μέχρι 150 κυβικά, τα έχουν όπως έχουμε εμείς τις μηχανές (αναγκαστικά βέβαια :))!!!
 
Reactions: STF

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
Παιδιά προχωράω σε άκομα ενα θέμα. Τρόχοι. Συγκεκριμένα ακτίνες και στεφάνια. Οι ακτίνες μου έχουν σκουριάσει και δεν υπάρχει επιστροφή. Σκέφτομαι να βάλω καινούριες ανοξίδοτες και να ξεμπερδέψω. Και μιας και θα βγούνε οι παλιές για να μπουν νέες να κάνω και μια Ιλεκτροστατική στα στεφάνια. Μέχρι στιγμής έχω πάρει τιμές απο 300 έως 500 ευρώ. Ακτίνες, εργασία, ηλεκτροστατική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Καλησπέρα,

Έχει βάλει κανένας κάγκελα από heavy duties?
YAMAHA XT660Z Panniers Rack | Heavy Duties

Θέλω να πάρω όλο το πακέτο μαζί με τις βαλίτσες, πολύ δελεαστική τιμή σε σχέση με Givi κλπ.
Τα είχα εγώ στο ντενερε και ήταν σούπερ …
Αντιθέτως στο 800 δεν έμεινα ευχαριστημένος,τα έστειλα και πήρα τουρατεξ.
Οι βαλιτσες είναι τούμπανο !!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τα είχα εγώ στο ντενερε και ήταν σούπερ …
Αντιθέτως στο 800 δεν έμεινα ευχαριστημένος,τα έστειλα και πήρα τουρατεξ.
Οι βαλιτσες είναι τούμπανο !!!
Να αδραξω την ευκαιρία και να ρωτήσω γιατί δεν σου άρεσαν στο 800;
Σκέφτομαι να βάλω τα εμπρός των Ρουμάνων.
 

geovout

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha XT660Z Tenere 2016
Καλησπέρα,

Έχει βάλει κανένας κάγκελα από heavy duties?
YAMAHA XT660Z Panniers Rack | Heavy Duties

Θέλω να πάρω όλο το πακέτο μαζί με τις βαλίτσες, πολύ δελεαστική τιμή σε σχέση με Givi κλπ.
Χαίρεται

Το περασμένο καλοκαίρι αγόρασα βάσεις βαλιτσών από αυτούς και την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα τα κάγκελα.
1ον) Οι βάσεις είναι εξαιρετικές και είναι πολύ σταθερές, παρά το αρκετό φόρτωμα (με soft bags), εντός και εκτός δρόμου
2ον) Στις οδηγίες εγκατάστασης για τα κάγκελα που μου έστειλαν φαίνεται να χρειάζεται μια μικρή επέμβαση στο πλάσιο πάνω από την τάπα του λαδιού. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τρομερό, απλά το αναφέρω σε περίπτωση που θέλεις κάτι μόνο να βιδώνεται.
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Χαίρεται

Το περασμένο καλοκαίρι αγόρασα βάσεις βαλιτσών από αυτούς και την προηγούμενη εβδομάδα παρήγγειλα τα κάγκελα.
1ον) Οι βάσεις είναι εξαιρετικές και είναι πολύ σταθερές, παρά το αρκετό φόρτωμα (με soft bags), εντός και εκτός δρόμου
2ον) Στις οδηγίες εγκατάστασης για τα κάγκελα που μου έστειλαν φαίνεται να χρειάζεται μια μικρή επέμβαση στο πλάσιο πάνω από την τάπα του λαδιού. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τρομερό, απλά το αναφέρω σε περίπτωση που θέλεις κάτι μόνο να βιδώνεται.
Ωραία, θα προχωρήσω και εγώ σε παραγγελία αφού μόνο θετικά έχω ακούσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Επίσης, είδα αυτέςτις χούφτες

Προστασία χεριών Acerbis X-Factory _22397.239 άσπρο-κόκκινο - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα

σε ΚΤΜ 890R adv και μου φάνηκαν πολύ στιβαρές. Τις έχει βάλει κανένας στο τενεκέ;
Υπάρχει θεμα με ντίζες κτλ.
Κραδασμοί μετά την αφαίρεση των μαμά αντιβάρων;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Να αδραξω την ευκαιρία και να ρωτήσω γιατί δεν σου άρεσαν στο 800;
Σκέφτομαι να βάλω τα εμπρός των Ρουμάνων.
Σορυ για την καθυστερημένη απάντηση .
Τα κάγκελα προστασίας είναι μια χαρα …
Τα κάγκελα για τις βαλιτσες , με αρκετό φόρτωμα με αλουμινένιες βαλιτσες είχαν αρκετή ταλάντωση … τόση που σκεφτόμουν ότι κάτι δεν θα πάει καλά …
Με μαλακούς σάκους θα είναι μια χαρα πιστεύω.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Σορυ για την καθυστερημένη απάντηση .
Τα κάγκελα προστασίας είναι μια χαρα …
Τα κάγκελα για τις βαλιτσες , με αρκετό φόρτωμα με αλουμινένιες βαλιτσες είχαν αρκετή ταλάντωση … τόση που σκεφτόμουν ότι κάτι δεν θα πάει καλά …
Με μαλακούς σάκους θα είναι μια χαρα πιστεύω.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Παράγγειλα τα givi για πίσω γιατί τα ρουμανικά μου φάνηκαν λίγο χοντροκομμένα.
Τα μπροστινά είναι καθοδόν !
 
Top Bottom