Yamaha T7 Tenere

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ίδιο μηχανάκι, άλλος αναβάτης. Τελείως διαφορετική τεχνική, με διαφορετικό αποτέλεσμα σε κάθε περίπτωση. Πόνεσα στο δεύτερο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απειρία λέγεται αυτό στο δεύτερο βιδεο
Όταν έχεις ψηλή ζελατίνα... Έχεις το νου σου για κάτι τέτοιο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν νομιζω οτι έφταιγε μονο το απερκατ στο 2ο βιντεο, δεν πηρε και λαθος γραμμη;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν νομιζω οτι έφταιγε μονο το απερκατ στο 2ο βιντεο, δεν πηρε και λαθος γραμμη;
Συνέχεια συμβαίνει να παίρνουμε λάθος γραμμή... Στην φάση που βλέπουμε είναι πολύ επικινδυνο
Θέλει συγκέντρωση
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θελω να πω το απερκατ ηταν αποτελεσμα παπαριας, πηγε να ανεβει το σκαλοπατι εσκεμμενα αλλα με λαθος τροπο ή ήθελε να παει απο δεξια στη ραμπιτσα και τον εβγαλε εκει;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θελω να πω το απερκατ ηταν αποτελεσμα παπαριας, πηγε να ανεβει το σκαλοπατι εσκεμμενα αλλα με λαθος τροπο ή ήθελε να παει απο δεξια στη ραμπιτσα και τον εβγαλε εκει;
Ποιός ξέρει τι ακριβώς σκεφτηκε
Είχε και το πουλι να φωνάζει.. Go go go:eek:
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Η μεγαλύτερη διάσταση που βγαίνει το D606 είναι 130/90-18 και το τενερέ 700 φοράει 150/70-18

Συνδυασμός που αξίζει για χώμα κ άσφαλτο είναι Pirelli MT21 μπροστά και πίσω Dunlop D908 που βγάζει αρκετά χιλιόμετρα σε σχέση με τα υπόλοιπα.
Αλλά το μειονέκτημα είναι η τιμή του D908. Βέβαια επειδή βγάζει περισσότερα χιλιόμετρα ίσως αξίζει και η αυξημένη τιμή να δικαιολογεί την αγορά του.

Εγώ που έψαχνα αυτά τα λάστιχα (και πολλά άλλα ) σε διάσταση 90/90-21 και 140/80-18 δεν έβρισκα τίποτα.....μόνο ΚΑΡΟΟ3 υπήρχε και τίποτα άλλο σε 50/50 λάστιχο.....το ΜΤ21 ήταν το άλλο που υπήρχε....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ που έψαχνα αυτά τα λάστιχα (και πολλά άλλα ) σε διάσταση 90/90-21 και 140/80-18 δεν έβρισκα τίποτα.....μόνο ΚΑΡΟΟ3 υπήρχε και τίποτα άλλο σε 50/50 λάστιχο.....το ΜΤ21 ήταν το άλλο που υπήρχε....
Υπήρχε έλλειψη πριν μερικούς μήνες που έβαλα εγώ στο domi.
Νομίζω αν τα παραγγείλεις έρχονται
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Καλησπέρα μου είπαν από την αντιπροσωπεία ότι έχουν ένα διαθέσιμο τενερε το οποίο μπορεί να οδηγηθεί με δίπλωμα Α2 35ΚW Τι διαφορά έχει από την κανονική ; Μου είπαν ότι υπάρχει κιτ από την γιαμαχα όπου το επαναφέρει στην κανονική έκδοση ! Τι ισχύει το έχει ψάξει κανείς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα μου είπαν από την αντιπροσωπεία ότι έχουν ένα διαθέσιμο τενερε το οποίο μπορεί να οδηγηθεί με δίπλωμα Α2 35ΚW Τι διαφορά έχει από την κανονική ; Μου είπαν ότι υπάρχει κιτ από την γιαμαχα όπου το επαναφέρει στην κανονική έκδοση ! Τι ισχύει το έχει ψάξει κανείς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ειναι φιμωμενο με μικρότερες εισαγωγες και ρυθμισεις στον εγκεφαλο για να βγαζει μονο 35kw δλδ 47αλογα για να μπορει να οδηγείται νομιμα απο αναβατη με διπλωμα Α2. Αν αυτο το κιτ στο δινουν δωρεαν με τοποθετηση κτλ τοτε χτυπα το, αλλιως δεν αξιζει, περίμενε να ερθει το καινούριο ή παρε το ραλλυ.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Ειναι φιμωμενο με μικρότερες εισαγωγες και ρυθμισεις στον εγκεφαλο για να βγαζει μονο 35kw δλδ 47αλογα για να μπορει να οδηγείται νομιμα απο αναβατη με διπλωμα Α2. Αν αυτο το κιτ στο δινουν δωρεαν με τοποθετηση κτλ τοτε χτυπα το, αλλιως δεν αξιζει, περίμενε να ερθει το καινούριο ή παρε το ραλλυ.
Για δωρεάν είπαν αλλά δεν είναι κ σίγουρο οτι υπάρχει έστω κ αυτο διαθέσιμο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για δωρεάν είπαν αλλά δεν είναι κ σίγουρο οτι υπάρχει έστω κ αυτο διαθέσιμο
Να σου πω τι σκέφτομαι, αν είναι δωρεάν, πάρε το όπως έχει, στο φέρνουν στο πρώτο σέρβις αεροπορική. Δεν σε νοιάζει για το στρώσιμο να έχεις την φουλ ιπποδύναμη έτσι και αλλιώς.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σε σχέση με το shinko 805 τι θα έλεγες?
Καλησπέρα.
Παρόμοια συμπεριφορά σε άσφαλτο (με αρκετά καλύτερη του shinko) και χώμα πλην λάσπης εννοείται αλλά με πολλαπλάσια χιλιομετρική απόδοση το 805.
Πιο ήσυχο το shinko και με λιγότερους κραδασμούς.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπέρα.
Παρόμοια συμπεριφορά σε άσφαλτο (με αρκετά καλύτερη του shinko) και χώμα πλην λάσπης εννοείται αλλά με πολλαπλάσια χιλιομετρική απόδοση το 805.
Πιο ήσυχο το shinko και με λιγότερους κραδασμούς.
Δλδ γενικα ευχαριστημενος με τα 805 ε;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δλδ γενικα ευχαριστημενος με τα 805 ε;
Φυσικά...
Αν σκεφτείς και το κόστος τους...
Δεν με έχουν προδώσει κάπου ως τώρα για να πω ότι τα φοβήθηκα.
Το πίσω φθείρεται φυσιολογικά πιο γρήγορα από ότι θα θελα και εξαιτίας της μοτοσυκλέτας... ;)
 
Top Bottom