Yamaha T7 Tenere

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Όπως το περίμενα, ευτυχώς θα βγει σε 1.5+ χρόνο να προλάβουμε να μαζέψουμε λεφτά. :)

Κινητήρας αυτός που έχω στο ΜΤ-07 και με καλύπτει απόλυτα, design Dakar Rally κλπ πολύ όμορφο, το βάρος στα 180 κιλά είναι τέλειο, ελπίζω να έχει μεγάλο ντεπόζιτο (18+ λίτρα, με περίπου 4.5λίτρα τα 100χλμ, πας στα περίπου 400 χλμ αυτονομία με 18 λίτρα) και καλό στήσιμο (αν και αυτό φαντάζομαι θα είναι το πρώτο που θα προσέξουν οι μηχανικοί). Επίσης βλέπω μεγάλη απόσταση από το έδαφος και ένα τεράστιο bash plate που καλύπτει τα πάντα. Προφανώς δεν θα βγει ακριβώς έτσι παραγωγή, αλλά αν κρατήσουν τα βασικά στοιχεία είναι το επόμενό μου, ένα "Rally" μηχανάκι για κάθε μέρα και κάθε χρήση. Well Done Yamaha.
Καμια αδερφη ελευθερη εχεις?
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Καμια αδερφη ελευθερη εχεις?
Xaxaxaxa ναι, αλλά γιατί? :laugh::)

ολοι τρεχουν να προλαβουν το 800αρι της ΚΤΜ...:D:D:D:D
Κι αυτό το περιμένω πώς και πώς, αλλά η Yamaha έφτιαξε αυτό ακριβώς που είχα στο μυαλό μου. Δικύλινδρο, 600-800cc ~70-75hp, ελαφρύ, 21/18 ζάντες, "Rally" look, Off δυνατότητες. :)
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Απίστευτο!
Αλλά θα μπορούσαν να το κάνουν λίγο πιο ψηλό ακόμα να θέλουμε ξυλοπόδαρα για να το φτάσουμε κι όχι απλά 12ποντα... (Seat height 895mm)
έστω ένα 15ποντο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: yns

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Παω για βερες συνονοματε
Στο χωριό μου λένε κοίταξε πριν αγοράσεις.
Δεσποινίς ετών 39...
Εκτός κι αν θες το μηχανάκι για να πάρεις τα βουνά και να εξαφανιστείς. :pointu:

 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Σε αυτα τα κιλα προσθετουμε εξοπλισμο δρομου για να παρει πινακιδα, abs, σιγουρα αλλη εξατμιση με καταλυτη και look θερμοσιφωνα και τσουπ 20 κιλακια πανω!
Και παλι στα 200κιλα ειναι ενδιαφερον μηχανακι, θα ειναι στα ιδια κιλα με το τωρινο xt660z και δυνατοτερο, ακομα και 210κ να ειναι παλι το θεωρω πολυ ενδιαφερον.
Νext dream bike χαλαρα!!!
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Σε αυτα τα κιλα προσθετουμε εξοπλισμο δρομου για να παρει πινακιδα, abs, σιγουρα αλλη εξατμιση με καταλυτη και look θερμοσιφωνα και τσουπ 20 κιλακια πανω!
Και παλι στα 200κιλα ειναι ενδιαφερον μηχανακι, θα ειναι στα ιδια κιλα με το τωρινο xt660z και δυνατοτερο, ακομα και 210κ να ειναι παλι το θεωρω πολυ ενδιαφερον.
Νext dream bike χαλαρα!!!
Και μόλις το πάρεις ξεκινάς με tail tidy και Akrapovic ολόσωμη και έπεσες με την μία 5-7 κιλά. :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εξαιρετική εμφάνιση...να την κρατήσουν έτσι να δώσουν κ κανα χρωμα πολεμικό κ θα...τρέχει ανταγωνισμός και...επίδοξοι πελάτες,ευτυχεις πελάτες.Μπραβο Yamaha αν βγει όπως είναι στην παραγωγή...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Άντε μπας κ δούμε Africa 800 raid & την απάντηση της ΚΤΜ...να γελάσει λίγο κ ο κάθε χωμάτινος που χρόνια τώρα μας έχει φάει το μάρκετινγκ κ τα ασφάλτινα βαριά ΟνΟφ.:woot:
 

thn

Μέλος
Περιοχή
Καστοριά
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
06' TE610
Τι δικύλινδρο; πάρτε το εσείς εμένα δεν μου αρέσει, θα πάρω το PR7 :roflmao:

Πολύ ωραίο φαίνεται μακάρι να βγει στην παραγωγή έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Και μόλις το πάρεις ξεκινάς με tail tidy και Akrapovic ολόσωμη και έπεσες με την μία 5-7 κιλά. :)
Εγώ θα του ξηλώσω και το ABS :laugh:

Τι δικύλινδρο; πάρτε το εσείς εμένα δεν μου αρέσει, θα πάρω το PR7 :roflmao:
Το περιμένω πως και πως το AJP,η εταιρεία κινείται στην φιλοσοφία της προ 20 ετών ΚΤΜ και μου αρέσει αυτό.Έχουμε θέμα γι'αυτό στο ADV δεν έχουμε?
 
Top Bottom