Yamaha T7 Tenere

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Το ιδανικό για εμένα σαν αγοραστή θα ήταν να πάρουν τα μηχανάκια και να πάνε ένα δεκαήμερο μέχρι την Βαρκελώνη και πίσω με 70-30 άσφαλτο/χώμα και να μας πούνε πιο έφτασε πιο άνετα, πιο απροβλημάτιστα και πιο fun to ride.
Τα βιντεάκια με διαδρομές 200 χλμ (το πολύ) σε 10 ώρες με σουζίτσες και χαβαλέ δεν είναι συγκριτικό αγοράς middle adventure μοτοσυκλέτας.
Ας πάρουν BMW 850 gs, Tenere 700, Tiger 900, Suzuki Vstorm 650, KTM 790R, Honda (πιο;;;; έλα ντε) Moto Guzzi 850 Tt, Ducati desert Sled...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πλησιάζει και η επέτειος...αλλά θα με αναγκάσετε να τα ξαναποστάρω (επαναδημοσιεύσω για να μην πεταχτεί και κανένας Μπαμπινιώτης) το βιντεο αποκαθήλωσης του Tenere 700...το μοναδικό στα εκατοντάδες βίντεο που έχουν γίνει, γιατί όλα τα άλλα είτε από ερασιτέχνες αναβάτες είτε από επαγγελματίες μόνο θετικά λένε...
Επίσης αυτός στο βίντεο ο Μιμίκος δεν ειναι αυτος που πουλάει ΚΤΜ; Οκ αν δεν το θεωρούσε καλό μηχανακι πιστεύω ότι δε θα εκανε το βίντεο αλλα προφανως το βίντεο έγινε για άλλους λόγους. Οχι μόνο επειδη το μηχανακι στρίβει σαν να εχει 19 ενω εχει 21. το οδηγησα κι εγω αλλά γιατι η KTM δεν εχει βγαλει 19αρη στη μεσαια κατηγορια...περιμενε να πουλησει περισσοτερα 790 απο 790R ο κοσμος αγορασε/διαφήμισε/ανεβασε στο youtube/χάρηκε περισσοτερο τα R τελικα και πρεπει με καποιο τροπο να προωθήσουμε και το απλο 790. Ναι είναι πολύ καλο αλλά αν βαλεις και το mode (το πακετο) για να ρυθμίζεις on the fly (εν κινήσει) το traction τοτε παμε κοντα στα 15.000. Στα 15.000 παίρνεις Multistrada 950 απλη εκδοση με ηλεκτρονικα και στα 17.500 με επιπλέον στανταρ cruise control, cornering lights, quickshifter ηλεκτρονικα ρυθμιζόμενη ανάρτηση. Για μονο ασφαλτο υπάρχουν κι άλλα μηχανάκια. Οι Αυστριακοι το φυσανε όχι γιατι απλα το Tenere 700 πουλάει περισσότερο ακόμα και σε χώρες που οικονομικά έχουν τη δυνατότητα να αγοράζουν και το πιο ακριβο KTM οι υποψηφιοι πελατες αλλά γιατι τελικα επιλεγουν το Tenere 700 ως πιο value for money επιλογη που σημαίνει οτι κρινουν οτι το 790 απλο δεν αξίζει τα 5.000 ευρω παραπανω.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Το ιδανικό για εμένα σαν αγοραστή θα ήταν να πάρουν τα μηχανάκια και να πάνε ένα δεκαήμερο μέχρι την Βαρκελώνη και πίσω με 70-30 άσφαλτο/χώμα και να μας πούνε πιο έφτασε πιο άνετα, πιο απροβλημάτιστα και πιο fun to ride.
Τα βιντεάκια με διαδρομές 200 χλμ (το πολύ) σε 10 ώρες με σουζίτσες και χαβαλέ δεν είναι συγκριτικό αγοράς middle adventure μοτοσυκλέτας.
Ας πάρουν BMW 850 gs, Tenere 700, Tiger 900, Suzuki Vstorm 650, KTM 790R, Honda (πιο;;;; έλα ντε) Moto Guzzi 850 Tt, Ducati desert Sled...
Χα....και πάλι το ΚΤΜ θα νίκαγε....και πιο άνετο είναι και πιο fun.....και ready to race.....
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομίζω ότι θα φτάσει αλλά με 1000 διαφορά στην τιμή μεταξύ 790 και 790 R δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το 790. μονο επειδη θα θες να πατας και με τα δυο ποδια κατω καλυτερα. και για αυτο πηγε απατο το 790. μετα που ανακοινωσαν την προσφορα στα 12.000 αν θυμαμαι καλα εκει ισως αξιζε αλλα και παλι με το R στα 13.500. παλι R. KTM=R.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε φίλε έχει τελικό, τα κορίτσια έχουν πάει στην money εεε εννοώ στην Μάνη και ονειρεύονται να μαδάνε τον γαμπρό, δηλαδή κάνεις πλικι πλικι για περσινά ξινά σταφύλια, τους sourpuss romanians πάλι;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και η Θεσσαλονικιά θα τον πάρει τελικά.
Και εδώ τα πορτοκαλί ( μαλλιά) νικάνε
Έχουν ήδη χωρίσει λένε οι φήμες...

Όπως ο onroad με το 790
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι Ρουμάνοι είναι η Σία, "κανείς δεν παρατάει την θεά, μπουχουχου, θα σας κράξω στο ΤΥΝ"
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ρε το ρημάδι το ΤΕΝΕΡΕ πως πάει έτσι ρε;;

Σόρρυ κι όλας, οτι αυτό το βίντεο θα με πείσει να πάρω ένα τουριστικό/διπλής χρήσης μοτοσακό; Και δεν παίρνω ένα Dr 400 sm που το χω και απωθημένο και θα μου μείνουν και 10 χιλιάρικα;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σόρρυ κι όλας, οτι αυτό το βίντεο θα με πείσει να πάρω ένα τουριστικό/διπλής χρήσης μοτοσακό; Και δεν παίρνω ένα Dr 400 sm που το χω και απωθημένο και θα μου μείνουν και 10 χιλιάρικα;
Δεν έχει κορνερινγκ αβς το Dr ρε Κώστα!

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ρε φίλε έχει τελικό, τα κορίτσια έχουν πάει στην money εεε εννοώ στην Μάνη και ονειρεύονται να μαδάνε τον γαμπρό, δηλαδή κάνεις πλικι πλικι για περσινά ξινά σταφύλια, τους sourpuss romanians πάλι;
Το μόνο τελικό που ξέρω είναι το ημίχρονο-τελικο και το τερμινιονι άντε και του υιού τερμινιονι...
Το θέμα είναι τσουσι (juicy) που λένε και στα ξένα. Λόγω κοβιδ δεν κινείται τίποτα για αυτό μένουμε στα περσινά ξινά σταφύλια που ήταν ξινά ούτως η άλλως εξαρχής. Υγιαινετε.
 
Top Bottom