XT660Z Tenere

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
το παραγγειλες;;;; δεν βλεπω να υπαρχει για το xt αλλα μου καρφωθηκε μια ιδεα για αναρτηση τενερε στο χτ! διπλα δισκοφρενα
Ναι το παρήγγειλα.
Για το χτ δινει ο οφ δε ροαντ τελεια ντε. Αλλα η τιμη τους δεν ειναι δελεαστική...
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
το παραγγειλες;;;; δεν βλεπω να υπαρχει για το xt αλλα μου καρφωθηκε μια ιδεα για αναρτηση τενερε στο χτ! διπλα δισκοφρενα
Στο έχω πει ότι έχω κρατήσει τα πάντα οπότε άμα θες κάνεις και δοκιμή!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Στο έχω πει ότι έχω κρατήσει τα πάντα οπότε άμα θες κάνεις και δοκιμή!
Χθες τα χάζευα στο car..... Αλλά είμαι τόσο αναποφασιστος που δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω...... Ευχαριστώ πάντως για την υπενθυμηση

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Υπάρχουν μεταλλικές βίδες που αντικαθιστούν τις πλαστικές γιατί αυτές χαλαρώνουν;;




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Θα ήθελα μια απάντηση από.... έμπειρους γνώστες.

Πίσω ζαντα από Xt660 ταιριάζει ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΝΤΑ στο tenere xtz 660;

Σκέφτομαι τη λύση 2ης ζάντας πίσω με ασφαλτινο ελαστικό για μεγάλα ταξίδια φορτωμένος.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Υπάρχουν μεταλλικές βίδες που αντικαθιστούν τις πλαστικές γιατί αυτές χαλαρώνουν;;




Sent from my iPhone using Tapatalk
Προφανώς.
Πάρε μια στο χέρι και πήγαινε σε ένα κατάστημα.
Αν και οι πλαστικές υποτίθεται είναι εκεί για να κοπούν και να μη προκαλέσουν μεγαλύτερη ζημια
 

SunFizz

Μέλος
Περιοχή
Mytilini
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Tenere 660 2012
Αν βάλεις μεταλλικές πρόσθεσε και λαστιχοροδελα στην βίδα για να μην σου σπάσει η ζελατίνα με τους κραδασμούς.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θα ήθελα μια απάντηση από.... έμπειρους γνώστες.

Πίσω ζαντα από Xt660 ταιριάζει ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΝΤΑ στο tenere xtz 660;

Σκέφτομαι τη λύση 2ης ζάντας πίσω με ασφαλτινο ελαστικό για μεγάλα ταξίδια φορτωμένος.
ΝΑΙ. Ταιριάζει.
Είχα πάρει μία από ΧΤ660R ,κ την είχα μόνιμα με χωμάτινο ελαστικό.
Στην μαμά (μαύρη) είχα μόνιμα ασφάλτινο.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!
Σε εμένα θα παίξει το αντίθετο.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Και άλλη μία ερωτηση σχετικα με τη ζάντα.
Είναι επίσης ίδια και με του x;
Δηλαδή x,r και z έχουν την ίδια ακριβώς πίσω ζάντα;
 

SunFizz

Μέλος
Περιοχή
Mytilini
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Tenere 660 2012
Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος αν η συνδεσμολογία στην αντλία του τεποζιτου είναι έτσι??
Δηλαδή η πράσινη φίσα πίσω και η άσπρη μπροστά


Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Vag1979

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλις
Μοτό
Κawasaki klx250
Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Βαγγέλης και ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Σκοπεύω να αγορασω μια μεταχειρισμένη yamaha xt660z tenere του 2012, 56000χλμ πανω κατω. Θα την παω στο δικο μου συνεργά για να την ελέγξει. Παρόλα αυτά μπορεί κάποιος να καταθέσει την εμπειρία του για αυτη τη μηχανή; Υπάρχει κατι ιδιαιτερο που πρέπει νά προσέξω πριν αλλα και μετα την αγορά μου; Ειχα πριν μια kawasaki klx 250 και ειπα να ανεβω επιπεδο πλεον. Η χρηση που κανω ειναι μεσα στην πολη, σε χωματοδρομους νησια κλπ, αλλα και ταξιδια στα περιξ της πολης, αλλα τωρα με την tenere θελω να απομακρυνθω και περισσοτερο. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εδώ είσαι Βαγγέλη.. Μάλλον θα λυθούν όλες οι απορίες σου


Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Βαγγέλης και ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Σκοπεύω να αγορασω μια μεταχειρισμένη yamaha xt660z tenere του 2012, 56000χλμ πανω κατω. Θα την παω στο δικο μου συνεργά για να την ελέγξει. Παρόλα αυτά μπορεί κάποιος να καταθέσει την εμπειρία του για αυτη τη μηχανή; Υπάρχει κατι ιδιαιτερο που πρέπει νά προσέξω πριν αλλα και μετα την αγορά μου; Ειχα πριν μια kawasaki klx 250 και ειπα να ανεβω επιπεδο πλεον. Η χρηση που κανω ειναι μεσα στην πολη, σε χωματοδρομους νησια κλπ, αλλα και ταξιδια στα περιξ της πολης, αλλα τωρα με την tenere θελω να απομακρυνθω και περισσοτερο. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Αυτό που -θεωρώ ότι- εννοούσε ο "σοφός γέροντας" ,είναι το ....πάρ'το από την αρχή ,το συγκεκριμένο θέμα ,για να σου λυθούν οι απορίες.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Βαγγέλης και ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Σκοπεύω να αγορασω μια μεταχειρισμένη yamaha xt660z tenere του 2012, 56000χλμ πανω κατω. Θα την παω στο δικο μου συνεργά για να την ελέγξει. Παρόλα αυτά μπορεί κάποιος να καταθέσει την εμπειρία του για αυτη τη μηχανή; Υπάρχει κατι ιδιαιτερο που πρέπει νά προσέξω πριν αλλα και μετα την αγορά μου; Ειχα πριν μια kawasaki klx 250 και ειπα να ανεβω επιπεδο πλεον. Η χρηση που κανω ειναι μεσα στην πολη, σε χωματοδρομους νησια κλπ, αλλα και ταξιδια στα περιξ της πολης, αλλα τωρα με την tenere θελω να απομακρυνθω και περισσοτερο. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Βαγγέλη για το KLX250 ποια είναι η άποψή σου ??? Τι μοντέλο είχες ??? Είχες θέματα με το μοτέρ??? Το σκέφτομαι να το πάρω μόνο για χώμα........μην μπλέξω με εντουρο αγωνιστικα..........
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οι φωτογραφιες στα πρωτα post (του el-Gatto) δεν προβαλλονται. Υπαρχει καποιο θεματακι;
ειναι τσιπης φραγκοφονιας...
δεν πληρωσε την tinypic και τον ''σουταραν'' οξω...

:muted::ha
 

black sheep

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Vstrom 650 Xt
Βαγγέλη για το KLX250 ποια είναι η άποψή σου ??? Τι μοντέλο είχες ??? Είχες θέματα με το μοτέρ??? Το σκέφτομαι να το πάρω μόνο για χώμα........μην μπλέξω με εντουρο αγωνιστικα..........
Αν μιλάμε για το ψεκαστο είχα το μοντέλο του 2010. Πολύ εύκολο μηχανάκι, ωραίες αναρτήσεις για χώμα, καλά φρένα, ότι πρέπει για χομπιστικο χώμα.
Τα αρνητικά του είναι η δύναμη που απουσιάζει καθότι 22 ονομαστικά αλογα και για εμένα προσωπικά μάλλον μικρό καθότι 1.90
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Εκανα τη μλκια και πήρα μια yuasa ytz10s αντι για YT9B-BS. Εχει δοκιμασει κανεις να την χωρέσει βγάζοντας την βάση της μπαταρίας ή τσαμπα θα παιδευτω;
 
Top Bottom