XT660Z Tenere

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
εμενα παντως τρομπα βενζινης μου μυριζει.
ιδια συμπτωματα ειχα και στο strada.3 ειχα αλλαξει παναθεμα τες.στα τελευταια της κολλαει και ξεκολαει.στις αρχες ξεκολαγε μονη της,μετα με ενα χτυπημα στη βαση της.μεχρι να κολλησει τελειως και να μη ξαναδουλεψει.
Και αυτο σωστο..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
εμενα παντως τρομπα βενζινης μου μυριζει.
ιδια συμπτωματα ειχα και στο strada.3 ειχα αλλαξει παναθεμα τες.στα τελευταια της κολλαει και ξεκολαει.στις αρχες ξεκολαγε μονη της,μετα με ενα χτυπημα στη βαση της.μεχρι να κολλησει τελειως και να μη ξαναδουλεψει.
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα εξ αρχής ρε φίλε.
Αλλά 2 μέρες τώρα δεν κάνει κιχ.
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα εξ αρχής ρε φίλε.
Αλλά 2 μέρες τώρα δεν κάνει κιχ.
Ισως γιατι δεν δπυλεψε αρκετα να ζεσταθει?
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ξεκολλησε προσωρινα,μεχρι να ξανακολλησει.λεω κανοντας μια εικασια παντα.
ακριβως ετσι μου εκανε η τελευτα τρομπα στο ρημαδι μου.κολλησε,ξεκολλησε μονη της,δουλεψε κανονικα καμια βδομαδα,ξανακολλησε,ξαναδουλεψε,ξανακολλησε,ξεκολλησε με χτυπημα,και μετα απο λιγο με αποχαιρετησε για παντα.
 

tsiou

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 950 Adventure
+1 για τρόμπα βενζίνης. Το ίδιο μου κανε στο ΚΤΜ (στη μέση της Σταδίου) και πήρε μετά από λίγο. Το ψιλιάστηκα και άλλαξα πλατίνες (μετά από μια βδομάδα που δεν είχε κάνει κιχ) και οι παλιές ήταν στραβωμένες/δεν πάταγαν καλά :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Κι εγώ για δυσλειτουργία αντλίας σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμή.
Προς το παρόν το κυκλοφορώ και δουλέυει μιά χαρά.
Αν το ξανακάνει (ελπίζω κάπου εδώ γύρω) θα προσπαθήσω να το σιγουρέψω.

Αν έχω καταλάβει καλά απο το όσο έψαξα επι του θέματος ,στο Τενερέ δεν γίνεται επισκευή της αντλίας.
ή ολόκληρο σώμα μαμά (που τσουρουφλάει)
ή αλλάζει ο μηχανισμός της αντλίας μόνο ,με αφτερ μηχανισμό ,που όλοι φαίνονται ίδιοι κ μάλλον Κινέζικοι ,αλλά κοστίζουν από....έως.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ,ας το αναφέρει.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ετσι μου λεγανε και στην aprilia οτι ειναι φιξ η τρομπα και κανει 420 ευρωπαικα και χωρις εγγυηση οτι ειναι βελτιωμενη και δε θα καει παλι.κλαην μαην δλδ.οποτε εντελει,ανοιχτηκε,αλλαχτηκε πατεντιαρικα μονο το μοτερακι,με ενα απο punto,που ηταν το ιδιο,ξαναδεθηκε,μπηκε και βζουν..τα παμε aprilia...κοστος 40€

αυτη ηταν η κυρια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
ετσι μου λεγανε και στην aprilia οτι ειναι φιξ η τρομπα και κανει 420 ευρωπαικα και χωρις εγγυηση οτι ειναι βελτιωμενη και δε θα καει παλι.κλαην μαην δλδ.οποτε εντελει,ανοιχτηκε,αλλαχτηκε πατεντιαρικα μονο το μοτερακι,με ενα απο punto,που ηταν το ιδιο,ξαναδεθηκε,μπηκε και βζουν..τα παμε aprilia...κοστος 40€

αυτη ηταν η κυρια
Αυτο μου θυμιζει το φιλτρο βενζινης του bmw που κανει 100+ευρω λογω και το βρισκεις στην MAN FILTER 20!!!!! αρκει να ξερεις τον κωδικο..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ψάχνοντας στο νετ...

Αυτό είναι ολόκληρο το σώμα της αντλίας βενζίνης του ΧΤΖ


κι αυτό είναι το σετάκι που ,αφού ανοιχτεί το σώμα ,αντικαθιστά τα προβληματικά μέρη.



Endo meTAXI...το Τενερέ δούλεψε μιά χαρά και σήμερα....
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
της εκανα 2 δωρακια τωρα τελευταια,μιας και τ αξιζει και με το παραπανω.
πρωτο ηταν το σταντ απο τους φιλους μας τους Ρουμανους της heavy duty με πολυ δυνατη τιμη για τα δεδομενα,μονο 68€ τη στιγμη που η ΥΑΜΑΗΑ ζηταει 185...οκ..ναι σιγουρα...
πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοι,μεχρι σοκολατες εβαλαν μεσα στο δεμα...
τοποθετηση σε 5 λεπτα..2 βιδες με κοντα παξιμαδι ειναι...το ελατηριο ισως ζορισει καποιους λιγο,αλλα αμα εισαι δυνατος παιχτης δεν ειναι τπτ..με ενα κατσαβιδι σαν μοχλο μπαινει πανευκολα.προσοχη μονο μη πιασει κανενα δαχτυλο.
για τα μοντελα με abs ισως φανει ενα τι ψηλοτερο απ οτι μας ειπαν και οι ιδιοι οι κατασκευαστες γιατι εχουν μια διαφορα στο υψος.
το λοιπον αυτο ειναι:


οι κολλησεις του αν και χοντροκομμενες φαινονται αρκετα ενισχυμενες..



και μια φορεμενο μετα το περας των εργασιων...



τελος,μπηκε και ενα απαραιτητο προστατευτικο φαναριου απο motoraid πολυ ποιοτικο και ευκολη εφαρμογη επισης...



και ειμαστε κομπλε προς το παρον..μεχρι τα επομενα..
σειρα βεβαια εχω εγω τωρα για πιο χωματινο εξοπλισμο..
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
πρωτο ηταν το σταντ απο τους φιλους μας τους Ρουμανους της heavy duty με πολυ δυνατη τιμη για τα δεδομενα,μονο 68€ τη στιγμη που η ΥΑΜΑΗΑ ζηταει 185...οκ..ναι σιγουρα...
πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοι,μεχρι σοκολατες εβαλαν μεσα στο δεμα...
Χαχα, κι εμένα μου είχαν σοκολατάκι! :)
Καλοτάξιδα τα νέα καλούδια!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
μια ποδια αλουμινενια θελουμε τωρα..εν καιρο..ισως αν βγαλουν οι Ρουμανοι καμια με λογικη για τα σημερινα δεδομενα τιμη.
 
Top Bottom