Yamaha T7 Tenere

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αύριο 1ο σέρβις και λίπανση μοχλικού… αν και του φάνηκε περίεργο του μάστορα που το ζήτησα…
Θα του φανεί ακόμα πιο παράξενο όταν το βρει στεγνό...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Παιδιά δεν ήταν στεγνό το μοχλικό.
Μια χαρά ήταν... Ίσως να είχε ένα ελάχιστο λιγότερο στο κεντρικό ρουλεμάν στα όρια του τυχαίου...
Τι να πω...
999χλμ.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Παιδιά δεν ήταν στεγνό το μοχλικό.
Μια χαρά ήταν... Ίσως να είχε ένα ελάχιστο λιγότερο στο κεντρικό ρουλεμάν στα όρια του τυχαίου...
Τι να πω...
999χλμ.
Ούτε στο δικό μου το είχα βρει στεγνό. Και στο ψαλίδι είχε γράσο και στα ρουλεμάν τιμονιού και στο μοχλικό...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Ανανέωσε η yamaha την ιστοσελίδα για το world raid με τα αξεσουάρ και μπορείς να διαμοφώσεις το μοντέλο.
Θα το έβαζα στο θέμα του Τ7 world raid, αλλά είμαι σίγουρος ότι το ψηλό φτερό θα ταιριάζει και στο νορμαλ Τ7, οπότε αναρωτιέμαι:
μήπως είναι για οπτικό εφέ και μόνο? Το πάνω φτερό ΟΚ είναι ψηλά, το κάτω μέρος τι ρόλο βαράει? Είναι πολυ χαμηλά.
Την τιμή δεν την σχολιάζω



 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Μήπως ειναι για να μη ψεκάζει όλες τις λάσπες στο ψυγείο?
Σίγουρα, και η triumph έχει κάνει το ίδιο στο scrambler αλλά τουλάχιστον εκεί παραδέχονται ότι είναι για μόστρα.
Θα στουμπώνει από τη λάσπη έτσι όπως το βλέπω. Νομίζω έβγαλαν "ψηλό φτερό" απλά για το μάτι χωρίς λειτουργικότητα (πέρα από τη κονόμα... 300 ευρώ είναι αυτά).

Κάτι τέτοιο θα περίμενα, όπως στο ΚΤΜ που φωνάζει βαρβατίλα, πάρε απόνερα και λάσπες στο ψυγείο και στη μάπα

 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Είναι αρκετά ψηλά το χαμηλό φτερό πάντως δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα με λάσπες εύκολα.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Πόσο επηρεάζει το σωστό στρώσιμο η θερμοκρασία που ανεβάζει το μηχανάκι αναπόφευκτα μέσα στην κίνηση;
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι;
Έφαγα ένα τρελό πήξιμο τώρα το απόγευμα κ το βεντιλατέρ έκανε λίγο υπερωρίες..
Έχω κάνει πρώτο σερβίς ευτυχώς κ έχω φρέσκα λάδια...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Εχοντας στρωσει μονοκύλινδρο αεροψυκτο 20αετίας αθήνα μετά απο γενική επισκευή καλοκαιρι θα έλεγα ότι το τ7 δεν πρόκειται να πάυει τπτ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ήξερα για κρυφό-ΚαΤεΜάδες, αλλά φαίνεται έχουμε και κρυφό-Yamahέους....
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Υποθέτω ότι το έδωσες το τ7. Να ρωτήσω γιατί?
Η αλήθεια είναι ότι σε όσους με ρωτάνε τι να πάρουν τους λέω ότι το πιο all around μηχανάκι για την Ελλάδα είναι το Tenere 700...αλλά εγώ κόλλησα με V2...desmo και δε συμμαζευεται...
κόλλησα αφότου οδήγησα...
Επίσης εγώ έπρεπε να πάρω ένα μικρό κατσίκι για το χώμα και μετά κάτι πιο μεγάλο...
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Για τους ιταλομαθής…
ΩΩΩΩΩ ρε φίλε..............το ψηλο φτερό νουναρα !!!!! Ελπίζω να μπαίνει και στο απλό ΤΕΝΕΡΕ, αλλά και να μην μπαίνει θα μπεί...........
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
πόσοι είχατε θέμα με την σαμπρέλα του μπροστινού τροχού;
Αυτό δεν είναι αστοχία της σαμπρέλας αλλά κατά πάσα πιθανότητα σκάσιμο λόγω χαμηλής πίεσης. Snake bite ή pinch flat στα Αγγλικά. Κάθε πότε ελέγχεις πίεση ελαστικών
 
Top Bottom