Yamaha T7 Tenere

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Υποθέτω ότι το 11.200 αφορά τις επόμενες παραλαβές
Κανονικά έτσι πρέπει αλλά πρόσφατα βλέπουμε αντίθετα παραδείγματα.

Σήμερα κοιτούσα ένα ζευγάρι γάντια τα οποία παρακολουθώ κάνα 6μηνο αλλά δεν τα πήρα διότι ήταν ένα τελευταίο Small στα 49,90€ σε πολύ γνωστό κατάστημα, παρόλα αυτά πλέον... προσφορά στα 59,90€...
Ζευγάρι στοκ και μοντέλο του 2020.

Η μαυραγοριτικη λογική σε όλο της το μεγαλείο.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
παιδιά ήδη έχει πάει στα 11200 τι θα παίρνει και ένα 200άρι κάθε βδομάδα; έλεος

Δυστυχώς ή εύτυχώς αύριο φεύγω και επιστρέφω την Τετάρτη μετά το Πάσχα
Τότε θα ξεκινήσω... δεν γίνεται αλλιώς!
Η τιμή ανεβαίνει 100 ευρώ με κάθε θετικό ποστ που κάνει ο STF στο advride.gr για το Tenere 700...τώρα που έχεις όλα τα δεδομένα, αποφασίζεις με την ησυχία σου... :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η τιμή ανεβαίνει 100 ευρώ με κάθε θετικό ποστ που κάνει ο STF στο advride.gr για το Tenere 700...τώρα που έχεις όλα τα δεδομένα, αποφασίζεις με την ησυχία σου... :p
Ο οποίος λιγουρευεται Χόντα 750

Μόνο ο Γιοκαρίνης έχει μείνει να ζαχαρωνει γιαμαχα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
δεν ξερω στην πράξη τι θα γίνει αλλά στο πιο πάνω μαγαζί που αναφέρθηκε η τιμή είναι 11200
Αν μιλάς για Paddock, αναφέρεις το όνομα μου (Στέφανος) και ότι μποτεί να γίνει θα γίνει. Από όσο γνωρίζω όμως -επειδή ενδιαφέρθηκε για άλλο εργαλείο προσωπικός μου φίλος- λόγω της κατάστασης δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια, συνήθως δώρα τύπου συναγερμός κτλ. Και αυτοί θα ήθελαν να πουλάνε 10πλάσιες μοτό αλλά πούντες;
Το να κρατηθεί η τιμή -200 δε θεωρώ ότι θα είναι πρόβλημα. Όποιος ενδιαφέρεται ΣΟΒΑΡΑ ας μου στείλει πμ γιατί κι εγώ δε θέλω να ενοχλώ για πλάκα τους ανθρώπους με τους οποίους έχω μια επαφή, μόνο κακό κάνει αυτό.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Αν μιλάς για Paddock, αναφέρεις το όνομα μου (Στέφανος) και ότι μποτεί να γίνει θα γίνει. Από όσο γνωρίζω όμως -επειδή ενδιαφέρθηκε για άλλο εργαλείο προσωπικός μου φίλος- λόγω της κατάστασης δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια, συνήθως δώρα τύπου συναγερμός κτλ. Και αυτοί θα ήθελαν να πουλάνε 10πλάσιες μοτό αλλά πούντες;
Το να κρατηθεί η τιμή -200 δε θεωρώ ότι θα είναι πρόβλημα. Όποιος ενδιαφέρεται ΣΟΒΑΡΑ ας μου στείλει πμ γιατί κι εγώ δε θέλω να ενοχλώ για πλάκα τους ανθρώπους με τους οποίους έχω μια επαφή, μόνο κακό κάνει αυτό.
Ευχαριστώ!! Θα σου στείλω οταν γυρίσω!
Για εμένα σημαντικό ρόλο θα παίξει και το αν μπορούν να πάρουν το στρομ!
 
Reactions: STF

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ευχαριστώ!! Θα σου στείλω οταν γυρίσω!
Για εμένα σημαντικό ρόλο θα παίξει και το αν μπορούν να πάρουν το στρομ!
Το έχεις κάνει βόλτα το Τ7 ????? Γιατί δεν έχει καμία σχέση με το VSTROM.....δεν έχει ούτε καν μια χειρολαβή να δέσεις ένα χταπόδι το τενερε........Αμα το γεμίσεις κάγκελα, οκ θα έχεις ......αλλά τα κάγκελα και η βάση της μπαγακζιέρας είναι κανά 500αρι για πλάκα.....Επίσης αμα φορτωθεί και δικάβαλο, να ξέρεις ότι πίσω θα κλάσει .......δεν θα έχεις τιμόνι......μόνο κότα........είναι ελάφρύ μηχανάκι γενικά.....σαν μονοκύλινδρο ένα πράμα..........
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Το έχεις κάνει βόλτα το Τ7 ????? Γιατί δεν έχει καμία σχέση με το VSTROM.....δεν έχει ούτε καν μια χειρολαβή να δέσεις ένα χταπόδι το τενερε........Αμα το γεμίσεις κάγκελα, οκ θα έχεις ......αλλά τα κάγκελα και η βάση της μπαγακζιέρας είναι κανά 500αρι για πλάκα.....Επίσης αμα φορτωθεί και δικάβαλο, να ξέρεις ότι πίσω θα κλάσει .......δεν θα έχεις τιμόνι......μόνο κότα........είναι ελάφρύ μηχανάκι γενικά.....σαν μονοκύλινδρο ένα πράμα..........
Ναι το έχω κάνει... και ένα από τα πράγματα που μου άρεσαν είναι ότι μου θύμησε το Dominator :inlove: που είχα.. (on steroids :) ) ... όπως το λες, αίσθηση μονοκύλινδρου!
Ξέρω πως είναι πολύ διαφορετικό μηχανάκι από το στρομ ... η αλήθεια είναι πως το στρομ το φόρτωνα δίχως αύριο αλλά θα βρω την λύση και στο Τ για αυτά που θέλω να κάνω ίσως και με λίγους συμβιβασμούς!
Τα ξέρω και τα υπόλοιπα για μπαγκαζιέρες κλπ ...
 
Reactions: STF

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
για ρίξτε ένα γκάλοπ για το χρώμα...
Μπλε δεν...
Μαύρο all time classic αν και το προηγούμενο μαύρο μάλλον μου άρεσε πιο πολύ .. το φετινό το βρίσκω να έχει λιγότερο "άποψη"!!
Το νέο rally μου αρέσει (το προηγούμενο άσπροκόκκινο δεν ...) αλλά αν πας εκεί μετά είσαι και πολύ κοντά στο WR που το μαύρο του (από τις φωτό τουλάχιστον) μου αρέσει πιο πολύ από όλα. Άσε που για το rally αυτά που προσφέρει σαν έξτρα δεν είναι στις προτεραιότητές μου. Επίσης δεν ξέρω πόσο θα αρέσει στον περίγυρο..:laugh: γιου γκετ μι νο;; :)
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
για ρίξτε ένα γκάλοπ για το χρώμα...
Μπλε δεν...
Μαύρο all time classic αν και το προηγούμενο μαύρο μάλλον μου άρεσε πιο πολύ .. το φετινό το βρίσκω να έχει λιγότερο "άποψη"!!
Το νέο rally μου αρέσει (το προηγούμενο άσπροκόκκινο δεν ...) αλλά αν πας εκεί μετά είσαι και πολύ κοντά στο WR που το μαύρο του (από τις φωτό τουλάχιστον) μου αρέσει πιο πολύ από όλα. Άσε που για το rally αυτά που προσφέρει σαν έξτρα δεν είναι στις προτεραιότητές μου. Επίσης δεν ξέρω πόσο θα αρέσει στον περίγυρο..:laugh: γιου γκετ μι νο;; :)
Προσωπικά το λευκό Rally το προτιμώ απ όλα τα υπόλοιπα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δεν έχει και μεγάλη σημασία το χρώμα, με τόσα κιτ με αυτοκόλλητα στην αγορά το κάνεις ότι θες, για όσο θες. Πάρε το άμεσα διαθέσιμο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ναι το έχω κάνει... και ένα από τα πράγματα που μου άρεσαν είναι ότι μου θύμησε το Dominator :inlove: που είχα.. (on steroids :) ) ... όπως το λες, αίσθηση μονοκύλινδρου!
Ξέρω πως είναι πολύ διαφορετικό μηχανάκι από το στρομ ... η αλήθεια είναι πως το στρομ το φόρτωνα δίχως αύριο αλλά θα βρω την λύση και στο Τ για αυτά που θέλω να κάνω ίσως και με λίγους συμβιβασμούς!
Τα ξέρω και τα υπόλοιπα για μπαγκαζιέρες κλπ ...
Δεν ξέρω τις διαστάσεις σου αλλά εγώ που είμαι 1,70 - 70 κιλά με την γυναίκα μου που είναι με το ζόρι 50 κιλά μια χαρά ταξιδεύουμε φορτωμένοι τριβάλιτσοι, τανκμπαγκ κτλ. Σίγουρα υπάρχουν πιο άνετα μηχανάκια για αυτό αλλά κάναμε κάποιους συμβιβασμούς στην ασφάλτινη άνεση και κερδίσαμε στις χωμάτινες δυνατότητες. Εάν ΔΕΝ ψάχνεις varadero με dakar look, το Τ7 είναι ικανότατο all around μηχανάκι.

Όσον αφορά τα χρώματα, αν βρεις φετινό μπλε η αλήθεια είναι ότι είναι κουκλί.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Δεν ξέρω τις διαστάσεις σου αλλά εγώ που είμαι 1,70 - 70 κιλά με την γυναίκα μου που είναι με το ζόρι 50 κιλά μια χαρά ταξιδεύουμε φορτωμένοι τριβάλιτσοι, τανκμπαγκ κτλ. Σίγουρα υπάρχουν πιο άνετα μηχανάκια για αυτό αλλά κάναμε κάποιους συμβιβασμούς στην ασφάλτινη άνεση και κερδίσαμε στις χωμάτινες δυνατότητες. Εάν ΔΕΝ ψάχνεις varadero με dakar look, το Τ7 είναι ικανότατο all around μηχανάκι.

Όσον αφορά τα χρώματα, αν βρεις φετινό μπλε η αλήθεια είναι ότι είναι κουκλί.
το φετινό μπλέ δεν μου αρέσει... είναι σίγουρα απείρως καλύτερο απο το προηγούμενο αλλά κάτι με το μπλε σε μοτο δεν μου πάει...
εγώ είμαι λίγο πιο πάνω από εσένα 178 με 83 κιλά.. νομίζω πως θα είμαι ΟΚ ...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Δεν έχει και μεγάλη σημασία το χρώμα, με τόσα κιτ με αυτοκόλλητα στην αγορά το κάνεις ότι θες, για όσο θες. Πάρε το άμεσα διαθέσιμο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
δύσκολα θα μπω σε διαδικασία με αυτοκόλλητα... όχι άμεσα τουλάχιστον προέχουν πολλά άλλα και φυσικά η βάση είναι σημαντικκό να σου αρέσει .. IMHO!!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
το φετινό μπλέ δεν μου αρέσει... είναι σίγουρα απείρως καλύτερο απο το προηγούμενο αλλά κάτι με το μπλε σε μοτο δεν μου πάει...
εγώ είμαι λίγο πιο πάνω από εσένα 178 με 83 κιλά.. νομίζω πως θα είμαι ΟΚ ...
Μια χαρά θα είσαι. Εάν δεν σου αρέσει το φετινό μαύρο, κάνω τράμπα τα περσινά πλαστικά :p
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
το φετινό μπλέ δεν μου αρέσει... είναι σίγουρα απείρως καλύτερο απο το προηγούμενο αλλά κάτι με το μπλε σε μοτο δεν μου πάει...
εγώ είμαι λίγο πιο πάνω από εσένα 178 με 83 κιλά.. νομίζω πως θα είμαι ΟΚ ...
Στα κυβικά μου είσαι. Όλα γίνονται με το Τ7 αλλα με κάποιες παραχωρήσεις σε όλα τα τεραίν. Και εγώ πάω δικάβαλα, τίγκα φορτωμένος και πάει μια χαρα με τη μαμα σέλα. Σταματάω έτσι και αλλιώς για ξεμούδιασμα ανα 200 χλμ. και ανεφοδιασμό. Δε με νοιάζει να κάνω παραχωρήσεις εκεί αλλά να το ευχαριστιέμαι στο χώμα. Πόσα δικάβαλα πάω το χρόνο;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ευχαριστώ!! Θα σου στείλω οταν γυρίσω!
Για εμένα σημαντικό ρόλο θα παίξει και το αν μπορούν να πάρουν το στρομ!
Να ρωτήσω λιγο...
Άντε και να το πάρουν ( δύσκολο)
Ποσο να το πάρουν ώστε να το δώσουν και να μην μπουν " μέσα " ;
Θα ήθελα να μου απαντήσεις :)
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Να ρωτήσω λιγο...
Άντε και να το πάρουν ( δύσκολο)
Ποσο να το πάρουν ώστε να το δώσουν και να μην μπουν " μέσα " ;
Θα ήθελα να μου απαντήσεις :)
Νομίζω πως όλα έχουν την τιμή τους…
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Υπάρχει κάποιος από τους ιδιοκτήτες Τ7 που θα τον ενδιέφερε η αναταλλαγή της εργοστασιακής σέλας (των δύο κομματιων), με τη μονοκόματη (+20χιλ) αυτη που φοράει το Rallye; Δεν λέω για την σέλα Rallye που είναι +35 χιλ, αλλά την αλλή που φoρά η έκδοση Rallye του Tenere 700.
Όταν λέω ανταλλαγή, εννοώ μόνο για μερικές ημέρες ή και καμία βόλτα, έτσι ώστε να δω πως κάθομαι, αν φτάνω κάτω και αν πράγματι είναι πιο βολική και αξίζει τα χρήματα της για αγορα. Δεν θα ήθλεα να κάνω μία τέτοια αγορά και να μου βγει φόλα.
 
Top Bottom