Yamaha T7 Tenere

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Αλήθεια παιδιά αν υποθετικά γίνει η παραγγελία αύριο, πόσο χρόνο παράδοσης δίνει η Yamaha;
Για το απλό μιλώντας…
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ το παρήγγειλα 10 /3/21 και ήρθε στις 24/3 . Από Πάτρα το πήρα. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα από διαθεσιμότητα, πέρυσι ήταν δύσκολα τα πράγματα γενικά.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Αλήθεια παιδιά αν υποθετικά γίνει η παραγγελία αύριο, πόσο χρόνο παράδοσης δίνει η Yamaha;
Για το απλό μιλώντας…
Τα τελευταία έκαναν 2 μήνες αλλά το καλύτερο που χεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις κάποιον αντιπρόσωπο. Εμένα μου είπαν 2 μήνες και ήρθε σε 2 βδομάδες αλλά διάβαζα ένα παιδί στο γκρουπ του FB που περίμενε 10 μήνες. Μέχρι πρόσφατα υπήρχαν κάποια ετοιμοπαράδοτα στην επαρχία.
Επίσης δεύτερη αύξηση για τα μοντέλα του 22 απο 10.990 στα 11.200
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Τα τελευταία έκαναν 2 μήνες αλλά το καλύτερο που χεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις κάποιον αντιπρόσωπο…

Επίσης δεύτερη αύξηση για τα μοντέλα του 22 απο 10.990 στα 11.200
Ναι σίγουρα απλά για να πάρω μια πρώτη εικόνα ρώτησα.. άρα είναι hit or miss η κατάσταση!

Όντως φαίνεται και στο app της Yamaha!!!
Δεν υπάρχει γμτ γμτ γμτ!!!

EDIT : το Rally στο app δεν δείχνει να αυξήθηκε… καθαρά «βλέπω πως με παίρνει και το βαράω στο κεφάλι» κατάσταση!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Και εις ανώτερα. Στραγάλια τα €.
Αντε και στα 12.000 μέχρι το Σεπτέμβριο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αλήθεια παιδιά αν υποθετικά γίνει η παραγγελία αύριο, πόσο χρόνο παράδοσης δίνει η Yamaha;
Για το απλό μιλώντας…
Αν διαβάζεις προσεκτικά το θέμα θα δεις ότι υπάρχουν και ετοιμοπαράδοτα στο απλό.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Παιδιά δυστυχώς όλα ακριβαίνουν. Δεν είναι κάποιο "κόλπο" της yamaha. Όλα τα φετινά ποδήλατα έχουν αύξηση 10% από τα περσινά μοντέλα. Στα ανταλλακτικά σε κάποια μιλάμε για πάνω από 50% αύξηση.

Νομίζω όσα υπήρχαν διαθέσιμα απλά T7 έχουν φύγει. Δεν έχω κάνει και εκτενή έρευνα.

Δυο επιλογές. Υπομονή ή tuareg :cool::D
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω όσα υπήρχαν διαθέσιμα απλά T7 έχουν φύγει. Δεν έχω κάνει και εκτενή έρευνα.

Δυο επιλογές. Υπομονή ή tuareg :cool::D
Για όποιον ενδιαφέρεται άμεσα για αγορά, υπάρχει διαθέσιμο μπλε Tenere 700, μοντέλο 2022 στη Yamaha Paddock στο Χαϊδάρι.




Ρωτήσατε και δεν υπάρχει;
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Δεν ρώτησα γιατί δεν θα αγοράσω. Η δημοσίευση είναι αρκετές μέρες πριν. Τις αγγελίες στο car.gr κοίταζα στα καινούρια και όσα έγραφαν ετοιμοπαράδοτο το χουν σβήσει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν ρώτησα γιατί δεν θα αγοράσω. Η δημοσίευση είναι αρκετές μέρες πριν. Τις αγγελίες στο car.gr κοίταζα στα καινούρια και όσα έγραφαν ετοιμοπαράδοτο το χουν σβήσει.
Αλήθεια παιδιά αν υποθετικά γίνει η παραγγελία αύριο, πόσο χρόνο παράδοσης δίνει η Yamaha;
Για το απλό μιλώντας…
Σημερινή Κυριακάτικη πληροφορία, στο Paddock Yamaha στο Χαϊδάρι υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα ένα μαύρο στη κλασική έκδοση και ένα λευκό στη Rally έκδοση.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
εγώ δεν ρώτησα ακόμα πουθενά... θα είμαι έτοιμος να το κάνω αρχές Μάη

ΕΔΙΤ: το μεγάλο σέρβις του Τ7 πόσο πάνω κάτω κοστίζει παιδιά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρώτα από τώρα ρε ψυχή....αρχες Μάη δε θα υπάρχει!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρώτα από τώρα ρε ψυχή....αρχες Μάη δε θα υπάρχει!
Όντως αν σε ενδιαφέρει σοβαρά δεν είναι τόσο μακριά ο Μάης ώστε να το καπαρώσεις. Τον Μάη θεωρητικά και κάθε μέρα από εδώ και πέρα η ζήτηση θα ανεβαίνει. Όπου βρεις οτιδήποτε και αν σε ενδιαφέρει θα ήταν σοφό να το κάνεις από τώρα και το "δέσεις" με μια προκαταβολή.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Αφού είσαι αποφασισμένος και υπάρχει διαθέσιμο είναι κρίμα να φας αναμονή και +200€ (υποθέτω ισχύει για τις επόμενες παραλαβές) . Ειδικά όταν μιλάμε για λίγες βδομάδες.
Βέβαια με τον ερχομό του raid υποθέτω θα παίξουν και μεταχειρισμένα Τ7 αλλά τι θα ζητάει ο καθένας είναι ένα ερώτημα.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
παιδιά ήδη έχει πάει στα 11200 τι θα παίρνει και ένα 200άρι κάθε βδομάδα; έλεος

Δυστυχώς ή εύτυχώς αύριο φεύγω και επιστρέφω την Τετάρτη μετά το Πάσχα
Τότε θα ξεκινήσω... δεν γίνεται αλλιώς!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
παιδιά ήδη έχει πάει στα 11200 τι θα παίρνει και ένα 200άρι κάθε βδομάδα; έλεος

Δυστυχώς ή εύτυχώς αύριο φεύγω και επιστρέφω την Τετάρτη μετά το Πάσχα
Τότε θα ξεκινήσω... δεν γίνεται αλλιώς!
Υποθέτω ότι το 11.200 αφορά τις επόμενες παραλαβές
 
Top Bottom