Yamaha T7 Tenere

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Παρε το μηχανακι , αν δεν σου κατσουν τα πραγματα οπως θες, μετα απο δυο χρονια αποφασιζεις, αν θα διωξεις το μηχανακι ή τη γυναίκα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Παρε το μηχανακι , αν δεν σου κατσουν τα πραγματα οπως θες, μετα απο δυο χρονια αποφασιζεις, αν θα διωξεις το μηχανακι ή τη γυναίκα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μαλλον τη γηναικαα
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επειδη το νημα εχει ξεφυγει απο το Τ7 κι εχει γινει Οικογενειακες Ιστοριες, μηπως να τα μαζεψει καποιος ολα στο αλλο νημα του παιδιου περι οδικου δικτυου;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Kawasaki Versys 650... και σπορ και όμορφο και άνετο και ροπάτο και Kawasaki... Αν είναι να πάρεις tenere θα ρχεσαι χώμα αλλιώς μη το πάρεις κρίμα είναι. θα έχεις όλα τα μειονεκτήματα του χωρίς να δεις ποτέ που αξίζει αυτό το μηχανάκι.


 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Kawasaki Versys 650... και σπορ και όμορφο και άνετο και ροπάτο και Kawasaki... Αν είναι να πάρεις tenere θα ρχεσαι χώμα αλλιώς μη το πάρεις κρίμα είναι. θα έχεις όλα τα μειονεκτήματα του χωρίς να δεις ποτέ που αξίζει αυτό το μηχανάκι.


Του 20 πια γενια ειναι; τα εχουν παει ταηλανδη νομιζω
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Του 20 πια γενια ειναι; τα εχουν παει ταηλανδη νομιζω
Ταιλάνδη είναι τα versys νομίζω εδώ και πολλά χρόνια. Όπως και τα ER6 και τα KLX 250 και ίσως και άλλα. Δεν λέει κάτι αυτό. οι εταιρείες κατασκευάζουν αυτοκίνητα, μοτοσυκλέτες, καράβια, αεροπλάνα και ότι άλλο σε χώρες σε όλο τον κόσμο. Κίνα, Ινδία, Ταιλάνδη, Μαλαισία, Κορέα, παντού.
 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Σημερα εκανα τεστ το τενερε.εντυπωσεις. Παρα το σχετικα μικρο ζελατινακι ο αερας ηταν υποφερτος ακομα και μεχρι τα 150 160. οπότε με αφτερ ζελατινα θαναι πολυ καλυτερα τα πραγματα. Οδηγησα με ανοικτο κρανος δεν ειχα ιδιαίτερο προβλημα οσο αναφορα την ανεμοκαλυψη. Το τεστ εγινε σε εθνικο δρομο. Το ανοιξα μεχρι και 150 160 δλδ οσο μπορουσα ειχε κινηση ο δρομος. Στις ταχυτητες αυτες παραμεινε ακλονητο κατι που δεν περιμενα.το μοτερ του σπιρτοζικο αρχοντικη θέση κουμπωσα μια χαρα.ωραιο το οργανακι του σαν ταμπλετ ηταν. Ή σελλα παρολο στενη και με λιγο αφρωδες δεν με κουρασε καθολου.στην περιπου μία ώρα που το οδηγησα.το βαρος του δεν μου φανηκε καθολου.γενικως το μηχανακι μου άφησε πολυ καλες εντυπωσεις.ειδικα στο εθνικό δυκτιο δεν περίμενα ναναι τοσο σταθερό.οσο αναφορα συνεπιβατη. Δε νομιζω ναναι τοσο τραγικα τα πραγματα στο κομματι ανεσης σελλας. Ειδικα μετα απο μια αναβαθμιση στη σελλα.
 

meiva

mechanized
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
XRV 750
Σημερα εκανα τεστ το τενερε.εντυπωσεις. Παρα το σχετικα μικρο ζελατινακι ο αερας ηταν υποφερτος ακομα και μεχρι τα 150 160. οπότε με αφτερ ζελατινα θαναι πολυ καλυτερα τα πραγματα. Οδηγησα με ανοικτο κρανος δεν ειχα ιδιαίτερο προβλημα οσο αναφορα την ανεμοκαλυψη. Το τεστ εγινε σε εθνικο δρομο. Το ανοιξα μεχρι και 150 160 δλδ οσο μπορουσα ειχε κινηση ο δρομος. Στις ταχυτητες αυτες παραμεινε ακλονητο κατι που δεν περιμενα.το μοτερ του σπιρτοζικο αρχοντικη θέση κουμπωσα μια χαρα.ωραιο το οργανακι του σαν ταμπλετ ηταν. Ή σελλα παρολο στενη και με λιγο αφρωδες δεν με κουρασε καθολου.στην περιπου μία ώρα που το οδηγησα.το βαρος του δεν μου φανηκε καθολου.γενικως το μηχανακι μου άφησε πολυ καλες εντυπωσεις.ειδικα στο εθνικό δυκτιο δεν περίμενα ναναι τοσο σταθερό.οσο αναφορα συνεπιβατη. Δε νομιζω ναναι τοσο τραγικα τα πραγματα στο κομματι ανεσης σελλας. Ειδικα μετα απο μια αναβαθμιση στη σελλα.
Οντως στα 150 πάρα πολύ σταθερό και αέρας μόνο στο κράνος αισθητός (1,70m) χώρίς στροβιλισμούς. Στα 160 εμένα τότε είχε αρχίσει να τρέμει από τον αέρα... αλλά είμαι και έγω, βέβαια, κατηγορία τσίχλας.
 

Mpimpos

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha
Οντως στα 150 πάρα πολύ σταθερό και αέρας μόνο στο κράνος αισθητός (1,70m) χώρίς στροβιλισμούς. Στα 160 εμένα τότε είχε αρχίσει να τρέμει από τον αέρα... αλλά είμαι και έγω, βέβαια, κατηγορία τσίχλας.
Αυτο παρατηρησα κι εγω πολυ σταθερο.στροβιλισμους καθολου. Κι εγω 60 με 61 κιλα ειμαι.με μια αφτερ ζελατινα θαναι τα πραγματα ακομα καλυτερα.
 
Top Bottom