Yamaha T7 Tenere

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μια μπουκιά σας έχω :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ή καλύτερη δίαιτα... και άσκηση διαχείρισης νεύρων
Τρώω ακόμα και μεμονωμένο σπυρί ρύζι, απλά θες προπόνηση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
60 κιλά πρέπει να ήμουν Γυμνάσιο. Εντάξει... Άντε να συζητήσεις αναρτήσεις μετά.
60κιλα ημουν ή 4η ή 5η δημοτικου. Τωρα ειμαι τα διπλασια.

Περα απο τον χαβαλε, ιδού ο λογος που καποιοι λεμε οτι οι αναρτήσεις του Τ7 πετανε, και καποιοι που λεμε οτι δε φτουρανε...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Καλά θα ήταν η κουβέντα να μείνει αυστηρά στα κινέζικα τσιμπιδακια, και να δούμε ποιος μπορεί να κάνει το Μίστερ Μιγιαγκι πιάνοντας μύγα
Τα κιλά δεν έχουν σημασία :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλά θα ήταν η κουβέντα να μείνει αυστηρά στα κινέζικα τσιμπιδακια, και να δούμε ποιος μπορεί να κάνει το Μίστερ Μιγιαγκι πιάνοντας μύγα
Τα κιλά δεν έχουν σημασία :p
Hai

 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Αυτο παρατηρησα κι εγω πολυ σταθερο.στροβιλισμους καθολου. Κι εγω 60 με 61 κιλα ειμαι.με μια αφτερ ζελατινα θαναι τα πραγματα ακομα καλυτερα.
Άμα είσαι 60 κιλά εσύ και κάτι αντίστοιχο η γυναίκα (δηλαδή κάτι σε 40), πάρ' το με τα χίλια το Τενερέ, μέχρι και τρικάβαλος θα είσαι πολύ άνετα πιστεύω.

(Υπολογίζω τη γυναίκα στα 40 κιλά, γιατί αν σ' άρεσαν οι πιο αφράτες, θα κοιτούσες για GS)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
60κιλα ημουν ή 4η ή 5η δημοτικου. Τωρα ειμαι τα διπλασια.

Περα απο τον χαβαλε, ιδού ο λογος που καποιοι λεμε οτι οι αναρτήσεις του Τ7 πετανε, και καποιοι που λεμε οτι δε φτουρανε...
Περα απο τον χαβαλε 85-87 κιλα ημουν οταν το δοκιμασα και μια χαρα ηταν οι αναρτησεις
..60 κιλα ημουν πριν παω φανταρος Μετα ο στρατος με εκανε ανΔρα που λενε :ha:ha
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Περα απο τον χαβαλε 85-87 κιλα ημουν οταν το δοκιμασα και μια χαρα ηταν οι αναρτησεις
..60 κιλα ημουν πριν παω φανταρος Μετα ο στρατος με εκανε ανΔρα που λενε :ha:ha
Aυτο λεω. Εχω την εντυπωση οτι ο μεσος ορος βαρους αναβατη που χρησιμοποιουν οι κατασκευαστες ειναι γυρω στα 75-80κιλα. Προφανως και τα δικα μου 115 οταν δοκιμασα το Τ7 ειναι πολυυυυυυ πανω απο τον μεσο ορο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Yamaha: Το νέο Tenere 700 «Rally» έρχεται!

...θα συμπληρώσω πως η βασική διαφοροποίηση θα είναι οι -μάλλον- μεγαλύτερες αναρτήσεις παντού (διαδρομή και διάμετρο).

Γιατί σε εμάς στη Yamaha, δεν αρέσει η 2η θέση :p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το σημαντικό είναι να έχει λίγο μεγαλύτερες διαδρομές και -αν είναι δυνατό, αν δηλαδή υπάρχει ο χώρος- να έχουν και λίγο μεγαλύτερη διάμετρο (δεν είναι προϋπόθεση ότι μεγαλύτερη διαδρομή σημαίνει και μεγαλύτερο ύψος). Γιατί 43 χιλιοστά upside/down σε σύγχρονη On/off μηχανή 200 κιλών δεν είναι και το καλύτερο (αλλά να καταλαβαίνουμε πως ΚΑΙ με αυτό κράτησαν τη μηχανή στα 10 χιλιάρικα). Αν σκεφτείς ότι το δικό μου 250άρι έχει 46 χιλιοστά μπουκάλες και 270mm διαδρομής μπρος-πίσω και είναι επίσης On/Off.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το δικό σου ήταν "ακριβό" για 250 όμως.

Δύσκολο αυτό που λες με αυτό το μοτέρ αλλά θα δούμε σύντομα :)
 
Top Bottom