Yamaha T7 Tenere

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Θα είχες βάλει τον STF στη μεση... Δεν εξηγειται
Βρέθηκα στο σωστό μέρος την κατάλληλη στιγμή... ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι αν έδινα μία εβδομάδα μετά προκαταβολή θα πήγαινα για τέλος Ιουνίου...
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Να και για τα ανήσυχα πνέυματα , να γυρίσετε τον κόσμο.
Τώρα και με έξτρα ντεπόζιτο.
Να δώσεις βέβαια 850 Αυστραλιανά δολάρια για να κουβαλάς 9lt παραπανω, δεν το βρίσκω και εκπληκτικό

Yamaha Tenere 700 EgRNUQupKhf8YQhsZKM_-JgUDoIx5rELtlqX2h3jqhI
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να και για τα ανήσυχα πνέυματα , να γυρίσετε τον κόσμο.
Τώρα και με έξτρα ντεπόζιτο.
Να δώσεις βέβαια 850 Αυστραλιανά δολάρια για να κουβαλάς 9lt παραπανω, δεν το βρίσκω και εκπληκτικό

Yamaha Tenere 700 EgRNUQupKhf8YQhsZKM_-JgUDoIx5rELtlqX2h3jqhI
Ομορφαίνει πάντως... Ασχέτως αν το χρειάζεσαι ή όχι.
 

AlexTR

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
T7
Berg fe 250
Παιδιά καλησπερα. Πέμπτη παραλαμβάνω το μωρό μετά απο τόση αναμονή.

Ιδέες-προτάσεις-εντυπώσεις για κάγκελα προστασίας?
Σκέφτομαι τα outback, απλά στο σαιτ γράφει οτί θέλει πατέντα με το euro 5 εκεί που είναι ο καταλύτης.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Παιδιά καλησπερα. Πέμπτη παραλαμβάνω το μωρό μετά απο τόση αναμονή.

Ιδέες-προτάσεις-εντυπώσεις για κάγκελα προστασίας?
Σκέφτομαι τα outback, απλά στο σαιτ γράφει οτί θέλει πατέντα με το euro 5 εκεί που είναι ο καταλύτης.
Με το καλό να σου έρθει. Δεν ξερω για τα outback και γιατί να μπεις σε μοντες. Ποιοτικά, χωρίς κοψε ραψε και οικονομικά είναι της heed. Σε μια ψιλη στο τροφυ δεν έπαθαν τίποτα. Αυτα στη φωτογραφία είναι τα απλά, εχει και ενισχυμένα που πάνε μέχρι κάτω στον κινητήρα.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δειτε και τα heavy duties, ειδικα τα enduro τα κατω, εχω τα αντιστοιχα στο 750 και εκτος του οτι ειναι πολυ καλη κατασκευη, φαγανε σουπιδι σε ασφαλτο και δεν καταλαβαν τζιζους. Ειδικα αν τα πλαστικα ειναι ευκαμπτα και δε σπανε οπως λενε παραπανω εγω για τα κατω enduro θα κοιταζα.

 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Δειτε και τα heavy duties, ειδικα τα enduro τα κατω, εχω τα αντιστοιχα στο 750 και εκτος του οτι ειναι πολυ καλη κατασκευη, φαγανε σουπιδι σε ασφαλτο και δεν καταλαβαν τζιζους. Ειδικα αν τα πλαστικα ειναι ευκαμπτα και δε σπανε οπως λενε παραπανω εγω για τα κατω enduro θα κοιταζα.

Αν δεν είχα ήδη τα ενισχυμένα Heed, αυτά θα αγόραζα. Τα Heed έχουν φάει δύο πτωσεις και δεν έβγαλαν κιχ, αλλά είναι και όλοκληρο "κλουβί".
 

AlexTR

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
T7
Berg fe 250
Καλά είναι τα outback απλά το βάλε βγάλε είναι λίγο μανούρα.
Ναι διάβασα ότι το βάλε βγάλε δεν είναι εύκολο. Δεν κουμπώνουν εύκολα. Εμφανισιακά μ αρέσουν να σου πω την αλήθεια. Είναι και το δοκιμαστικό βίντεο παραπλανητικό.
Βέβαια έχουν και 370 ευρώ.

Με το καλό να σου έρθει. Δεν ξερω για τα outback και γιατί να μπεις σε μοντες. Ποιοτικά, χωρίς κοψε ραψε και οικονομικά είναι της heed. Σε μια ψιλη στο τροφυ δεν έπαθαν τίποτα. Αυτα στη φωτογραφία είναι τα απλά, εχει και ενισχυμένα που πάνε μέχρι κάτω στον κινητήρα.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Τα είδα από κοντά αυτά που έχεις φίλε στη βόλτα. Θα δω και τα πιο ενισχυμένα για να καταλήξω σιγά σιγά.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Με την εκδρομή του προηγούμενου ΣΚ στην Εύβοια και βάζοντας περισσότερα χωμάτινα χλμ. στο Τ7, για το βάρος του (γιατί είναι 200+) είναι πολύ διαχειρίσιμο και ευχάριστο και σε αυτές τις συνθήκες. Για ένα μέτριο αναβάτη όπως εμένα και έχοντας έρθει από ένα καλά στημένο ΤΑ 600 που χρειαζόταν να διαβάζω κάθε πέτρα, εδώ μπορείς να είσαι πιο "αφηρημένος" και να αφήσεις την ανάρτηση να κάνει αυτό που ξέρει. Είναι εξαιρετικά σταθερό, με πολυ καλό πλαίσιο και ανάρτηση, ενώ όταν ανοίγεις το γκάζι νιώθεις να "φορτίζεται" εμπρός τροχος στο έδαφος και δεν χαζοσπινάρει άσκοπα. Προσωπικά την ανάρτηση δεν την βρήκα ανεπαρκή, το αντίθετο, αλλά από την άλλη δεν είμαι ο Birch να εξαντλώ τα όρια της. Βέβαια όπως είπα και στην αρχή, παραμένει 200+ κιλά μηχανή και όταν ξαπλώνει (που ξάπλωσε) θέλει βοήθεια στο σήκωμα. Για κάποιο λόγο συνεχίζω και την βρίσκω πιο δύσκολη στο σήκωμα από το ΤΑ 600 .
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Παιδιά καλησπερα. Πέμπτη παραλαμβάνω το μωρό μετά απο τόση αναμονή.

Ιδέες-προτάσεις-εντυπώσεις για κάγκελα προστασίας?
Σκέφτομαι τα outback, απλά στο σαιτ γράφει οτί θέλει πατέντα με το euro 5 εκεί που είναι ο καταλύτης.
Χθες πάντως είδα βίντεο δικό του που παρουσίασε την έκδοση για euro5 .Μακράν τα πιο όμορφα κατά εμέ...
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Παίζουν σίτες ψυγείου γύρω στα 30-40 ευρώ από Κίνα στο ebay. Τις έχει δοκιμάσει κανείς;
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Παίζουν σίτες ψυγείου γύρω στα 30-40 ευρώ από Κίνα στο ebay. Τις έχει δοκιμάσει κανείς;
Αχρείαστες.
Η πλαστικές μαμά περσίδες κάνουν μια χαρά δουλειά.
 
Top Bottom