XT660Z Tenere

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Θα διαφωνησω μαζι σου για το "τριχες" και θα συμφωνησω μερικως μαζι σου για το "τσαμπα λεφτα"
Εννοωντας οτι τα ricor intiminators βελτιωνουν την λειτουργεια του μπροστινου αλλα οχι τοσο για τα λεφτα που στοιχιζουν (200+ αν δεν κανω λαθος)

Τα πηρα μεταχειρισμενα και τα εβαλα στο transalp οποτε εχω και εγω αποψη για την λειτουργια τους
Δεκτή και σεβαστή εννοείται η άποψη σου.Οσο αφορά την δυσαρέσκειά μου για τα εν λόγω βαλβιδακια,να πω τα εξής..
Σε τοποθέτηση μια φορά κι έναν καιρό σε στρομ, ναι δημιουργούν την αίσθηση της απόσβεσης και εν μέρει την κάνουν.Ομως τα λάδια τα σκίζει πολύ γρήγορα και γίνονται νερό, και μιλάω για 5αρι φουλ συνθετικό. Άλλοι άλλαζαν ροδελες(τις βάφτισαν και με το όνομά αυτού που το προτοεκανε....ελεος..δλδ)άλλοι άνοιγαν τις θυρίδες επάνω λίγο παραπανω και γενικα όλοι ψάχνανε να βρουν το κουτί με τα σπίρτα που λέω γω..
Τεσπα τα έβγαλα, τα πούλησα, έβαλα 15αρι λάδι και άφησα το μπροστινό στην ησυχία του Αφού το χα το μηχανάκι για πούλημα.
Ολοκληρωμένη λύση είναι σύστημα cartridge το οποίο κοστίζει αλλά αξίζει.
Αυτά.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεκτή και σεβαστή εννοείται η άποψη σου.Οσο αφορά την δυσαρέσκειά μου για τα εν λόγω βαλβιδακια,να πω τα εξής..
Σε τοποθέτηση μια φορά κι έναν καιρό σε στρομ, ναι δημιουργούν την αίσθηση της απόσβεσης και εν μέρει την κάνουν.Ομως τα λάδια τα σκίζει πολύ γρήγορα και γίνονται νερό, και μιλάω για 5αρι φουλ συνθετικό. Άλλοι άλλαζαν ροδελες(τις βάφτισαν και με το όνομά αυτού που το προτοεκανε....ελεος..δλδ)άλλοι άνοιγαν τις θυρίδες επάνω λίγο παραπανω και γενικα όλοι ψάχνανε να βρουν το κουτί με τα σπίρτα που λέω γω..
Τεσπα τα έβγαλα, τα πούλησα, έβαλα 15αρι λάδι και άφησα το μπροστινό στην ησυχία του Αφού το χα το μηχανάκι για πούλημα.
Ολοκληρωμένη λύση είναι σύστημα cartridge το οποίο κοστίζει αλλά αξίζει.
Αυτά.
Πιθανοτατα εχεις δικιο για την καταπονηση του λαδιου Αλλα το ποσο καταπονουνται εξαρταται και απο την ποιοτητα του λαδιου Για παραδειγμα τα belray που δοκιμασα (χωρις τα ricor) καποτε "εσπαγαν" απαραδεκτα γρηγορα ενω τα WP oχι
Και επαναλαμβανω οτι για αυτο που προσφερουν ειναι παααααρα πολυ ακριβα αυτα τα μαραφετια Και με το δεδομενο οτι η αναρτηση δεν μεταμορφωνεται αλλα απλα βελτιωνεται η ζυγαρια πραγματι γερνει προς το δεν αξιζει η αγορα τους
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για δώσε μας πληροφορίες Κωστή
Ενα μεγαλο μειον τους, εκτος βεβαια απο την τιμη τους, ειναι οτι προφορτιζουν τα ελλατηρια κατα 1,5 εκατ. (οσο ειναι και αυτα) Και αν τα ελλατηρια δεν ειναι σκετα αλλα υπαρχουν και αποστατες τοτε ΟΚ, απλα μπαινουν μικροτεροι αντιστοιχα αποστατες και ολα καλα Αν ομως δεν υπαρχουν αποστατες τοτε το 1,5 εκ. προφορτιση πιθανοτατα ειναι υπερβολικη

Στην πραξη τωρα εκει που εγω ειδα σαφη διαφορα ηταν στην συμπεριφορα του μπροστινου στα βιαια κοπανηματα στις πετρες (εκει ομως, στα κατηφορικα πετρωδη, ειχα συνηθως προβλημα) Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ξεχναω οτι τα εχω Αρα αν καποιος κινειται μονο σε απλους χωματοδρομους ποσο μαλλον σε ασφαλτο νομιζω δεν τα χρειαζεται
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Θα διαφωνησω μαζι σου για το "τριχες" και θα συμφωνησω μερικως μαζι σου για το "τσαμπα λεφτα"
Εννοωντας οτι τα ricor intiminators βελτιωνουν την λειτουργεια του μπροστινου αλλα οχι τοσο για τα λεφτα που στοιχιζουν (200+ αν δεν κανω λαθος)

Τα πηρα μεταχειρισμενα και τα εβαλα στο transalp οποτε εχω και εγω αποψη για την λειτουργια τους
Συμφωνώ και εγώ ότι δεν είναι τρίχες. Προσωπικά έχω τα raceteck emulators (που είναι παραπλήσια με τα παραπάνω, με πολύ χαμηλότερη όμως τιμή) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
Καλημερα,team!!
Ειμαι προς αγορα μεταλλικης ποδιας...
οι περισσοτεροι την εχετε κανει την αλλαγη απο την εργοστσιακη..
Τι προτεινεται?? touratech την κανονικη σε μεγεθος η givi την μεγαλη??
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ε η λογικη λεει για καλυτερη προστασια,τη μεγαλη.
εγω ας πουμε εχω τη μικρη της τουρατεκ,δεν ειχα μεχρι στιγμης θεμα,αλλα αφηνει πχ την αντλια του νερου εκτεθημενη.
 

dimitris_

Μέλος
Περιοχή
Ξανθη
Όνομα
Dimitris
Μοτό
xt660z, '08
Εγώ έχω βάλει το προστατευτικό κάγκελο της Yamaha το οποίο καλύπτει και την αντλία νερού.
Μεταλλική ποδιά δεν έχω βάλει.
Αν βάλω έχω την αίσθηση πως μόνο η μικρή μπορεί να κουμπώσει από την στιγμή που υπάρχει το προστατευτικό κάγκελο.
Αν δεν είχα το κάγκελο θα πήγαινα για την μεγάλη.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Σπάμ όν:
Εάν κάποιος δεν θέλει το κάγκελο της ΓιαμάχαΣ και τον ενοχλεί ας μου ρίξει ένα σήμα εάν θέλει να το αποχωριστεί σε κάποια λογική τιμή!
Σπάμ όφ.
 

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
Εγώ αφαιρω και το κάγκελο το yamaha και τα givi τα πάνω γιατί δεν μπαίνει η μεταλλική...
Λογικά λέω προς μεταλλική givi μεγάλη και για προστασία τρόμπας νερού..
Γιατί touratech μεγάλη είναι λίγο απλησιαστη η τιμή..


Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Παίδες και εγώ από σήμερα κάτοχος Xt 660z
Μετά από πολύ διαπραγματευση με τον Alex 660z τα βρήκαμε.
Του έδωσα τους δύο κυλίνδρους μου και μου έδωσε τον ένα αχχαχαχαχχαχ

Εντάξει μου το έφερε με τις λασπιτσες αλλά Νταξει, είπαμε τα του νοου ας μπετερ και είμαστε μια χαρά

Το απόγευμα ξεκινάει γδυσιμο και πλυσιμοοοοοο


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Παίδες και εγώ από σήμερα κάτοχος Xt 660z
Μετά από πολύ διαπραγματευση με τον Alex_660z τα βρήκαμε.
Του έδωσα τους δύο κυλίνδρους μου και μου έδωσε τον ένα αχχαχαχαχχαχ

Εντάξει μου το έφερε με τις λασπιτσες αλλά Νταξει, είπαμε τα του νοου ας μπετερ και είμαστε μια χαρά

Το απόγευμα ξεκινάει γδυσιμο και πλυσιμοοοοοο


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
κωστη καλη συνεχεια με το τενερονι....
οσο για τον αλεξ..... μαλλον θα παει για τριτο παιδι.... πολλη η τεστοστερονη με το περτικαλι....

καλους δρομους και στους δυο σας....

:trt::trt::friendship::friendship::friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παίδες και εγώ από σήμερα κάτοχος Xt 660z
Μετά από πολύ διαπραγματευση με τον Alex_660z τα βρήκαμε.
Του έδωσα τους δύο κυλίνδρους μου και μου έδωσε τον ένα αχχαχαχαχχαχ

Εντάξει μου το έφερε με τις λασπιτσες αλλά Νταξει, είπαμε τα του νοου ας μπετερ και είμαστε μια χαρά

Το απόγευμα ξεκινάει γδυσιμο και πλυσιμοοοοοο


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλοτάξιδο Κωστή...!!!
Καλοτάξιδο και στον Άλεξ Alex 660z που μάλλον θα πρέπει να αλλάξει και nick name...!!!:laugh:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
κωστη καλη συνεχεια με το τενερονι....
οσο για τον αλεξ..... μαλλον θα παει για τριτο παιδι.... πολλη η τεστοστερονη με το περτικαλι....

καλους δρομους και στους δυο σας....

:trt::trt::friendship::friendship::friendship:
Ευχαριστω πολυ!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ευχαριστω πολυ!!!
θα με ευχαριστησεις στην Πατρα...
με σουβλακια - μπυρες - γλυκακι κλπ... κλπ...
για τα καλοριζικα αδελφακι... καταλαβαινεις ...
:friend:
:ha:ha:ha
 

Hipi_lolo

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Xtz tenere 660
Καλές βόλτες και να το ευχαριστηθείς σου εύχομαι..
Το πορτοκαλί από Πάτρα είχες που έλεγε ανταλλαγή???
Το λιγουρευομουν αλλά δεν ήθελα να αποχωριστώ το tenere!!

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλές βόλτες και να το ευχαριστηθείς σου εύχομαι..
Το πορτοκαλί από Πάτρα είχες που έλεγε ανταλλαγή???
Το λιγουρευομουν αλλά δεν ήθελα να αποχωριστώ το tenere!!

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:yes::yes::yes:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλές βόλτες και να το ευχαριστηθείς σου εύχομαι..
Το πορτοκαλί από Πάτρα είχες που έλεγε ανταλλαγή???
Το λιγουρευομουν αλλά δεν ήθελα να αποχωριστώ το tenere!!

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ω ναι! Σε ευχαριστω!!
 
Top Bottom