Yamaha T7 Tenere

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Έχει βάλει κάποιος το παρακάτω abs switch?

 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Έχει βάλει κάποιος το παρακάτω abs switch?

Ενας διακοπτης ειναι που κοβει την παροχη της μοναδας,απενεργοποιηση on the way(καταγραφοντας σφαλμα),ενεργοποιηση με κλεισιμο ανοιγμα κεντρικου διακοπτη νομιζω
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Ενας διακοπτης ειναι που κοβει την παροχη της μοναδας,απενεργοποιηση on the way(καταγραφοντας σφαλμα),ενεργοποιηση με κλεισιμο ανοιγμα κεντρικου διακοπτη νομιζω
Το τι κάνει γνωστό, είπα μήπως το έχει βάλει να μας πει εντυπώσεις. Προσιτό στην τιμή, είναι αρκετές φορές που ξεκινάς μετά από στάση και ξεχνάς να βγάλεις το abs.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Νομίζω υπάρχει ένα άλλο που κρατάει την ρύθμιση που έχεις άσχετα αν ο κινητήρας σβήσει.
Δλδ αν το βγάλεις off μένει off μέχρι να το επαναφέρεις ξανά άσχετα αν σβήσεις το μοτέρ.
Εγώ αυτό θα σκεφτόμουν
 

athanas

Μέλος
Όνομα
stefanos
Μοτό
TENERE WR
Νομίζω υπάρχει ένα άλλο που κρατάει την ρύθμιση που έχεις άσχετα αν ο κινητήρας σβήσει.
Δλδ αν το βγάλεις off μένει off μέχρι να το επαναφέρεις ξανά άσχετα αν σβήσεις το μοτέρ.
Εγώ αυτό θα σκεφτόμουν
σωστος...ειναι της LSK electronics....το εχω βαλει εδω και κανα μηνα πανω...το κοστος ομως ανεβαινει κατα πολυ....
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω η μόνη διαφορά είναι ότι με το LSK μπορείς να απενεργοποιήσεις μόνο το πίσω abs!!!
Εγώ στο χώμα, δεν θέλω καθόλου abs!
Ούτε μπροστά ούτε πίσω! Εγώ όμως, ....είμαι εγώ!!!!
Ανάλογα Άκη τις δικές σου ανάγκες ή επιθυμίες, διαλέγεις και το επιθυμητό αποτέλεσμα!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Νομίζω η μόνη διαφορά είναι ότι με το LSK μπορείς να απενεργοποιήσεις μόνο το πίσω abs!!!
Εαν υποστηριζει την λειτουργεια η μοναδα σου(2023 και μετα)
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Εγώ στο χώμα, δεν θέλω καθόλου abs!
Ούτε μπροστά ούτε πίσω! Εγώ όμως, ....είμαι εγώ!!!!
Ανάλογα Άκη τις δικές σου ανάγκες ή επιθυμίες, διαλέγεις και το επιθυμητό αποτέλεσμα!
Έτσι έχω μάθει και εγώ μιας και δεν έτυχε ούτε να είχα αλλά ούτε να έχω οδήγηση μηχανή που είχε αυτή την δυνατότητα …
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έτσι έχω μάθει και εγώ μιας και δεν έτυχε ούτε να είχα αλλά ούτε να έχω οδήγηση μηχανή που είχε αυτή την δυνατότητα …
Στην άσφαλτο είναι χρήσιμο. Στο χώμα δεν χρειάζεται!
Αυτή είναι η δικιά μου άποψη!
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Συμφωνώ στο χώμα καθόλου ABS άσε που αν ξεχαστείς και το αφήσεις ενεργό στο χώμα το ABS του τενερε είναι τελείως spooky (του '22 τουλάχιστον).
Δεν ξέρω άλλων μοτοσικλετών που αφήνουν ενεργό το μπροστά..
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Συμφωνώ στο χώμα καθόλου ABS άσε που αν ξεχαστείς και το αφήσεις ενεργό στο χώμα το ABS του τενερε είναι τελείως spooky (του '22 τουλάχιστον).
Δεν ξέρω άλλων μοτοσικλετών που αφήνουν ενεργό το μπροστά..
το μπροστινό στο africa δεν βγαίνει τελειως αλλα αλλάζει ο χρόνος απόκρισης ας πούμε στο off road mode
 
Top Bottom