XT660Z Tenere

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
τα καπακια του μοτερ γτ τα ελυσες επαθες κατι??? Ανυπομονω να δω αποτελεσμα απο τα βαμμενα πλαστικα ειναι δυσκολο να κρατησει βαφη πανω σε αυτη θελει εμπειρο φανοποιο!!!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
τα καπακια του μοτερ γτ τα ελυσες επαθες κατι??? Ανυπομονω να δω αποτελεσμα απο τα βαμμενα πλαστικα ειναι δυσκολο να κρατησει βαφη πανω σε αυτη θελει εμπειρο φανοποιο!!!
Με αφορμη ΠΟΛΥ γενικου σερβις, βγηκαν τα καπακια του μοτερ για βαψιμο διοτι ειχε φουσκωσει το χρωμα αλλα ειχε και κατι περιεργες θαμπαδες, πιθανοτατα απο καποιο φαρμακο.
Ενταξει ειμαι και λιγο ψυχοπαθης με αυτα αχχαχαχαχαχα

Τα καπακια δυστυχως δεν μπορεσα να τα επαναφερω στην εργοστασιακη τους κατασταση, να αφαιρεσω το χρωμα δηλαδη και να μεινει αυτη η γκρι αποχρωση.

Και εγω εχω περιεργεια να δω ποσο θα κρατησει το βαψιμο, διοτι ειναι ειδικο χρωμα υφης που χρησιμοποιειται σε προφυλακτηρες. Μολις τελειωσουν ολες οι δουλειες, θα γραψω αναλυτικα τι και πως...
 

mantras

Μέλος
Όνομα
GIANNIS
Μοτό
TENERE600/82-660/91-660/08 KTM EXC 525
Κοπέλια καλησπέρα μετά από πολλή ψάξιμο και αρκετές ώρες στον υπολογιστή κατέληξα χωρίς να το ξέρω στο πιο πολλησυζητημενο (και όχι άδικα ) μηχανάκι στο forum . el-gato νομίζω είναι το δικό σου. Είναι το 3το τενερε που εχω στην κατοχή μου 1ο ΧΤΖ 600 από το 83 μέχρι 93 2ο 97 μέχρι και σήμερα και το καινούριο που ελπίζω να το έχω και να το οδηγώ για όσα χρονιά ακόμα μπορώ καθώς είμαι παπους, στην κατηγορία των PURO αλλα DURO
Δεν θα γράψω για της παρέμβασης πάνω της ούτε για τα έξτρα καλούδια της που την έχουν βελτίωση πολλή όσο για τη δύναμη χαμηλά και τον ήχο όταν ανοίγεις το γκαζ μετά από στροφή με 2000-2500 σαλ και φευγης μετρώντας πιστονιες. Αυτά κ αυτά με κρατάνε σ αυτήν την κατηγορία τόσα χρονιά
Κάλο βράδυ , πάντα όρθιοι
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κοπέλια καλησπέρα μετά από πολλή ψάξιμο και αρκετές ώρες στον υπολογιστή κατέληξα χωρίς να το ξέρω στο πιο πολλησυζητημενο (και όχι άδικα ) μηχανάκι στο forum . el-gato νομίζω είναι το δικό σου. Είναι το 3το τενερε που εχω στην κατοχή μου 1ο ΧΤΖ 600 από το 83 μέχρι 93 2ο 97 μέχρι και σήμερα και το καινούριο που ελπίζω να το έχω και να το οδηγώ για όσα χρονιά ακόμα μπορώ καθώς είμαι παπους, στην κατηγορία των PURO αλλα DURO
Δεν θα γράψω για της παρέμβασης πάνω της ούτε για τα έξτρα καλούδια της που την έχουν βελτίωση πολλή όσο για τη δύναμη χαμηλά και τον ήχο όταν ανοίγεις το γκαζ μετά από στροφή με 2000-2500 σαλ και φευγης μετρώντας πιστονιες. Αυτά κ αυτά με κρατάνε σ αυτήν την κατηγορία τόσα χρονιά
Κάλο βράδυ , πάντα όρθιοι
ΚαλοΤάξιδο & ΚαλοΛάσπωτο να είναι. :friendship:

Εύχομαι να έχεις Υγεία & Χρόνο ,ωστε να το χαρείς περισσότερο από τον Αλέξη ,ο οποίος ,απ'ότι ξέρω ,ο μόνος λόγος που αποφάσισε να το δώσει ,ήταν η έλειψη Χρόνου-Χρήσης.

Αν ανατρέξεις πίσω τις σελίδες ,θα βρείς πολλές πληροφορίες ,μια και ,όλη η Ιστορία του είναι εδώ μέσα.

Βγάλε κ ανέβασε κ μερικές φρέσκες φωτό να το χαζέψω λίγο ,γιατί το πεθύμησα το άτιμο.

Και να το χαίρεσαι. :l2:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κοπέλια καλησπέρα μετά από πολλή ψάξιμο και αρκετές ώρες στον υπολογιστή κατέληξα χωρίς να το ξέρω στο πιο πολλησυζητημενο (και όχι άδικα ) μηχανάκι στο forum . el-gato νομίζω είναι το δικό σου. Είναι το 3το τενερε που εχω στην κατοχή μου 1ο ΧΤΖ 600 από το 83 μέχρι 93 2ο 97 μέχρι και σήμερα και το καινούριο που ελπίζω να το έχω και να το οδηγώ για όσα χρονιά ακόμα μπορώ καθώς είμαι παπους, στην κατηγορία των PURO αλλα DURO
Δεν θα γράψω για της παρέμβασης πάνω της ούτε για τα έξτρα καλούδια της που την έχουν βελτίωση πολλή όσο για τη δύναμη χαμηλά και τον ήχο όταν ανοίγεις το γκαζ μετά από στροφή με 2000-2500 σαλ και φευγης μετρώντας πιστονιες. Αυτά κ αυτά με κρατάνε σ αυτήν την κατηγορία τόσα χρονιά
Κάλο βράδυ , πάντα όρθιοι
Καλοτάξιδο και καλολάσπωτο το εργαλείο!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Κοπέλια καλησπέρα μετά από πολλή ψάξιμο και αρκετές ώρες στον υπολογιστή κατέληξα χωρίς να το ξέρω στο πιο πολλησυζητημενο (και όχι άδικα ) μηχανάκι στο forum . el-gato νομίζω είναι το δικό σου. Είναι το 3το τενερε που εχω στην κατοχή μου 1ο ΧΤΖ 600 από το 83 μέχρι 93 2ο 97 μέχρι και σήμερα και το καινούριο που ελπίζω να το έχω και να το οδηγώ για όσα χρονιά ακόμα μπορώ καθώς είμαι παπους, στην κατηγορία των PURO αλλα DURO
Δεν θα γράψω για της παρέμβασης πάνω της ούτε για τα έξτρα καλούδια της που την έχουν βελτίωση πολλή όσο για τη δύναμη χαμηλά και τον ήχο όταν ανοίγεις το γκαζ μετά από στροφή με 2000-2500 σαλ και φευγης μετρώντας πιστονιες. Αυτά κ αυτά με κρατάνε σ αυτήν την κατηγορία τόσα χρονιά
Κάλο βράδυ , πάντα όρθιοι
Καλοτάξιδο!! Πάντα όρθιος!! Ίσως και το μοναδικό με τόσες ουσιαστικές αλλά και σωστές βελτιώσεις!
 

mantras

Μέλος
Όνομα
GIANNIS
Μοτό
TENERE600/82-660/91-660/08 KTM EXC 525
Σάς ευχαριστώ πολύ Το μηχανάκι όσο το δουλεύω τόσο το χαίρομαι τόσο εγώ όσο και αλλα μέλη της οικογένειας
 

mantras

Μέλος
Όνομα
GIANNIS
Μοτό
TENERE600/82-660/91-660/08 KTM EXC 525
προσπαθώ να ανεβάσω φώτο και μου λέει ότι Ο συγκεκριμένος τύπος αρχείου δεν είναι αποδεκτός προς μεταφόρτωση το αρχειο μου ειναι gpeg
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κοριτσαρος!
Και η γριούλα και η χοντρουλα καλές είναι!
 
Top Bottom