XT660Z Tenere

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Παιδες παρηγγειλα σωλινακια υψηλης απο ebay αγγλιας!WEZ MOTO μπροστα πισω αγωνιστικου τυπου με σωλινακια και ρακορ σε χρωμα τισ επιλογης μου! 70 συνολο συν 15 τα μεταφορικα!Καθαριστικαν δαγκανες γρασαριστηκαν και μπηκαν πανω ολα και λειτουργουν αψογα! Εχει αρκετη διαφορα μπορω να πω!
Να ρωτήσω λίγο για την ποιότητα για τα σωληνάκια; Βρήκα διφορούμενες απόψεις για αυτά στο internet. Επίσης έχω επικοινωνήσει μαζί τους και στο ebay και στο site τους και δεν έχω λάβει καμία απάντηση μία εβδομάδα τώρα... Τα εμπρός σωληνάκια έρχονται σε διαφορετικό μήκος ή είναι ίδιο; Ρωτάω γιατί λογικά το δεξί θα πρέπει να είναι κοντύτερο επειδή πάει κατευθείαν κάτω στη δαγκάνα σε σχέση με την αριστερή.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Αν ψαχτείς προς τα πίσω ,είχα εφαρμόσει όλες τις πιθανές λύσεις.(μουρατεκ-μπάρα αλουμινίου-πλαστικές)
Εδώ είχα καταλήξει τελικά https://advride.gr/threads/xt660z-tenere.4517/page-3#post-97303

Εχω ενα ζευγάρι μούρατεκ λευκές. (κομπλέ με τα στηρικτικά τους)
Εχω κι ένα ζευγάρι ΚΤΜ μαύρες.
Αν δεν βιάζεσαι ,μόλις βρούμε κοινό ελεύθερο χρόνο ,έρχεσαι για καφέ κ δοκιμάζουμε μόντες.
Αμέ!
Δεν υπάρχει βιασύνη, τον κοινό χρόνο θα τον βρούμε!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Να ρωτήσω λίγο για την ποιότητα για τα σωληνάκια; Βρήκα διφορούμενες απόψεις για αυτά στο internet. Επίσης έχω επικοινωνήσει μαζί τους και στο ebay και στο site τους και δεν έχω λάβει καμία απάντηση μία εβδομάδα τώρα... Τα εμπρός σωληνάκια έρχονται σε διαφορετικό μήκος ή είναι ίδιο; Ρωτάω γιατί λογικά το δεξί θα πρέπει να είναι κοντύτερο επειδή πάει κατευθείαν κάτω στη δαγκάνα σε σχέση με την αριστερή.
οταν τα αγοραζεις σετακι για συγκεκριμενο μοδελο,παντα το αριστερο ειναι μακρυτερο απο το αλλο,σε ολες τις μαρκες
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
οταν τα αγοραζεις σετακι για συγκεκριμενο μοδελο,παντα το αριστερο ειναι μακρυτερο απο το αλλο,σε ολες τις μαρκες
Αν δεις στο σύνδεσμο που έχω βάλει, ένας που αγόρασε για το Africa του δεν ήταν όπως περιγράφεις, για αυτό και η απορία μου.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Αν δεις στο σύνδεσμο που έχω βάλει, ένας που αγόρασε για το Africa του δεν ήταν όπως περιγράφεις, για αυτό και η απορία μου.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
δεν γνωριζω για την συγκεκριμενη μαρκα ,δεν ειδα και τον συνδεσμο που εβαλες αλλα οσα εχω βαλει εγω σε διαφορα μηχανακια,παντα το αριστερο ειναι μακρυτερο.
βεβαια η πλειοψηφια αυτων ειναι σωληνακια υψηλης hell,venhill.
εχω τωρα στο γκαραζ μου σωληνακια σετ υψηλης της venhill για τρανσαλπ 650 καινουργια στην συσκευασια τους,τα ανοιξα για να τα τσεκαρω και οντως το ενα ειναι μακρυτερο του αλλου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ενα ρουλεμαν ενισχυμενο θυμαμαι που ειχατε βαλει στου @STF αν δεν κανω λαθος.
εχει και σινεμπλοκ?
ξεκιναω αναγνωση προς τα πισω
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
και οτι το βρηκα κ εγω!
θενξ.
αυτα ειναι καλυτερα απο τα μαμα η απλα aftermarket εκτος γιαμαχας με καλυτερη τιμη?
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
και οτι το βρηκα κ εγω!
θενξ.
αυτα ειναι καλυτερα απο τα μαμα η απλα aftermarket εκτος γιαμαχας με καλυτερη τιμη?
Κατ'αρχήν ,έχουν την μισή(σχεδόν) τιμή.
Εμένα μου κρατούσαν περισσότερο από τα μαμά.
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Να ρωτήσω λίγο για την ποιότητα για τα σωληνάκια; Βρήκα διφορούμενες απόψεις για αυτά στο internet. Επίσης έχω επικοινωνήσει μαζί τους και στο ebay και στο site τους και δεν έχω λάβει καμία απάντηση μία εβδομάδα τώρα... Τα εμπρός σωληνάκια έρχονται σε διαφορετικό μήκος ή είναι ίδιο; Ρωτάω γιατί λογικά το δεξί θα πρέπει να είναι κοντύτερο επειδή πάει κατευθείαν κάτω στη δαγκάνα σε σχέση με την αριστερή.

Φιλε ποιοτικα καλα φαινονται τωρα θα δειξει ο χρονος...ατσαλινα σωλινακια υψηλης κατασκευης αγγλιας...το αριστερο ειναι πιο μακρυ οπως ανεφεραν και τα παιδια...επισης ζητας εξτρα μηκος αμα θες εσυ τζαμπα κιολας....εχω βαλει αποστατες 3cm στο τομονι οποτε τους ειπα να ειναι και 3 εκατοστα μακρυτερα just in case...
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Κατ'αρχήν ,έχουν την μισή(σχεδόν) τιμή.
Εμένα μου κρατούσαν περισσότερο από τα μαμά.
που τα βρισκουμε αυτα?
μονο απο εξωτερικο μου τα εμφανιζει στο google με τον κωδικο
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
που τα βρισκουμε αυτα?
μονο απο εξωτερικο μου τα εμφανιζει στο google με τον κωδικο
Eλα ρε συ...για πες μου και σε ποιά χώρα ζω...? :eek:
...γιατί τα πουλάνε 300 μέτρα απ'το σπίτι μου ...:D
...κι εγώ που μιά ζωή ολάκερη ,νόμιζα ότι Μένω Ελλάδα...:cool:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Φιλε ποιοτικα καλα φαινονται τωρα θα δειξει ο χρονος...ατσαλινα σωλινακια υψηλης κατασκευης αγγλιας...το αριστερο ειναι πιο μακρυ οπως ανεφεραν και τα παιδια...επισης ζητας εξτρα μηκος αμα θες εσυ τζαμπα κιολας....εχω βαλει αποστατες 3cm στο τομονι οποτε τους ειπα να ειναι και 3 εκατοστα μακρυτερα just in case...
Ευχαριστώ για τα σχόλια. Αν δεν βαριέσαι δες το link που είχα βάλει στο αρχικό ποστ να δεις μήπως τα δικά σου έχουν τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν εκεί. Μετά από μια εβδομάδα επικοινώνησαν μαζί μου και αρνήθηκαν να μου δώσουν πληροφορίες για τα σωληνάκια, λέγοντας ότι δεν είναι στη πολιτική τους να απαντάνε σε ερωτήσεις γιατί αυτά που λένε χρησιμοποιούνται ενάντιο ν τους στα φόρουμ... (Ίσως να αναφερόταν στο σύνδεσμο που έβαλα). Σε κάθε περίπτωση, αν και η τιμή είναι μεγάλο δέλεαρ, εμένα με χάλασε η στάση τους και δεν θα αγοράσω από εκεί.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Eλα ρε συ...για πες μου και σε ποιά χώρα ζω...? :eek:
...γιατί τα πουλάνε 300 μέτρα απ'το σπίτι μου ...:D
...κι εγώ που μιά ζωή ολάκερη ,νόμιζα ότι Μένω Ελλάδα...:cool:
:p

εχει η-σοπ η εστω κανα τηλεφωνο να ερθω σε επαφη?
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
:p

εχει η-σοπ η εστω κανα τηλεφωνο να ερθω σε επαφη?
Ναι Μητσάρα ,αυτό έψαχνα τόση ώρα ,για να σου δώσω λίνκ ,αλλά δεν βλέπω να τα εμφανίζει πλέον.
Επειδή είναι δίπλα μου ,κ τον ξέρω χρόνια ,πάντα πετάγομαι από κεί ,κ πάντα έχει ή τουλάχιστον πάντα είχε.(έχω πάρει αρκετά σετ)
Κοίταξα το e-shop του ,αλλά φαινεται ψιλοπαρατημένο https://moto-maneas.gr/homepage
Εχει παντως τηλ επικοινωνίας ,οπότε παρ'τον κ ρώτα τον.

Εναλλακτικά ,τσίμπα τα απ'εδώ
https://www.car.gr/parts/view/10036085/
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:p

εχει η-σοπ η εστω κανα τηλεφωνο να ερθω σε επαφη?
Ναι Μητσάρα ,αυτό έψαχνα τόση ώρα ,για να σου δώσω λίνκ ,αλλά δεν βλέπω να τα εμφανίζει πλέον.
Επειδή είναι δίπλα μου ,κ τον ξέρω χρόνια ,πάντα πετάγομαι από κεί ,κ πάντα έχει ή τουλάχιστον πάντα είχε.(έχω πάρει αρκετά σετ)
Κοίταξα το e-shop του ,αλλά φαινεται ψιλοπαρατημένο https://moto-maneas.gr/homepage
Εχει παντως τηλ επικοινωνίας ,οπότε παρ'τον κ ρώτα τον.

Εναλλακτικά ,τσίμπα τα απ'εδώ
https://www.car.gr/parts/view/10036085/
Το Μήτσο λες Κωστή τόση ώρα?:D
@Μητσάρας , Μήτσο πάρε τηλ το συνονόματό σου και θα σε εξυπηρετήσει σίγουρα. Πολύ καλό παιδί και καλό συνεργείο!
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Χαζεύοντας για χούφτες έπεσα πάνω σε Ιταλούς συναδέλφους και είδα αυτές:
http://www.clubtenereitalia.it/index.php/forum/4-cerco/7484645-cerco-paramani-touratech-xt660z#7557298
Greger η μάρκα, στο λίνκ που έχει η τιμή τους με τα μεταφορικά από Ιταλία είναι67-68€, μοιάζουν με τις Μουρατεκ αρκετά.
Με βλέπω να τρυπάω στο μηχανουργειο τα αντίβαρα να παραστούν ένα σπείρωμα και να βιδώνω μετά ότι θέλω.

Μέχρι να έρθουν οι μανέτες ελπίζω να μην κάνω τίποτα και να γίνουν όλα μαζί.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom