XT660Z Tenere

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Έπεσες στην παγίδα μου.
Τωρα θα σε περιλαβουν και θα σου τσακίσουν τα κοκκαλα :fun
Οι παλαιας κοπης ειμαστε πιο ανθεκτικοι θα επρεπε να ξερεις..
Επισης εσενα θα τσακισουν γιατι βλεπουν οτι με παρεσυρες
Χαχαχαχαχ

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
προσοχη στη βιδα ρυθμισης του ρελαντι.
μαλλον ειναι φτιαγμενη απο Χαλβάδιο και στην προσπαθεια να το ρυθμισω στραβωσε για πλακα

εντωμεταξυ στο σημειο που ειναι δεν μπαινει ουτε μυτοτσιμπιδο,ουτε χερι,ουτε κατσαβιδι σταυρωτο που υποτιθεται οτι εχει.
οποτε την πας χτυπητη σιγα σιγα.
συγκεκριμενα τη χτυπουσα απαλα απαλα με λάστιχενια ματσολα,με κατσαβιδι ισιο με στρογγυλεμενη ακρη επιτηδες και παρ ολα αυτα στραβωσε.
δλδ νταξ...

για κλαματα και η ποιοτητα της βιδας αλλα και το σημειο τοποθετησης της.

ακριβως οπως τα παλια τενερε...not...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγώ μια χαρά την βίδωνα-ξεβίδωνα ,με κατσαβίδι με μακρύ στέλεχος κ τη σωστή μύτη.
Αλλωστε ,μιλάμε για πολύ μικρή +- γωνία στρέψης .

Αν την πήγες κοπανιστή ,λογικό να στραβώσει.
Σ'ένα λεπτό λαμάκι εδράζεται ,κ στέκεται στη θέση της υπό την τάση ενός μικρού ελατηρίου.

Kάτι έκανες λάθος Μήτσε.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eαν ειναι το ιδιο με το ΧΤΖ750 που ποτε δεν φτανεις στη βιδα ρελαντι εαν δεν λυσεις ντεποζιτο, η πατεντα μου μπορει να βοηθησει.

Στο 750 εχω βαλει ενα κομματι απο λαστιχο ποτίσματος που στη μια του ακρη ειναι φορεμενο στη βιδα ρυθμιστη ρελαντι, σφιγγμενο πανω της με μικρο κολιεδακι. Το αλλο ακρο βγαινει στο πλαι της μηχανης, μεταξυ ντεποζιτου και καμπανας. Επειδη το λαστιχο ειναι ευκαμπτο παιρνει την καταλληλη καμπυλη για να παρει στροφη, αλλα ειναι αρκετα στιβαρο ωστε περιστρεφοντας το στην ακρη που βγαινει εξω να περιστρεφει ανετα τη βιδα του ρελαντι.
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπερα παρεα, εχω διαβασει ολες τις σελίδες του θεματος επειδη θέλω να γινω κατοχος του περιφημου τενερε. Θα ήθελα τα φώτα σας, στο τι πρεπει να προσεξω όταν κοιταξω μεταχειρισμένο, επισης θα ηθελα να εχω μονιμη μπαγκαζιερα για το κρανος, τι ωραιο θα προτεινατε
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλησπερα παρεα, εχω διαβασει ολες τις σελίδες του θεματος επειδη θέλω να γινω κατοχος του περιφημου τενερε. Θα ήθελα τα φώτα σας, στο τι πρεπει να προσεξω όταν κοιταξω μεταχειρισμένο, επισης θα ηθελα να εχω μονιμη μπαγκαζιερα για το κρανος, τι ωραιο θα προτεινατε
ο ειδικος για ''μπαουλα'' ειναι ο gsmaniac ...:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπερα παρεα, εχω διαβασει ολες τις σελίδες του θεματος επειδη θέλω να γινω κατοχος του περιφημου τενερε. Θα ήθελα τα φώτα σας, στο τι πρεπει να προσεξω όταν κοιταξω μεταχειρισμένο, επισης θα ηθελα να εχω μονιμη μπαγκαζιερα για το κρανος, τι ωραιο θα προτεινατε
Καλώς ήρθες στο advride.
Η μόνιμη Μπαγκαζιέρα είναι ένα άσχημο κουτί που χαλάει όλες τις μοτοσυκλέτες.
Στα του Τεχνικου ελέγχου για την αγορά ενός tenere, έχουμε πολλά αγόρια που θα σε κατατοπισουν.
Εύχομαι τα καλύτερα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλώς ήρθες στο advride.
Η μόνιμη Μπαγκαζιέρα είναι ένα άσχημο κουτί που χαλάει όλες τις μοτοσυκλέτες.
Στα του Τεχνικου ελέγχου για την αγορά ενός tenere, έχουμε πολλά αγόρια που θα σε κατατοπισουν.
Εύχομαι τα καλύτερα
απαντηση που ''δειχνει'' αγγλο ευγενη....
σε περιμενα να μιλησεις πιο ''λαικα''....

:UH::ha:ha:ha
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
O,τι κουτι και να βαλεις, ασχημο θα ειναι. Επισης ο,τι κουτι και να βαλεις, εαν καποιος θελει να το ανοιξει, θα το ανοιξει. Αρα παρε μια απλη , φθηνη μπαγκαζιερα, ειτε Givi ειτε Κappa. Για τις βολτες και τα ταξιδια καλο θα ηταν να τη βγαζεις, επηρεαζει τη συμπεριφορα της μηχανης. Εαν πας χωμα σιγουρα να τη βγαλεις, γιατι θα την ψαχνεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αυτοί οι μαντράδες ρε πστμ 10.000 χιλιόμετρα 11 χρόνων μηχανάκι, είναι δυνατόν;;;;Βγαίνει 900 χιλιόμετρα το χρόνο δηλαδή για ποσό βλάκες περνάνε τους πελάτες τους;;;
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Γ αυτο το έστειλα, μου φαίνεται περιεργο, ειδικα βαδη των ημερομηνιων του σερβις.. Τι θυμίζει;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχει αλλαγμένο μπροστινό και μάλλον ανακατασκευασμένη πίσω ανάρτηση. Θέλει προσοχή. Πρώτον γιατί αν δεν έχει γίνει σωστή δουλειά μπορεί να έχει επηρεαστεί η γεωμετρία και συμπεριφορά της μηχανής. Δεύτερον δεν μου αρέσει η τέταρτη φωτογραφία που φαίνεται το φτερό να "χάνει" σε σχέση με το τρόχο (μη τυχόν και έχει "πάρει", αλλά μπορεί και να θέλει απλώς μια ευθυγράμμιση από τις τιμονόπλακες με τον άξονα του τροχού).

Τα χλμ θα τα τσεκάρεις με το βιβλίο σέρβις και τις σφραγίδες του. Ελπίζω να μην έχει τις δικές του σφραγίδες γιατί θα είναι ύποπτο. Αν είναι από αλλού παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς. Ζητάς οπωσδήποτε να δεις τα αντίγραφα από τα ΚΤΕΟ.
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Οπως το φαντάζομουν δηλαδη..μαλιστα, παιρνω αμεσα τηλέφωνο τα συνεργεία που εχουν κανει το σερβις και μοκις ευκαιρησω θα παω απο κοντα να το δω και να δω τα χαρτιά του κτεο
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Χωρις να θελω να παρω καποιον στο λαιμο μου.. Υπηρχε ενα πανομοιοτυπο στο Car, πριν απο ενα ετος και βαλε.
Οταν λεω πανομοιοτυπο (για να μην πω το ιδιο και παρεξηγηθω), εννοω ειχε το ιδιο μπροστινο, το ιδιο φτερο και ειχε ΝΟΜΙΖΩ, γυρω στις 100.000 χλμ.

Και αυτο να μην ηταν ομως, ειναι υπερβολικα λιγα τα χλμ του.
 

chaosm

Μέλος
Είναι τόσο χαζοί; έχουν ξεκινήσει να κόβουν τα ΚΤΕΟ για γυρισμένα χλμ κ αυτοί το χαβά τους. Δλδ αν σου το κόψουν κ πας από κει μετά τι θα σου πει; το κλασικό πήγαινε βρες τον προηγούμενο; κ αυτός μετά λέγεται επαγγελματίας;

Κ μου αρέσει που γράφει μέσα.

ΟΛΑ ΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ! (ΑΤΡΑΚΑΡΙΣΤΟΥ-ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ-ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕΡΩΝ)

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom