Yamaha T7 Tenere

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Υπάρχει και η ελαφριά προσέγγιση όπως στη φωτό, αλλά 10 κιλά επιπλέον βάρος σε ένα μηχανάκι που ζυγίζει 204 κιλά γεμάτο δεν είναι τόσο τρομερό. Η αλήθεια είναι ότι στο Tenere δεν του ταιριάζουν τα κάγκελα. Μια καλή ποδιά και τέλος.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και για όσους δε θελουν να περιμένουν την έκδοση με τα μεγαλύτερο τεπόζιτο σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει aftermarket για το υπαρχον μοντέλο.
26 λιτρα περίπου. Δε φαίνεται πολύ ωραίο αλλά...

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τώρα επιτέλους θα μπορώ να πάω μέχρι την ουλαανμπατορ.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τώρα επιτέλους θα μπορώ να πάω μέχρι την ουλαανμπατορ.
Περίμενε λίγο ακόμη γιατί θα βγει στην αγορά και άλλο εφεδρικό τεπόζιτο. Μην ξεκινάς και μετά γυρνάς πίσω να βάλεις το άλλο...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Περίμενε λίγο ακόμη γιατί θα βγει στην αγορά και άλλο εφεδρικό τεπόζιτο. Μην ξεκινάς και μετά γυρνάς πίσω να βάλεις το άλλο...
Ε όχι, μετά θα γίνει βαρύ.
Τώρα είναι πουπουλο.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αφού είπατε για βάρος είπα να βάλω το βάρος που έχασα από δίαιτα (από 112 στα 110,9) πάνω στο μηχανάκι για να μην ξαναρυθμίζω το sag


Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Τα καγκελα το μονο που κανουν ειναι να αυξησουν κατακορυφα τις πιθανοτητες να τραυματιστει σοβαροτατα ο αναβατης και η μηχανη σε καλο σβαρνισμα- κοπανημα... η μοναδικη αναβαθμιση για καποιον που κανει διαδρομες σε πετρα-κροκαλα ανεβαινω σκαλες και πηδαω απο γκρεμους σαν τον pol tarres ειναι μια ποδια....αμα πας χωματοδρομους δεν χρειαζεται τιποτα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα καγκελα το μονο που κανουν ειναι να αυξησουν κατακορυφα τις πιθανοτητες να τραυματιστει σοβαροτατα ο αναβατης και η μηχανη σε καλο σβαρνισμα- κοπανημα... η μοναδικη αναβαθμιση για καποιον που κανει διαδρομες σε πετρα-κροκαλα ανεβαινω σκαλες και πηδαω απο γκρεμους σαν τον pol tarres ειναι μια ποδια....αμα πας χωματοδρομους δεν χρειαζεται τιποτα
Δε διαφωνώ απλά η πτώση είναι θέμα τύχης.
Αν εχεις καινούργιο μηχάνημα και σου πέσει με λίγα χλμ σε κάνα κατηφορικό χωμάτινο κομμάτι και συρθεί, ε θα προτιμούσες να τα έχεις.

Εκτός αν είσαι άπλας η έχεις χορηγούς.
Εκεί, στα π@παρΓια σου.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δε διαφωνώ απλά η πτώση είναι θέμα τύχης.
Αν εχεις καινούργιο μηχάνημα και σου πέσει με λίγα χλμ σε κάνα κατηφορικό χωμάτινο κομμάτι και συρθεί, ε θα προτιμούσες να τα έχεις.

Εκτός αν είσαι άπλας η έχεις χορηγούς.
Εκεί, στα π@παρΓια σου.
Πω ρε φιλε τι μου ειπες τωρα! Ξυπνησα απο εφιαλτη μιλαμε, ειχα λεει αφησει το ΚΤΜ στον αδερφο μου να το προσεχει και γυρισα και το βρηκα πουτανα, ειχε δεσει το σκυλο μου πανω του και ο σκυλος φρικαρε και το εριξε κατω και το τραβαγε απο δω και απο εκει και του ειχε μαμησει το ταμτιριρι, εσπασε μανετες, εγδαρε καγκελα, το ξεκ@λιασε!

Τιποτα, πρεπει να κοψω να βλεπω Δε Μπατσελορ το βραδυ...
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Τα καγκελα το μονο που κανουν ειναι να αυξησουν κατακορυφα τις πιθανοτητες να τραυματιστει σοβαροτατα ο αναβατης και η μηχανη σε καλο σβαρνισμα- κοπανημα... η μοναδικη αναβαθμιση για καποιον που κανει διαδρομες σε πετρα-κροκαλα ανεβαινω σκαλες και πηδαω απο γκρεμους σαν τον pol tarres ειναι μια ποδια....αμα πας χωματοδρομους δεν χρειαζεται τιποτα
Δε φαντάζεσαι πόσο θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου και να τα πετάξω από τη δικιά μου, καθώς αυξάνουν κατά πολύ το βάρος και σχετικά ψηλα.
Δυστυχώς όμως αν υπάρχουν "συχνές" πτώσεις, κατά τη γνώμη μου είναι απολύτως απαραίτητα και προτατεύουν πολύ τη μοτοσυκλέτα (πλαστικά / ψυγεία / εξατμίσεις / τεπόζιτα).
Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα στο να με πλακώσουν η να μου κάνουν ζημιά, αν και έχω φάει πάρα πολλές τούμπες στο χώμα με αυτά (δεν ξέρω αν είμαι απλά τυχερός).
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πω ρε φιλε τι μου ειπες τωρα! Ξυπνησα απο εφιαλτη μιλαμε, ειχα λεει αφησει το ΚΤΜ στον αδερφο μου να το προσεχει και γυρισα και το βρηκα πουτανα, ειχε δεσει το σκυλο μου πανω του και ο σκυλος φρικαρε και το εριξε κατω και το τραβαγε απο δω και απο εκει και του ειχε μαμησει το ταμτιριρι, εσπασε μανετες, εγδαρε καγκελα, το ξεκ@λιασε!

Τιποτα, πρεπει να κοψω να βλεπω Δε Μπατσελορ το βραδυ...
Ή πάρε κανίς.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δε μπορω, αγαπαω



(θα μας σκισουν παλι με το σπαμ στο νημα της Ιερης Μοτο...)
omg omg omg
:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Άσε το σκυλί.
Άλλαξε αδερφό.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Δε μπορω, αγαπαω



(θα μας σκισουν παλι με το σπαμ στο νημα της Ιερης Μοτο...)
Υπάρχει σπαμ γιατί το θέμα δεν είναι πεθαμένο όπως αυτό του 790...Τι κεφάλα είναι αυτή; Μέχρι να ανακοινώσει η Yamaha την εκδοση Touring του Tenere, τι ράτσα είναι ο σκύλος;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχει σπαμ γιατί το θέμα δεν είναι πεθαμένο όπως αυτό του 790...Τι κεφάλα είναι αυτή; Μέχρι να ανακοινώσει η Yamaha την εκδοση Touring του Tenere, τι ράτσα είναι ο σκύλος;
Ακιτα??
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αμερικάνικο Ακιτα.
Τα πιο όμορφα κουτάβια.
 
Top Bottom