XT660Z Tenere

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Καλησπέρα,

Θέλω top case για το τενερε που να χωράει 2 full face κράνη.
Ιδανικά μεταλλικό (μου κάθετε καλύτερα στο μάτι). Το πλάνο ειναι να πάρω και βάση για να μπορώ να το βγάζω και να βάζω σάκο.
Έχουμε καμία πρόταση;

( ξέρω θα πέσει κράξιμο οτι ειναι άσχημο και τα σχετικά με το μπαούλο αλλά είναι πολύ βολικό το άτιμο για κάθε μέρα.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Γνώμη μου, σε αυτό το μηχανάκι δεν ταιριάζει βαλίτσα που χωράει δυο κράνη, ανεξάρτητα από το υλικό κατασκευής της. Στο Τ7 έβαλα την "μικρή" αλουμινίου 48 λίτρα αν θυμάμαι καλα. Ενα κράνος το χωράει ακόμα και με γείσο. Πόσες φορές έχεις ανάγκη να κλειδώσεις δυο κράνη;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
3-4 Φορές την εβδομάδα θα χρειαστεί σίγουρα (ίσως και παραπάνω) όσο έχει καλό καιρό κινούμαστε με το μηχανάκι.
Κλείνω προς αυτή: Topcase Givi E43 lt. Monolock μαύρη που δεν είναι τόσο μεγάλη ,είναι οκ για δύο κράνη και δεν ξεφεύγει και η τιμή.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν έχεις καταλήξει πηγαινε στο κατάστημα με τα δυο κράνη και δοκίμασε να τα βάλεις μέσα. Επειδή τα κρανη στις φωτογραφίες δεν ειναι ιδια με τα δικά σου, βεβαιώσου οτι μπαίνουν και κλείνει. Μου έχει τύχει παλιότερα σε μεγάλη βαλίτσα που χώραγε 2 full face κρανη, τα δικά μου να τα χωράει στριμωχτα και το ένα μεσα στο άλλο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι...
ε ναι, γιατί να μην αφήσεις το κράνος σου στα χέρια του κάθε μλκ στο δρόμο, να το κάνει τασάκι, να κλέψει ζελατίνες, να κάνει οποιαδήποτε βλακεία "για πλάκα" χαχαχαχαχα χωρατό τι σκάρωσε πάλι ο άτιμος. Ή πες ότι δεν το πειράζει κανείς, αλλά σκονίζεται, βρέχεται, παγώνει ή καίγεται από τον ήλιο.

Ασφάλεια δεν δίνει ούτε αυτό (κόβεται σε δευτερόλεπτα) ούτε η βαλίτσα (ανοίγει σε δευτερόλεπτα) αλλά τουλάχιστον με την βαλίτσα δεν είναι εκτεθειμένο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ε ναι, γιατί να μην αφήσεις το κράνος σου στα χέρια του κάθε μλκ στο δρόμο, να το κάνει τασάκι, να κλέψει ζελατίνες, να κάνει οποιαδήποτε βλακεία "για πλάκα" χαχαχαχαχα χωρατό τι σκάρωσε πάλι ο άτιμος. Ή πες ότι δεν το πειράζει κανείς, αλλά σκονίζεται, βρέχεται, παγώνει ή καίγεται από τον ήλιο.

Ασφάλεια δεν δίνει ούτε αυτό (κόβεται σε δευτερόλεπτα) ούτε η βαλίτσα (ανοίγει σε δευτερόλεπτα) αλλά τουλάχιστον με την βαλίτσα δεν είναι εκτεθειμένο.
Τι όνειρα βλέπεις αγορι μου??
Φυσικά δεν το αφήνεις με βροχή δεμένο πάνω στη μηχανή, πρώτη φορά ακούω για τασακι(δεν μου έχει τύχει ποτέ), ούτε μου έχουν κλέψει ζελατίνες.
Για την σκόνη φροντίζω να το σκονιζω περισσότερο εγώ από την ατμόσφαιρα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι όνειρα βλέπεις αγορι μου??
Φυσικά δεν το αφήνεις με βροχή δεμένο πάνω στη μηχανή, πρώτη φορά ακούω για τασακι(δεν μου έχει τύχει ποτέ), ούτε μου έχουν κλέψει ζελατίνες.
Για την σκόνη φροντίζω να το σκονιζω περισσότερο εγώ από την ατμόσφαιρα.
Μην το πιάσουμε αυτό με τα όνειρα, θα γελάμε μέχρι να σκάσουμε.

Δυστυχώς τα εκτεθειμένα κράνη, ειδικά σε περιοχές με κίνηση κόσμου, τα έχω δει πολλάκις βανδαλισμένα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην το πιάσουμε αυτό με τα όνειρα, θα γελάμε μέχρι να σκάσουμε.

Δυστυχώς τα εκτεθειμένα κράνη, ειδικά σε περιοχές με κίνηση κόσμου, τα έχω δει πολλάκις βανδαλισμένα.
Είστε αλήτες στα Β.Π
Εδω χαμου το ποπολο κλέβει όλο το εργαλειο, σιγά μην ασχοληθεί με το κράνος... Ναουμε
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
ε ναι, γιατί να μην αφήσεις το κράνος σου στα χέρια του κάθε μλκ στο δρόμο, να το κάνει τασάκι, να κλέψει ζελατίνες, να κάνει οποιαδήποτε βλακεία "για πλάκα" χαχαχαχαχα χωρατό τι σκάρωσε πάλι ο άτιμος. Ή πες ότι δεν το πειράζει κανείς, αλλά σκονίζεται, βρέχεται, παγώνει ή καίγεται από τον ήλιο.

Ασφάλεια δεν δίνει ούτε αυτό (κόβεται σε δευτερόλεπτα) ούτε η βαλίτσα (ανοίγει σε δευτερόλεπτα) αλλά τουλάχιστον με την βαλίτσα δεν είναι εκτεθειμένο.
Και ξεχασες να αναφερεις κατι τυπους, που ¨ασφαλιζουν¨ το κρανος τους στην ροδα της μηχανης!!!!!!!
Εχω δει γατα να κατουραει σε κρανος που ειναι στη ροδα :mkms:!!!!!!!!!!!!
 

Kas91

Μέλος
Όνομα
Σιμος
Μοτό
Honda Innova 125
Φίλος έχει βρει χαρτί από πιτόγυρο μέσα, δεν λέω ότι αν θέλει να σπάσει ένας την βαλίτσα δεν μπορεί αλλα νομίζω οτι είναι πιο ασφαλή η βαλίτσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Φίλος έχει βρει χαρτί από πιτόγυρο μέσα, δεν λέω ότι αν θέλει να σπάσει ένας την βαλίτσα δεν μπορεί αλλα νομίζω οτι είναι πιο ασφαλή η βαλίτσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλος απο δω , εχει βρει λαδοκολα στον τεντωτηρα καδενας....

ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ....

:roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Διαβασα καλα λογια. Οταν θα έρθει θα σου πω εντυπώσεις...
το παραγγειλες;;;; δεν βλεπω να υπαρχει για το xt αλλα μου καρφωθηκε μια ιδεα για αναρτηση τενερε στο χτ! διπλα δισκοφρενα
 
Top Bottom