Yamaha Super Tenere Worldcrosser

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μου φαινεται τα ιδια λεμε, με αλλα λογια!! :D

(Καλυτερα "εκ του συνεγγυς", τετοιες λεπτομερειες.. ;) )

Μα δε διαφώνησα. Το θέμα υπάρχει, αλλά είναι εγγενές (σαν του wankel ένα πράγμα... :D ), απλά το παραμερίζω και χαίρομαι τα πλεονεκτήματα!
Κάποια στιγμή θέλω να κάνω βόλτα ένα GS με ohlins.... Μήπως????
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
στο ΧΤ1200 το μονο καλητερο που διαπηστοσα οταν το δοκημασα πρην εναμηση χρονο ηταν το ΑΒS οπου αντηλαμβανοταν οτι ο οδηγος ηθελε να πατηση φρενο για να μανουβραρη κε πλοκαρηζε το πισο φρενο κατι που δεν το ηχαν τα bmw (για το lc δεν ξερω διοτι δεν το δοκιμασα σε τετιες συνθηκες )
το πιο αρνιτηκο για την σχηστοματησα τα 300 σχεδο κιλα κε οταν ειναι κε γεματη καυσημο αστα.......
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
στο ΧΤ1200 το μονο καλητερο που διαπηστοσα οταν το δοκημασα πρην εναμηση χρονο ηταν το ΑΒS οπου αντηλαμβανοταν οτι ο οδηγος ηθελε να πατηση φρενο για να μανουβραρη κε πλοκαρηζε το πισο φρενο κατι που δεν το ηχαν τα bmw (για το lc δεν ξερω διοτι δεν το δοκιμασα σε τετιες συνθηκες )
το πιο αρνιτηκο για την σχηστοματησα τα 300 σχεδο κιλα κε οταν ειναι κε γεματη καυσημο αστα.......

Το LC, όπως και το ΚΤΜ 1190, στο enduro mode επιτρέπουν τα πάντα ;) . Το ABS επενεργεί μόνο μπροστά και όταν πρέπει. Επιτέλους, το έκαναν κι αυτό :)
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Το LC, όπως και το ΚΤΜ 1190, στο enduro mode επιτρέπουν τα πάντα ;) . Το ABS επενεργεί μόνο μπροστά και όταν πρέπει. Επιτέλους, το έκαναν κι αυτό :)
συφωνο αλα η σχηστοματησα το αναγνωρίζει χωρις να αλαζεις mode
 

Taksidiotis

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
Γιάννης
στο ΧΤ1200 το μονο καλητερο που διαπηστοσα οταν το δοκημασα πρην εναμηση χρονο ηταν το ΑΒS οπου αντηλαμβανοταν οτι ο οδηγος ηθελε να πατηση φρενο για να μανουβραρη κε πλοκαρηζε το πισο φρενο κατι που δεν το ηχαν τα bmw (για το lc δεν ξερω διοτι δεν το δοκιμασα σε τετιες συνθηκες )
το πιο αρνιτηκο για την σχηστοματησα τα 300 σχεδο κιλα κε οταν ειναι κε γεματη καυσημο αστα.......
Ποιες οι διαστάσεις σού φίλε μου???γιατί την περιγράφεις σαν τέρας...κάτι που δεν είναι.
Μία χαρά άριστη είναι η κατανομή της και δεν ξέρω τι έκαναν οι ιάπωνες πάντως τα κιλά είναι καλά κρυμμένα.
Πολλές φορές νόμιζα ότι οδηγώ πολύ μικρότερη μηχανή,κάτι που δεν ίσχυε.
Γιατί τα BMW πόσο νομίζεις ότι είναι?220 κιλά???άντε να έχουν το πολύ 20 κιλά διαφορά που ανάλογα τον εξοπλισμό αντισταθμίζονται.
Μην βγάζουμε το ένα παπί και το άλλο τέρας,δεν λέει.
257 κιλά πλήρες χωρίς έξτρα εξοπλισμό.με ένα άριστα στημένο σύνολό,ένα antispin που δε κάνει σαν λόξιγκας,αξιοπιστία κι ένα διαφορικό διαμάντι.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο καθενας εχει την αποψη του.
αλιμονο αν ειχαμε ολοι την ιδια γνωμη;)
 

Taksidiotis

Μέλος
Περιοχή
Crete
Όνομα
Γιάννης
Ο καθενας εχει την αποψη του.
αλιμονο αν ειχαμε ολοι την ιδια γνωμη;)
Το μόνο σίγουρο...απλά μην ήμαστε κολλημένοι σε μία εταιρεία...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Το μόνο σίγουρο...απλά μην ήμαστε κολλημένοι σε μία εταιρεία...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστα !!!!!!
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Ποιες οι διαστάσεις σού φίλε μου???γιατί την περιγράφεις σαν τέρας...κάτι που δεν είναι.
Μία χαρά άριστη είναι η κατανομή της και δεν ξέρω τι έκαναν οι ιάπωνες πάντως τα κιλά είναι καλά κρυμμένα.
Πολλές φορές νόμιζα ότι οδηγώ πολύ μικρότερη μηχανή,κάτι που δεν ίσχυε.
Γιατί τα BMW πόσο νομίζεις ότι είναι?220 κιλά???άντε να έχουν το πολύ 20 κιλά διαφορά που ανάλογα τον εξοπλισμό αντισταθμίζονται.
Μην βγάζουμε το ένα παπί και το άλλο τέρας,δεν λέει.
257 κιλά πλήρες χωρίς έξτρα εξοπλισμό.με ένα άριστα στημένο σύνολό,ένα antispin που δε κάνει σαν λόξιγκας,αξιοπιστία κι ένα διαφορικό διαμάντι.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
από διαστασεις σκιζω 1.78 και 66 κιλα
δεν την περηγραφω εγω σαν τερας αλα εσει ,τωρα τα 275 κιλα θα την βαλω στην κατηγωρια φτερου ?
οντως μετα που ξεκινά να κινείται χανεται η αισθηση του βαρους κε εχει μια αλλιωτικη αισθηση νωμηζεις ειναι οπως το φτερο αλα αν μου φυγει κατω θα χρειαστω διμοιρια να την στησω πανω, εδω πρεπει να συφωνεις εκτος αν εσαι 90 κιλα κε ανω
δεν ειναι τυχαίο που συμβιβάστηκα με το ΗΡ2 κε επιμενω ασε που πρην μια βδομαδα μου προτειναν (αντιπρόσωπος) ανταλαγη με gs1200 του 2012 με 1300 χιολιμετρα αγραφω χωρις τιποτα απο πανω
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
ΑΝ αγοραζα νεο On-off θα πηγαινα σφαιρατος στο 1190..............εκτος εαν ζοριζωμουνα οικονομικα και κατεληγα στο Versys 1000.
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
αυτες ηταν μηχανες φυλε Μανο την δεκαετια του 1980 σημερα οταν κερδίζουν το τακαρ 450αρες ......
τα πολα κυβηκα ηταν μοδα νομιζω που τελιοσε εκτος απο τους φραγκατους που οτι μας δινου το περνωμε
πηγα με dr 650 μεχρη το Οσλο (το 90)ενταξη ζωρηζοταν στης μεγαλες ευθειες ,κε τι εγηνε ?
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
αυτες ηταν μηχανες φυλε Μανο την δεκαετια του 1980 σημερα οταν κερδίζουν το τακαρ 450αρες ......
τα πολα κυβηκα ηταν μοδα νομιζω που τελιοσε εκτος απο τους φραγκατους που οτι μας δινου το περνωμε
πηγα με dr 650 μεχρη το Οσλο (το 90)ενταξη ζωρηζοταν στης μεγαλες ευθειες ,κε τι εγηνε ?
Το 90 Μιχαλη ημουνα(και εσυ μαλλον) 23.............σιδεροκωλος,πηγαινα Πειραια-Πυργο με KR1 ,ομως σημερα παω Πατρα με το Βαραντερο και θελω σταση ενδιαμεσα.
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Το 90 Μιχαλη ημουνα(και εσυ μαλλον) 23.............σιδεροκωλος,πηγαινα Πειραια-Πυργο με KR1 ,ομως σημερα παω Πατρα με το Βαραντερο και θελω σταση ενδιαμεσα.
αν δεν βιάζεσαι ,λογικο το βλεπω !!
 

Kostant1s

Μέλος
Όνομα
Kωνσταντινος
Μοτό
Honda Varadero mk2
Xtz1200 es 2016 race blue
Μοναδικό μηχάνημα ...!!!
Μεσα σε όλη την κατηγορία θα συμφωνήσω το παιδί πιο πάνω που εγραψε ότι σε αυτή την κατηγορία είναι όλα εργαλειαρες.....
 
Top Bottom