Yamaha dt 125

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Σκεφτόμουν μέχρι 1500...μιας και θα είναι για μια 2 Κυριακές το μήνα και κυρίως για βάτους χωματόδρομους χωραφοδρομους κάμποσους μέχρι να μπω λίγο στο πνεύμα....επίσης σε βάθος 2ετιας σκέφτομαι για καινούργια μότο οπότε γι'αυτό έλεγα να μείνω χαμηλά σε budget σε αυτή τη μοτο

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Σκεφτόμουν μέχρι 1500...μιας και θα είναι για μια 2 Κυριακές το μήνα και κυρίως για βάτους χωματόδρομους χωραφοδρομους κάμποσους μέχρι να μπω λίγο στο πνεύμα....επίσης σε βάθος 2ετιας σκέφτομαι για καινούργια μότο οπότε γι'αυτό έλεγα να μείνω χαμηλά σε budget σε αυτή τη μοτο

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οπότε λογικά ψάχνεις κάτι σαν κι αυτό...https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/31443577-yamaha-ttr-250.....ότι κι αν βρεις σε καλύτερη κατάσταση, xr 250, klx 250 ttr 250 dr 250 κι αν προσανατολίζεσαι σε καινούριο για μετά κάνε υπομονή. βγήκε το καινούριο klx 300 με φώτα κανονικά για δρόμο και λογικά θα ρθει κι ευρώπη.
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Οπότε λογικά ψάχνεις κάτι σαν κι αυτό...https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/31443577-yamaha-ttr-250.....ότι κι αν βρεις σε καλύτερη κατάσταση, xr 250, klx 250 ttr 250 dr 250 κι αν προσανατολίζεσαι σε καινούριο για μετά κάνε υπομονή. βγήκε το καινούριο klx 300 με φώτα κανονικά για δρόμο και λογικά θα ρθει κι ευρώπη.
Car.gr - Yamaha TTR 250 '98 4GY
Οτι κι αν βρεις κάνε παζάρι πριν το πάρεις. Ζητάνε ότι θέλουν.
 

doctoras

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Chris
Μοτό
GSX250R
οτι βρεις σε καλή κατάσταση,
εγώ θα συνιστούσα dt125 (το είχα) γιατί είναι άθραυστα και καινε μικτή χρήση 5lt/100km μπορούν ευκολά να σκαρφαλώσουν οπουδήποτε εκτός δρόμου, πολύ χαμηλό κόστος συντήρησης και φιλικό για αρχάριο για να μη φάς κανα πόδι (ιδιαίτερα αν είσαι προχωρημένης ηλικίας)
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
οτι βρεις σε καλή κατάσταση,
εγώ θα συνιστούσα dt125 (το είχα) γιατί είναι άθραυστα και καινε μικτή χρήση 5lt/100km μπορούν ευκολά να σκαρφαλώσουν οπουδήποτε εκτός δρόμου, πολύ χαμηλό κόστος συντήρησης και φιλικό για αρχάριο για να μη φάς κανα πόδι (ιδιαίτερα αν είσαι προχωρημένης ηλικίας)
Θεωρώ πως για αυτό που θέλω να κάνω προς το παρών και το dt 125 την κάνει την δουλειά μ...31 χρόνων είμαι σε καλή φυσική κατάσταση και κιλά γενικά οπότε οκ άσε που δεν είμαι για τραυματισμούς με 2 παιδιά Ταρζάν που εχω χαχαχαχ.

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500

Aν πηγαινες σε κατι τετοιο? να σε καλυπτει και στο μελλον.
Ας μας πει ο kordix ποσο φιλικο μπορει να ειναι για αρχαριο.

ΥΓ Δεν εχω καμια σχεση με τον πωλητή
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Aν πηγαινες σε κατι τετοιο? να σε καλυπτει και στο μελλον.
Ας μας πει ο kordix ποσο φιλικο μπορει να ειναι για αρχαριο.

ΥΓ Δεν εχω καμια σχεση με τον πωλητή

Δεν κάνει, είναι το E και έχει ύψος σέλας 975. Οι αναρτήσεις του είναι πολύ σκληρές και έχει γεωμετρία δύσκολη.

Το μοτέρ είναι καλό, έχει δύναμη παντού αλλά για να δουλέψει το μηχανάκι θέλει γκάζι.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Ίσως ένα ΚΜΧ200 ταιριαζει καλύτερα σε νεοεισερχόμενο στο χώμα, είναι όχι πολύ ψηλό (865mm), δίχρονο και συνάμα ταξιδιάρικο που σημαίνει ότι πάς 100-150km και μπαίνεις χώμα μετά άνετα
Παίζουν στο 1000άρικο
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ίσως ένα ΚΜΧ200 ταιριαζει καλύτερα σε νεοεισερχόμενο στο χώμα, είναι όχι πολύ ψηλό (865mm), δίχρονο και συνάμα ταξιδιάρικο που σημαίνει ότι πάς 100-150km και μπαίνεις χώμα μετά άνετα
Παίζουν στο 1000άρικο
Αμα μιλάει η εμπειρία... ;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ίσως ένα ΚΜΧ200 ταιριαζει καλύτερα σε νεοεισερχόμενο στο χώμα, είναι όχι πολύ ψηλό (865mm), δίχρονο και συνάμα ταξιδιάρικο που σημαίνει ότι πάς 100-150km και μπαίνεις χώμα μετά άνετα
Παίζουν στο 1000άρικο
Για πες...τα χλμ. αυτα σε ποσες στροφες τα φτανει....κοκινιζει το στροφομετρο..;;;
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Kmx είναι όλα πολυ παλιά και άσχημα....έχω βρει ένα xr 250 μανιβέλατο στο 1000ρικο σε σχετικά καλη κατάσταση....είναι καλό για την χρήση που θέλω;
Επίσης μπορεί κάποιος μοντ να μεταφέρει το θέμα σε άλλη εννοτητα με τίτλο του τύπου enduro για αρχαριο η κάτι τέτοιο για να μην χαλάω την κατηγορία αγγελίες;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εαν το XR που λες ειναι το R, που μαλλον τετοιο λες, να γνωριζεις οτι ειναι λιγο απολιτιστα αυτα για κάθε μερα.
Δεν εχουν κλειδι με διακοπτη, μπαταρια, λαμπακι νεκρας και δεικτη βενζινης.
Μονο φλας και καθρεπτη για να βγαλει πινακιδα.
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Είναι αντίστοιχο με αυτό αλλά σε 250....θα προτείνατε κάτι άλλο 125 η 250 για την χρήση που θέλω να κάνω;


Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Είναι αντίστοιχο με αυτό αλλά σε 250....θα προτείνατε κάτι άλλο 125 η 250 για την χρήση που θέλω να κάνω;


Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειναι ιδανικο.
Ειδα οτι εχεις αλλη μηχανη, οποτε την θελεις μονο για εκτος δρομου.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είναι αντίστοιχο με αυτό αλλά σε 250....θα προτείνατε κάτι άλλο 125 η 250 για την χρήση που θέλω να κάνω;


Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα το ίδιο, XR 250 R του 2002 και πράγματι μια χαρά έκανε τα πάντα, από εντούρο σε μονοπατια (μάλιστα είχα τρέξει και στο Αττικά εντούρο της Κερατέας με αυτό), εκδρομικο χώμα και χρήση στην πόλη μια χαρά με εξαίρεση τον θόρυβο της εξάτμισης που διορθώνεται.

Έχει κλειδαριά και διακόπτη κανονικά, καθρέπτες και βρίσκεις ότι αξεσουάρ θες.

Το μόνο αρνητικό είναι πως δεν έχει μίζα, αλλά αν είναι σωστά ρυθμισμένο παίρνει μπρος πολύ εύκολα με τη μανιβέλα, και το πιρούνι είναι μαλακό αλλά και αυτό φτιάχνει.

Αν είναι σε καλή κατάσταση θα το αγόραζα χτες.
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Είχα ένα tdm 900 το οποίο και πούλησα διότι δεν είχα χρόνο (έχω 2 παιδιά ) και καθόταν στην πυλωτη...γι αυτό έλεγα να πάρω κάτι φτηνό για να μπω σιγά σιγά στον ενυουρο που πάντα μου άρεσε....αυτό το θέλω μόνο για χωμα και για την διαδρομή μετάβασης προς σε αυτό..στην πόλη κυκλοφορώ με ποδήλατο( Τρίκαλα)....στην ουσία θέλω ένα μηχανάκι για 1-2 Κυριακές τον μήνα

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom