Yamaha T7 Tenere

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
10.890€ η τιμή για το μοντέλο του 2021.
12.290€ για το Rally.
Γαμώτο τους! Είδαν ότι πουλάει τρελά, ας αυξήσουμε την τιμή. Έχει καμια άλλη αλλαγή που να διακαιολογεί την αύξηση ή θα πληρώσουμε αέρα κοπανιστό;

Υ.Γ. Mίλησα και με τον κατάστημα που την έχω παρραγείλει και μου επιβεβαίωσε ότι πουλάνε "αέρα". Η Yamaha έχει δει ότι υπάρχει σχεδόν παντού λίστα αναμονης οπότε και προχωρήσανε σε αυ΄ξησεις, όχι μονο σε αυτό το μοντέλο, αλλά στα περισσότερα μοντέλα τους. Εκτός από την αλλαγή στον κινητήρα, που τον είχαν έτοιμο, μάλλον δεν θα έχει καμία αλλαγή. Άμα είναι να φτάνει τα 11€ κλείνει την ψαλίδα με το 790.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κλείνει την ψαλίδα με ποιό 790; Το R που ό,τι έμεινε πωλείται 13500 πριν τα έξτρα; Ή με το 890R που θα είναι στα 16500; Ρε σεις, ηρεμία, ανέβηκε η τιμή 400 ευρώ, το ΚΤΜ τσίμπησε 1000, παραμένουν και με τις νέες τιμές τα καλύτερα στην κατηγορία τους (που δεν είναι η ίδια, ό,τι και να λένε οι δημοσιογράφοι).
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Γαμώτο τους! Είδαν ότι πουλάει τρελά, ας αυξήσουμε την τιμή. Έχει καμια άλλη αλλαγή που να διακαιολογεί την αύξηση ή θα πληρώσουμε αέρα κοπανιστό;

Υ.Γ. Mίλησα και με τον κατάστημα που την έχω παρραγείλει και μου επιβεβαίωσε ότι πουλάνε "αέρα". Η Yamaha έχει δει ότι υπάρχει σχεδόν παντού λίστα αναμονης οπότε και προχωρήσανε σε αυ΄ξησεις, όχι μονο σε αυτό το μοντέλο, αλλά στα περισσότερα μοντέλα τους. Εκτός από την αλλαγή στον κινητήρα, που τον είχαν έτοιμο, μάλλον δεν θα έχει καμία αλλαγή. Άμα είναι να φτάνει τα 11€ κλείνει την ψαλίδα με το 790.
Έκαναν κάποια αλλαγή στο κινητήρα ; Γιατί νόμιζα ότι μόνο την εξάτμιση θα πείραζαν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δηλαδη τι άλλο αλλάζει ?

Εδώ είσαι.

Ο νέος κινητήρας CP2 690 κ.εκ. διαθέτει ανασχεδιασμένο αγωγό εισαγωγής αέρα και βελτιστοποιημένες ρυθμίσεις για τα μπεκ ψεκασμού καυσίμου, καθώς και νέα εξάτμιση 2 σε 1 και νέα μονάδα ECU. Αυτές οι αλλαγές παρέχουν πιο γραμμική απόκριση, διατηρώντας παράλληλα την εντυπωσιακή απόδοση του κινητήρα.

Ο νέος κινητήρας έχει ομαλότερη καμπύλη ροπής/σ.α.λ. για εξαιρετική τελική ταχύτητα και συναρπαστική επιτάχυνση, ενώ με μέγιστη ροπή 67,0 Nm/6,8 kg-m μόλις στις 6.500 σ.α.λ. – και μέγιστη ισχύ 73,4 ίππους/54 kW στις 9.000 σ.α.λ. – δικαίως θα τον χαρακτηρίζαμε ως τον απόλυτο κινητήρα μεσαίου κυβισμού.
 

PanosP

Μέλος
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
Yamaha Tenere 700, (x) Honda CRF 250 Rally
Τσιμπησε 400 ευρω με το 2021, νεα τιμη στα 10.890 και το rally 100, παει στα 12.290 ευρω. Γιατί ρε παιδια...βάζουν περισσοτερο γράσο... :p αχαχαχαχαχα
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Δημοσκόπηση από το επίσημο site της Yamaha.

Yamaha Websurvey
Δεν μοιαζει και πολυ legit το site παντως...
Βασικά δεν είναι legit και η εταιρία στον σερβερ της οποίας είναι στημένη αυτή η φόρμα δεν είναι η yamaha.
 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Υπάρχει κανείς άλλος που έχει ζήσει το δράμα μου; Αμήχανος από Νοέμβρη κοντεύω να πηδηχτώ από το παράθυρο! Και δεν βλέπω και φως στο τούνελ, ο Ιανουάριος ήρθε και πέρασε και όπως άκουσα (?) θα περάσει και ο Φεβρουάριος μέχρι να δούμε Τ7 στην Ελλάδα (έχω ακούσει και για Μάρτιο).
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ε και συ πρώτη καινούρια και έπεσες σε κοβιδ και σε τέτοια περίοδο...Νομιζω πρεπει να μιλήσεις με την αντιπροσωπεία για να μη σου πω κατευθειαν με Μοτοδυναμικη. Σε τι κατασταση είσαι; εχεις δωσει τα χρηματα, προκαταβολη; όλα;
 
Top Bottom