XT660Z Tenere

geovout

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha XT660Z Tenere 2016
Ερώτηση, κάπως χαζή, σχετικά με αλλαγή λαδιών.
Με το δείκτη λαδιού στη μέση να πάω όπως είμαι στο Ζαγόρι μεσα στον καύσωνα ή να τα αλλάξω πριν φύγω;
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ντάξει μέτρα τα δύο τρεις φορές ακόμα γιατί η ένδειξη σ αυτά είναι λίγο κουκουρουκου.
Και πες μας και πως τα μετράς.
 

mavro provato

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Tenere 660
Ηλεκτρολόγοι τα φώτα σας:

Όταν ανοίγω την μεγάλη σκάλα, κλείνει η μεσαία αλλά επειδή ο προβολέας είναι λίγος, ακόμα και με led, θέλω να κρατήσω ανοιχτούς και τους δύο. Το καταφέρνω με το σινιάλο αλλά δεν γίνεται να τον κρατάς όλη την ώρα το διακόπτη. Καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι στον διακόπτη. Παίζει να γεφυρωσω τίποτα εκεί μέσα; Δεν ξέρω αν ανοίγει κι όλας.


Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ηλεκτρολόγοι τα φώτα σας:

Όταν ανοίγω την μεγάλη σκάλα, κλείνει η μεσαία αλλά επειδή ο προβολέας είναι λίγος, ακόμα και με led, θέλω να κρατήσω ανοιχτούς και τους δύο. Το καταφέρνω με το σινιάλο αλλά δεν γίνεται να τον κρατάς όλη την ώρα το διακόπτη. Καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι στον διακόπτη. Παίζει να γεφυρωσω τίποτα εκεί μέσα; Δεν ξέρω αν ανοίγει κι όλας.


Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βάλτου δύο καλά προβολακια ,προμπλεμ σολβτ
 

geovout

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha XT660Z Tenere 2016
Ντάξει μέτρα τα δύο τρεις φορές ακόμα γιατί η ένδειξη σ αυτά είναι λίγο κουκουρουκου.
Και πες μας και πως τα μετράς.
Το έχω μετρήσει 2-3 φορές ήδη, ζεστό αφού έχει δουλέψει 15-20λ
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Πόσα χλμ έχεις?
Γενικά τσιμπάνε λαδάκι αυτά τα μοτέρ.
Εγώ θα του συμπλήρωνα 150-200 ml και θα έφευγα,αν δεν ήταν ακόμα η ώρα για το σέρβις.
Αλλά εγώ είμαι εγώ.
Αλλά και να του τα αλλάξεις τελείως κακό δε του κάνεις...

Επίσης για τη μέτρηση,δε θέλει απλά δουλεμα στο ρελαντί,αλλά βόλτα κανονική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias991

Μέλος
Όνομα
Ηλίας
Μοτό
yamaha xtz tenere 660
Και εκει που κανονιζα διακοπες με την κυρια, λεω ας κανω και ενα τσεκ....

Και ξαφνικα βλεπω
<iframe src="1688917655873.jpg" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>
<iframe src="1688917655886.jpg" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>
<iframe src="1688917655900.jpg" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>
<iframe src="1688917655916.jpg" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>
<iframe src="1688917655936.jpg" width="640" height="480" allow="autoplay"></iframe>

Και πειτε μου τωρα εσεις που ειστε πιο ψύχραμοι και γνώστες. Τι κανω οεο????

πριν απο ενα μην που ξαναειχα δει τον σκελετο, αυτο δεν ήταν εκει ή δεν ήταν έτσι. Τουλαχιστον από μπροστά δεν φαινόταν καποια ρωγμή
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ηλία μόνο με κόλληση απ' ότι φαίνεται αλλά και πάλι πρέπει να το φέρεις στην θέση του για να το κάνεις αυτό...
 

ilias991

Μέλος
Όνομα
Ηλίας
Μοτό
yamaha xtz tenere 660
Ηλία μόνο με κόλληση απ' ότι φαίνεται αλλά και πάλι πρέπει να το φέρεις στην θέση του για να το κάνεις αυτό...
αυτο με την θεση ειναι το θέμα το πρωτο(δηλαδη που εχει παρει το πλαισιο)
και μετα ποιος θα το κανει; και αφου θα λυθει που θα λυθει ολο το μηχανακι, τι ειναι καλο να κοιταξω ακομα?? και τι ειναι λογικο να χρεωθει σαν εργασια
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αυτο με την θεση ειναι το θέμα το πρωτο(δηλαδη που εχει παρει το πλαισιο)
και μετα ποιος θα το κανει; και αφου θα λυθει που θα λυθει ολο το μηχανακι, τι ειναι καλο να κοιταξω ακομα?? και τι ειναι λογικο να χρεωθει σαν εργασια
Πρέπει να βρεις και την αιτία που το προκάλεσε.
Καλύτερα να απευθυνθείς σε αυτούς που ασχολούνται σχετικά με αυτά (πλαίσια) για περισσότερες ερωτήσεις και λεπτομέρειες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είχες κανένα πέσιμο;
Αν δεν είχες, ή ακόμα και αν είχες αλλά όχι μεγάλο, εγώ βλέπω πιο πιθανό να πέθαναν στο σφυξιμο τη βίδα που πιάνει στο πλαίσιο!!!!
Κατάλαβες τι λέω! Αυτές τις βίδες που "όλοι" σφίγγουν με δυναμοκλειδο :hungover:!!!!!
 
Reactions: STF

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπόψιν ότι αυτό το ράγισμα πρέπει να έχει πολύ καιρό εκεί απλά εσύ ίσως να μην το πρόσεξες διότι έχει πιάσει σκουριά ανάμεσα...
 

geovout

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha XT660Z Tenere 2016
Καλημέρα!

Σχετικά με τα λάδια, πρόσθεσα 100+ml και έφυγα. Το τσέκαρα προτού επιστρέχω, πάλι έκαψε λίγο, ξαναπρόσθεσα. Μάλλον θα το κάνει πάντα σε γρήγορο και μεγάλο ταξίδι. Τα λάδια θα αλλαχθούν τώρα στα 3000χλμ
Τώρα, από την Κυριακή το βράδυ δεν έχω μπροστινά φώτα . Αρχικά εσβησε η "μικρή" λάμπα στην εναλλαγή μεγάλης - μικρής και απο χθες δέν έχω όυτε προβολέα, ούτε ένδειξη στο καντράν. Οι λάμπες και οι ασφάλειες φαίνονται να είναι οκ. Εχετε καμιά ιδέα τί μπορεί να είναι;
Υπόψιν ότι το μηχανάκι έχει αισίως 23000 χλμ μόνο από ταξίδια και βουνίσιες βόλτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω για σχάρα πίσω. Η βασική χρήση είναι δέσιμο αποσκευών όπως σκηνή, σάκος με ρούχα κλπ.
Η μόνη που βρίσκω στην Ελλάδα ειναι αυτή Βάση topcase ALU-RACK Yamaha XT 660 Z Tenere
Υπάρχει και αυτή στο ebay η οποία μου φαίνεται καλύτερη compatible with Yamaha XT 660 Z Ténéré YEAR 2007-16 PULL luggage bridge luggage racks 4251361227155 | eBay
Έχετε καμία άλλη κατά νου;; Ευχαριστώ πολύ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω για σχάρα πίσω. Η βασική χρήση είναι δέσιμο αποσκευών όπως σκηνή, σάκος με ρούχα κλπ.
Η μόνη που βρίσκω στην Ελλάδα ειναι αυτή Βάση topcase ALU-RACK Yamaha XT 660 Z Tenere
Έχετε καμία άλλη κατά νου;; Ευχαριστώ πολύ!!
110 ευρώ είναι τραγική τιμή για κάτι τέτοιο.
Υπάρχει δωρεάν template αν θες να κόψεις μόνος σου.
Η να το δώσεις σε κάποιον να στο κόψει.
Άμα θες στο στελνω
 

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
110 ευρώ είναι τραγική τιμή για κάτι τέτοιο.
Υπάρχει δωρεάν template αν θες να κόψεις μόνος σου.
Η να το δώσεις σε κάποιον να στο κόψει.
Άμα θες στο στελνω
Ναι, εννοείται! Αν ειναι τόσο εύκολο στείλε! Ευχαριστώ πολύ!
Μπορείς να μου το στείλεις στο email moy "Fragkiadakis_dim@hotmail.com"
 

Dimitris_Fragkias

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Yamaha Tenere 660z
Ναι, εννοείται! Αν ειναι τόσο εύκολο στείλε! Ευχαριστώ πολύ!
Μπορείς να μου το στείλεις στο email moy "Fragkiadakis_dim@hotmail.com"
Αυτή εδώ βέβαια ειναι στα 77 μαζί με μεταφορικά και φαίνεται πολύ λειτουργική. Λίγο μεγαλύτερη κα με πολλά μέρη για πιασίματα.
 
Top Bottom