Yamaha T7 Tenere

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Σήμερα έκανα μια πατέντα με ένα στήριγμα στη βάση της εξάτμισης για να εμποδίζει τη βάση να λυγίζει οταν πέφτει από εκείνη τη μεριά. Το στήριγμα δένει πάνω στο πλαϊνό κάγκελο και κανει δουλειά, αλλά δυστυχώς οταν έκανα δοκιμή η βάση έμεινε ακίνητη, αλλά το τελικό στρίβει μεσα στο κολιέ και τελικά το τελικό ακουμπάει στο ψαλίδι.

Επίσης σαν προσωρινή λύση ειχα παρει το πλαστικό προστατευτικο από Τ7 rally αλλά όπως φαίνεται από τη φωτογραφία δεν κάνει δουλειά. Παρόλο που βεβαιώθηκα οτι δεν έβρισκε πριν ξεκινήσω, στι τέλος της βόλτας έγινε έτσι.

Προσωπικά με εχει εκνευρίσει αρκετά το θέμα και πρέπει να το λύσω άμεσα γιατί θα γίνει μεγαλύτερη ζημιά στο ψαλίδι. Μέγιστη μαλακια για τη Yamaha.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
(να γιατί ΚΤΜ άντε με τους ριζοβραστήρες που αγοράζετε)
Έτσι, έτσι, έτσι.... από το στόμα μου το πήρες!

Μη σου πω και κανά αυθεντικό Loncin ή και Voge...

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Η αλλαγή της διάταξης του σωλήνα της εξάτμισης είναι μονόδρομος τελικά , πως τους ξέφυγε ένα τέτοιο σφάλμα ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλλαγή της διάταξης του σωλήνα της εξάτμισης είναι μονόδρομος τελικά , πως τους ξέφυγε ένα τέτοιο σφάλμα ;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν υπολόγισαν ότι ο κόσμος θα πάει χώμα με αυτό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν υπολόγισαν ότι ο κόσμος θα πάει χώμα με αυτό.
Είδες αν έχεις συνηθίσει στα πενφέ των σταρπαξ και ΤαΚάπο Κωλονάκι :p πως γενικεύεται το ονόφινγκ για όλα...

Οι άνθρωποι έβγαλαν εργαλείο για γνώστες, που να φανταστούν ότι θα το πάρουν αυτοί που πέφτουν κατ' επάγγελμα;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

TT43

Μέλος
Όνομα
Tony
Μοτό
Tenere 700
Λογικό Στέφο αυτό το προστατευτξικο είναι ακόμη πιο κοντά στην εξάτμιση, πάντως έκανε τη δουλεία του προστάτεψε το ψαλίδι σωστά?. Το θέμα είναι σε άλλη πτώση θα φαγωθεί τελείως και θα πρέπει να βάζουμε καινούριο σε κάθε πτώση :ha
 

Giasos

Μέλος
Όνομα
Iasonas Savvas
Μοτό
Tenere 700
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Ελπίζω να είστε όλοι καλά με υγεία.

Καθώς περιμένω να ενταχθώ και "νόμιμα" στην παρέα περιμένοντας το Tenere να καταφτάσει, ήθελα να ρωτήσω εάν έχει παραγγείλει κάποιος άλλος και το αναμένει. Ο έμπορος δεν μου παρέχει πολύ πληροφορόρηση, έχω μείνει χωρίς μοτο και έχω αρχίσει και τρελένομαι :rolleyes:.

Έχετε ακούσει τίποτα ρε παιδία για παραδόσεις; Πονεμένο ζήτημα το ξέρω αλλά ζητάω λίγα ψίχουλα ελπίδας.

Σόρρυ αν είναι λάθος τοποθετημένο το ποστ.

Καλή συνέχεια σε όλους.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L

Giasos

Μέλος
Όνομα
Iasonas Savvas
Μοτό
Tenere 700
Σε ευχαριστώ για το παραπάνω. Μόλις πληροφορήθηκα για πιθανή επιπλέον καθυστέρηση περίπου μήνα... Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.
 
Top Bottom