Yamaha T7 Tenere

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να σε πω παλικάρι μου, όταν πάρεις θα δεις ότι δεν είναι το παν, η αλήθεια είναι ότι πριν ζήσεις με το περιττό δεν το βλέπεις ως τέτοιο.
Έχω ζήσει με το περιττό αγορίνα μου και δεν το βλέπω ως τέτοιο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αρε Θοδωρής που σου χρειάζεται εσένα...:p:p
Έχω ήδη τον κολλήσει τον todid19 και δεν υπάρχει θεραπεία δυστηχως.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το ερώτημα αυτό με την απρίλια δεν είναι δύσκολο, να πάρεις ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ Η ΑΓΟΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ το απλό μηχανάκι αφού το ήθελες. Ένας πρώην ιδιοκτήτης 9Χ0 νομίζω ότι πιο καλά θα πρέπει να βλέπει το Τ7 από το τουαρέγκ. Δεν έχω καταλάβει αν το αμορτισέρ του απρίλια είναι πλήρως ρυθμιζόμενο.

Και στο ερώτημα μηχανάκι του 13-15 που έχει στο ψαρ σε σύγκριση με καινούριο που θα το φέρεις στα μέτρα σου με τα ίδια χρήματα... Ε. Γιατί, αλήθεια.
Το Tuareg θα πρέπει να περιμένουμε να το δούμε. Το μπροστινό σίγουρα είναι full ρυθμιζόμενο άρα η λογική λέει ότι θα είναι και το πισινό (αλλιώς θα είναι περίεργο το σχήμα).
Φοβάμαι πως overall και στη συγκεκριμένη κατηγορία τιμής και κυβισμού θα είναι καλύτερο -έστω και στα σημεία- παντού, μένει να επιβεβαιωθεί. To ότι είναι Ιταλικό ή το ότι είναι Aprilia για κάποιους μπορεί να είναι ανασταλτικό. Για κάποιους άλλους πάλι θετικό. Προσωπικά σαν εταιρεία την γουστάρω πολύ και στις μικρές γραμμές παραγωγής της έχει βγάλει υπέροχες μοτοσυκλέτες διαχρονικά.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Το Tuareg θα πρέπει να περιμένουμε να το δούμε. Το μπροστινό σίγουρα είναι full ρυθμιζόμενο άρα η λογική λέει ότι θα είναι και το πισινό (αλλιώς θα είναι περίεργο το σχήμα).
Φοβάμαι πως overall και στη συγκεκριμένη κατηγορία τιμής και κυβισμού θα είναι καλύτερο -έστω και στα σημεία- παντού, μένει να επιβεβαιωθεί. To ότι είναι Ιταλικό ή το ότι είναι Aprilia για κάποιους μπορεί να είναι ανασταλτικό. Για κάποιους άλλους πάλι θετικό. Προσωπικά σαν εταιρεία την γουστάρω πολύ και στις μικρές γραμμές παραγωγής της έχει βγάλει υπέροχες μοτοσυκλέτες διαχρονικά.
Εσύ είσαι γιαμαχάκιας...πρέπει να το βγάλεις άχρηστο και υπερτιμημένο... :p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εσύ είσαι γιαμαχάκιας...πρέπει να το βγάλεις άχρηστο και υπερτιμημένο... :p
Πέρα από κάθε πλάκα είμαι περισσότερο φίλος της μοτοσυκλέτας από φίλος της Yamaha. Στη Yamaha Hellas είναι τα πρόσωπα που με κάνουν να είμαι κοντά στην εταιρεία, όχι οι μοτοσυκλέτες.
Aprilia στο Νο1 της σκέψης μου μεταξύ των μοτό Ιταλικής καταγωγής από τότε που με θυμάμαι να καβαλάω. Χωρίς παρεξήγηση την προτιμώ σαν εταιρεία από την Ducati, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι για τις υπέροχες μοτοσυκλέτες της κόκκινης.

Αν εξαιρέσουμε παπιά και σκούτερ στη κατηγορία των μοτοσυκλετών είχα:
  1. Yamaha X 7
  2. Husqvarna X 3
  3. Honda X 2
  4. Kawasaki X 2
Ναι οι περισσότερες ήταν Yamaha αλλά άλλες τόσες ΔΕΝ ήταν Yamaha οπότε αυτό ενισχύει το επιχείρημα μου για την βαρύτητα των ανθρώπινων σχέσεων σε σχέση με τα σίδερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι λίγο περίεργη θεώρηση πραγμάτων αυτή. Συμπαθώ τον οποιονδήποτε τάδε οπότε θα πάρω το προϊόν του... Όχι. Αν θέλω το προϊόν θα ψωνίσω από τον πιο συμπαθητικό άνθρωπο. Το πρώτο πραγματικά επιθυμητό μηχανάκι της Yam μετά το δικό μου fazer είναι το Τ7 αλλά μας βγήκε σφήνα το 950 και δεν έχει νόημα πλέον, όχι γιατί συγκρίνονται αλλά δεν θα τα χρησιμοποιούσα εγώ διαφορετικά :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακριβό.
έχασα αυτά τα μηνύματα στο ενδιάμεσο, τι κακό αυτό με τις ανανεώσεις σελίδας.
ρε τρελέ, 13000 για 1190 7ετίας είναι "κανονικά λεφτά" και 16000 κούτα μηχανάκι είναι ακριβό;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
έχασα αυτά τα μηνύματα στο ενδιάμεσο, τι κακό αυτό με τις ανανεώσεις σελίδας.
ρε τρελέ, 13000 για 1190 7ετίας είναι "κανονικά λεφτά" και 16000 κούτα μηχανάκι είναι ακριβό;
Ποιος δίνει 13Κ για 1190R τη σήμερον ημέρα ωρέ?
Από Αγγλία το φέρνεις με 9Κ.

Και δε μπορείς να συγκρίνεις το 1190R με το 701, είναι άλλες κατηγορίες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποιος δίνει 13Κ για 1190R τη σήμερον ημέρα ωρέ?
Από Αγγλία το φέρνεις με 9Κ.

Και δε μπορείς να συγκρίνεις το 1190R με το 701, είναι άλλες κατηγορίες.
Και στην Ελλάδα 11000 έχουν
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ποιος δίνει 13Κ για 1190R τη σήμερον ημέρα ωρέ?
Από Αγγλία το φέρνεις με 9Κ.

Και δε μπορείς να συγκρίνεις το 1190R με το 701, είναι άλλες κατηγορίες.
Και με 11500 φέρνεις 1290r ,από έξω..:secret:
 
Top Bottom