Yamaha T7 Tenere

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Οξείδωση στις ακτίνες έχει αναφερθεί σε πολλά tenere στο εξωτερικό, και απ΄ οτι γνωρίζω το καλύπτει η εγγύηση...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί να μην προτιμήσω το παρακάτω, έναντι του Τ700? Τα ίδια λεφτά πρέπει να δωσω.
(είναι και τιούμπλες ήρεμα ρωτάω)



 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γιατί κάποιος θέλει καινούριο...και γιατί θελει μεσαια κατηγορία...το KTM είναι 30 κιλά πάνω γεμάτο. Στην ευθεία δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά. Στην ανηφόρα/κατηφόρα την καταλαβαίνεις...Αν βολτάρεις μόνος και θες καινούριο παίρνεις Τ700. Αμα θες τα 150 αλογα παίρνεις KTM. Απλά τα πράματα.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Γιατί να μην προτιμήσω το παρακάτω, έναντι του Τ700? Τα ίδια λεφτά πρέπει να δωσω.
(είναι και τιούμπλες ήρεμα ρωτάω)




Για αυτό και μόνο...
και όχι, ο ίδιος κάγκουρας δε θα το πήγαινε έτσι και το κτμ εκεί...

υ.γ. αφού όμως έχεις το 640 για τα σφιχτά, πάρε το κτμ
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Γιατί να μην προτιμήσω το παρακάτω, έναντι του Τ700? Τα ίδια λεφτά πρέπει να δωσω.
(είναι και τιούμπλες ήρεμα ρωτάω)



Φυσικά και να το προτιμήσεις, δεν είναι συγκρίσιμα μηχανάκια...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γιατί να μην προτιμήσω το παρακάτω, έναντι του Τ700? Τα ίδια λεφτά πρέπει να δωσω.
(είναι και τιούμπλες ήρεμα ρωτάω)



Ξέχνα την ΚΤΜ. Το ερώτημα που θα τίθεται σύντομα θα είναι; "γιατί να μη προτιμήσω το Aprilia από το Yamaha;"
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ερώτημα αυτό με την απρίλια δεν είναι δύσκολο, να πάρεις ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ Η ΑΓΟΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ το απλό μηχανάκι αφού το ήθελες. Ένας πρώην ιδιοκτήτης 9Χ0 νομίζω ότι πιο καλά θα πρέπει να βλέπει το Τ7 από το τουαρέγκ. Δεν έχω καταλάβει αν το αμορτισέρ του απρίλια είναι πλήρως ρυθμιζόμενο.

Και στο ερώτημα μηχανάκι του 13-15 που έχει στο ψαρ σε σύγκριση με καινούριο που θα το φέρεις στα μέτρα σου με τα ίδια χρήματα... Ε. Γιατί, αλήθεια.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
ρε Γιάννη δε γκατάλαβα τίποτα!
Τι είναι το 9Χ0?

και η τελευταία ερώτηση τι νόημα έχει???

Μιλάς με γρίφους γέροντα!
:ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είναι για εσένα αυτά.

Δίνεις τδμ, παίρνεις μοτοσκουτζι βουτσεντο μανταλάκι πως το λένε το νέο που είναι ίδιο με το τιντιεμ αλλά με τα βυζιά αλλιώς από το τιντιεμ και ζεις παραδεισένια για πολύ καιρό ακόμα.


Η τελευταία ερώτηση είναι απάντηση στην ερώτηση του Ιωάννη που τρίβεται με την γιαμαχα αλλά δεν μπορεί χωρίς μηχανή που θέλει φροντίδα κάθε μέρα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βασικά η ερώτηση μου ήταν πιο πολύ για να δω πως σκέφτεται ο κόσμος γενικά, οστόσω για να απαντήσω σε αυτήν, η δύναμη του κινητήρα είναι αυτή που συνήθως με κάνει και ψωνίζω, καθώς επίσης και η εμφάνιση.

Εγώ έχω καταλήξει στον αντικατάσταση του 990 και ήδη κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα έως ότου έρθει ο Μάρτης για το καβαλήσω :ll:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σε πω παλικάρι μου, όταν πάρεις θα δεις ότι δεν είναι το παν, η αλήθεια είναι ότι πριν ζήσεις με το περιττό δεν το βλέπεις ως τέτοιο.
 
Top Bottom