Yamaha T7 Tenere

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Εννοείται και τα μεγάλα δεν είναι για supermarket και καφέ.

Μιλάμε για κατανάλωση σε βόλτα.

Φυσικά όμως ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και εννοείται πόσο ακόμα, στην χρήση που θα κάνει με το μηχανάκι. ;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν τώρα πήρα γραμμή τί έχει συμβεί με τους κατεμάκηδες...

Είδαν το Tenere Που είναι κούκλα και είδαν μετά και το 790 που είναι σαν να έχει τρακάρει με βυτιοφόρο και μπήκαν εδώ να κράξουν!!χαχα

Όξω ρε..!! Το εργαλείο τα σπάει και δε σπάει!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εννοείται και τα μεγάλα δεν είναι για supermarket και καφέ.

Μιλάμε για κατανάλωση σε βόλτα.

Φυσικά όμως ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και εννοείται πόσο ακόμα, στην χρήση που θα κάνει με το μηχανάκι. ;)
Εγώ συμφωνώ μαζί σου. Το 95% αυτών που θα το πάρει θα το θέλει και για κάθε μέρα και το νέο tenere καίει σαν σκούτερ 300άρι οπότε είναι ένα μεγάλο Bonus...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Λοιπόν τώρα πήρα γραμμή τί έχει συμβεί με τους κατεμάκηδες...

Είδαν το Tenere Που είναι κούκλα και είδαν μετά και το 790 που είναι σαν να έχει τρακάρει με βυτιοφόρο και μπήκαν εδώ να κράξουν!!χαχα

Όξω ρε..!! Το εργαλείο τα σπάει και δε σπάει!!
Αγαπάω τα KTM, μου αρέσουν και είμαι κάτοχος.. Αυτό όμως το 790 είναι το ασχημότερο όλων..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται και τα μεγάλα δεν είναι για supermarket και καφέ.
θα δείξω το νήμα στο fazer, θα γελάει για άλλα 20 χρόνια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλά άμα είχα κι εγώ 990 και το ήθελα να κάνω και τα καθημερινά μου χιλιόμετρα θα κοίταζα να πιάσω δεύτερη δουλειά!

Κακά τα ψέμματα με 8-9 Lt/100km σε χρήση πόλης ζορίζεσαι... (Εξαιρούνται οι πιο έχοντες και κατέχοντες ή οι λεύτεροι χωρίς γυναίκες και παιδιά που είναι στα καλαμπαλίκια τους και τα τρώνε όπου τους καπνίσει! παρακαλούνται οι συγκεκριμένοι να μην παίζουν με τον πόνο μας!!)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Βρε παιδιά να το θέσω απλά? Γιατί κάποιος να μην πάρει ένα F800 Gs (το παλιότερο ) και να πάρει το τενερε? Μόνο για την εμφάνιση και τα 4 led μπροστά?

BMW F 800 GS

Σε κιλά είναι κοντά 205 με 207 , κατανάλωση το ίδιο χαμηλή, λιτρα ρεζερβουάρ τα ίδια, σέλα δεν συγκρίνεται αλλά ούτε το φόρτωμα . άλογα 13 λιγότερα το τενερε.
Αυτό λοιπόν που βλέπω σαν παράπονο είναι ότι δεν είναι πιο εντουρο απ όσο το ήθελαν κάποιοι αλλά ούτε μπορεί να ταξιδέψει όσο αλλα .
Άρα σε πιο κοινό απευθύνεται??

Το ΚΤΜ εχει πχ ξεκάθαρο κοινό ειδικά το R , κρίμα που ειναι άσχημο δλδ
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε όχι , 690 sm

Follow me, I'm lost too
Ώπα, ο μυρμηγκοφάγος μου άρεσε και μου αρέσει πολύ, ακόμα.



Το f800 ήταν τόσα κιλά άδειο, δεν οδηγείται χωρίς βενζίνη και λάδι όμως.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Βρε παιδιά να το θέσω απλά? Γιατί κάποιος να μην πάρει ένα F800 Gs (το παλιότερο ) και να πάρει το τενερε? Μόνο για την εμφάνιση και τα 4 led μπροστά?

BMW F 800 GS

Σε κιλά είναι κοντά 205 με 207 , κατανάλωση το ίδιο χαμηλή, λιτρα ρεζερβουάρ τα ίδια, σέλα δεν συγκρίνεται αλλά ούτε το φόρτωμα . άλογα 13 λιγότερα το τενερε.
Αυτό λοιπόν που βλέπω σαν παράπονο είναι ότι δεν είναι πιο εντουρο απ όσο το ήθελαν κάποιοι αλλά ούτε μπορεί να ταξιδέψει όσο αλλα .
Άρα σε πιο κοινό απευθύνεται??

Το ΚΤΜ εχει πχ ξεκάθαρο κοινό ειδικά το R , κρίμα που ειναι άσχημο δλδ
Γιατί είναι bmw
Τι δεν καταλαβενεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιατί είναι bmw
Τι δεν καταλαβενεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευτυχώς που τα είδα με τα μάτια μου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό που ταξιδεύουν μακρυά στα βουνά ήταν Bmw, κουφάλες
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ευτυχώς που τα είδα με τα μάτια μου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό που ταξιδεύουν μακρυά στα βουνά ήταν Bmw, κουφάλες
Μια μέρα κτμ θα πάρεις λουλι και θα με παρακαλάς να κάνουμε παρέα . Αλλά εγώ δεν θα σηκώνω το τηλ και θα δεις ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Ευτυχώς που τα είδα με τα μάτια μου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό που ταξιδεύουν μακρυά στα βουνά ήταν Bmw, κουφάλες
Πες τα Γιάννη..!...και ξανατόνισε το "μακρυά στα βουνά"...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Όχι σε μετρήσεις περιοδικών. Ούτε καν στην σελίδα της bmw.
Βάλε στο search ότι άλλο μοντέλο θες ( όσο θα χάνουν στα πραγματικά κιλά για το GS θα χάνουν και για τα άλλα μοντέλα)

BMW F 800 GS
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ευτυχώς που τα είδα με τα μάτια μου ότι το μεγαλύτερο ποσοστό που ταξιδεύουν μακρυά στα βουνά ήταν Bmw, κουφάλες
Μόνο XL650V black wheels , kitty's

Follow me, I'm lost too
 
Top Bottom